Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Zagłówki, na których rzeczywiście można oprzeć głowę


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mojo rising

mojo rising
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 maja 2015 - 12:33

Witam,
Sytuacja wygląda tak: mocno kark mnie boli w trasie, bo na moich zagłówkach nie da się oprzeć głowy (tj. jak oprę, to oczy prawie w sufit). Mam takie zagłówki:

Dodany obrazek

W innych wersjach były takie (rozumiem, że będą pasować zamiast moich):

Dodany obrazek

Jak widać na foto, zginają się chyba bardziej. Czy na tych zagłówkach da się wygodnie oprzeć głowę?

#2 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 maja 2015 - 12:50

ja mam te co na drugim zdjęciu i powiem ci szczerze że one też zostawiają dużo do życzenia... Nie spełniają swojego zadania tak jak powinny


 


#3 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 02 maja 2015 - 13:54

Ale zagłówki chyba nie są od opierania głowy, a do jej ochrony w trakcie wypadku, a przynajmniej tak myślę. W bardziej wypasionych autach zagłówki są bardziej rozbudowane i tam mogą dodatkowo podpierać głowę, np. BMW. Zwykły zagłówek dotykający głowy jest nieprawidłowo ustawiony i nie spełnia swojej roli, zwłaszcza w b fl, gdzie są "aktywne" zagłówki.

#4 OFFLINE   mojo rising

mojo rising
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 maja 2015 - 18:09

Tak, teoretycznie w razie wypadku głowa ma zlądować na zagłówku a nie całkiem odpaść:)
Ale jak mnie kark boli, to potrzebuje jakiegoś oparcia - jeździłem już z poduszką do spania:)
Mam też taką poduszeczkę na gumce na zagłówek. Lipa, brakuje 1-2cm - jak się oprze głowę to dalej trochę oczy w sufit.
Czyli na tych zagłówkach poniżej też się nie da oprzeć głowy raczej?
Dodany obrazek

#5 OFFLINE   zolwik911

zolwik911

    V6 killer

  • 231 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Pajęczno
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 maja 2015 - 18:11

Raczej sie nie da:)
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 maja 2015 - 21:22

masz źle ustawiony fotel, ustaw oparcie bardziej do pionu to znikną problemy z szyją

#7 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 02 maja 2015 - 21:27

Ten drugi zagłówek jest akurat z tylnej kanapy, dlatego wydaje Ci się że jest bardziej zagięty...

Dodany obrazek


#8 OFFLINE   benyLCH

benyLCH
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-04-2012
  • Skąd: lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 maja 2015 - 21:47

Aros dobrze mówi ten zagłówek "z okienkiem" jest z sedana z tyłu, wydaje się odchylony bo jest wkładany w tylną półkę a nie w oparcie.

#9 OFFLINE   mojo rising

mojo rising
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 maja 2015 - 22:34

masz źle ustawiony fotel, ustaw oparcie bardziej do pionu to znikną problemy z szyją


Myślisz, że nie próbowałem? Wszystkie możliwości. 182 wzrostu i nie ma dobrej opcji dla szyi.

#10 OFFLINE   benyLCH

benyLCH
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-04-2012
  • Skąd: lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 maja 2015 - 09:22

Ciężko jest znaleźć odpowiednią pozycje. Wystarczy że ktoś mi przestawi np delikatnie fotel a już mnie też zaczynają boleć a to plecy a to szyja. Ale jak ustawie tak jak mi najwygodniej to aż się nie chce wysiadać z samochodu. Miałem w mojej B takie same zagłówki jak Ty i nigdy też nie opierałem głowy (jak tylko ustawiłem zagłówek na max do przodu i oparłem się to i tak on się odchylał) i szyja mnie nie bolała a jesteśmy podobnego wzrostu(178cm). Jak zmieniłem fotele na skóry (zagłówki były właśnie te z okienkiem) to mogłem odchylić zagłówek do przodu i bardziej go trzymało w tej pozycji ale też nie jeździłem z opartą głową bo też troche nie naturalnie musiał bym się odchylać. Najlepiej zobacz u kogoś w okolicy kto ma takie zagłówki czy trzymają i czy będzie Ci wygodnie.

#11 OFFLINE   milimetr

milimetr
  • 140 postów
  • Dołączył: 05-01-2012
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 03 maja 2015 - 21:29

Z tymi zagłówkami tak jest a mam 202 cm wzrostu że też nie dostaję ;-) widać taka konstrukcja bo w innych niemcach np merc w 203 dostaje idealnie, bmw x5 też, ostatnio nawet w audi chwilowo jeździłem i nie zawsze. To według mnie budowa fotela i ustawianie max do pionu nic nie daje.

#12 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 maja 2015 - 12:14

(jak tylko ustawiłem zagłówek na max do przodu i oparłem się to i tak on się odchylał)


Bo jak go pociągniesz do przodu to można go wysunąć (w górę) ten przechył nie jest do regulacji przód-tył tylko do odblokowania regulacji góra-dół!
:p

Z tymi zagłówkami tak jest a mam 202 cm wzrostu że też nie dostaję ;-) widać taka konstrukcja bo w innych niemcach np merc w 203 dostaje idealnie, bmw x5 też, ostatnio nawet w audi chwilowo jeździłem i nie zawsze. To według mnie budowa fotela i ustawianie max do pionu nic nie daje.


Ale, że za krótki zagłówek jest czy za bardzo odchylony do tyłu?

#13 OFFLINE   herrling

herrling
  • 16 postów
  • Dołączył: 28-02-2012
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i 24v C30SE wersja specjalna

Napisany 04 maja 2015 - 12:18

Drugie zdjęcie przedstawia zagłówek z tylnej kanapy jak się nie mylę. Ratują Cie zagłówki regulowane w dwóch poziomach góra dół i pochył ...

#14 OFFLINE   mojo rising

mojo rising
  • 64 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: Wrocław

Napisany 04 maja 2015 - 15:13

Ratują Cie zagłówki regulowane w dwóch poziomach góra dół i pochył ...


To one takie są, nawet te moje, bez tej dziury w środku. Tylko że pochył jest za mały, nie sięga głowy. Właśnie chodziło mi o to, czy w tych z dziurą pochył jest większy?

#15 OFFLINE   milimetr

milimetr
  • 140 postów
  • Dołączył: 05-01-2012
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 04 maja 2015 - 20:44

Bo jak go pociągniesz do przodu to można go wysunąć (w górę) ten przechył nie jest do regulacji przód-tył tylko do odblokowania regulacji góra-dół!
:p



Ale, że za krótki zagłówek jest czy za bardzo odchylony do tyłu?


Za daleko do szyi a lubię prosto siedzieć bo dużo jeżdżę...

#16 OFFLINE   benyLCH

benyLCH
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-04-2012
  • Skąd: lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 maja 2015 - 15:54

Bo jak go pociągniesz do przodu to można go wysunąć (w górę) ten przechył nie jest do regulacji przód-tył tylko do odblokowania regulacji góra-dół!
:p


To że jak się odchyli to wtedy góra dół idzie to wiedziałem ale myślałem, że "regulacja" mi coś nie działa :masakra: a jej poprostu nie ma :D

Ale w starszych fotelach (skóry) z zagłówkami z okienkiem moglem odchylić zagłówek do przodu i oprzeć głowę i trzymał.