Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

KOMUNIKATY KOMPUTERA


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
111 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 04 grudnia 2007 - 10:23

na poczatek-znalazlem dwa podobne watki ale nie daly mi jednoznacznej odpwiedzi.
problem polega na tym ,ze po przekreceniu kluczyka nie pokazuje mi komunikatu "BRAKE LAMP CHECK"-w instrukcji pisze ze ten komunikat powinien sie wyswietlic (uklad kontrolny automatycznie sprawdza wszystkie funkcje).kumpel ma taka omege jak ja (z wyjatkiem radia -ja mam ndcd2013 a on 2015)i uniego wyswietla to za kazdym razem ,a po nacisnieciu hamulca znika.
odlaczalem aku. ale nic nie pomoglo,wyjalem zarowke ze swiatla stop i tez komputer mi tego nie pokazal(naciskalem oczywiscie na hamulec). wczesniej -zaraz po kupnie tej omegi- bylem na przegladzie i nie mialem postojowek z przodu(spalone zarowki) komputer tez nic nie pokazal.jedyną rzecz jaka mi wyswietlilo to ostrzezenie o oblodzeniu ponizej 3 stopni.
zdazylem juz ten problem zglosic na kilku innych forach(bo nasze akurat bylo nieczynne)- ludzie pisali ze powinno to sie wyswietlic,jeden kolega z vectra klub wspomnial cos ze ma takie radio w vectrze c i uniego nie wyswietla tego komunikatu na poczatku, ale inne userki pokazuje .doradzil tez ze trzeba uaktywnic komputer zeby pokazywal komunikaty-moze ja poprostu mam gdzies to wylaczone i nie wiem jak to zalaczyc zpowrotem bo jeszcze nie znam tego radia i komputera.przeczytalem tez gdzies ze w FIATACH byl podobny problem bo byl od tego bezpiecznik ,ktory sie przepalal-czy u nas tez jest jakis bezpiecznik do tego???
napiszcie jak jest u was ,moze ktos mial podobny problem i jakos go rozwiazal-bardzo mnie to meczy i spac nie daje :evil: pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 grudnia 2007 - 10:39

na poczatek-znalazlem dwa podobne watki ale nie daly mi jednoznacznej odpwiedzi.
problem polega na tym ,ze po przekreceniu kluczyka nie pokazuje mi komunikatu "BRAKE LAMP CHECK"-w instrukcji pisze ze ten komunikat powinien sie wyswietlic (uklad kontrolny automatycznie sprawdza wszystkie funkcje).kumpel ma taka omege jak ja (z wyjatkiem radia -ja mam ndcd2013 a on 2015)i uniego wyswietla to za kazdym razem ,a po nacisnieciu hamulca znika.
odlaczalem aku. ale nic nie pomoglo,wyjalem zarowke ze swiatla stop i tez komputer mi tego nie pokazal(naciskalem oczywiscie na hamulec). wczesniej -zaraz po kupnie tej omegi- bylem na przegladzie i nie mialem postojowek z przodu(spalone zarowki) komputer tez nic nie pokazal.jedyną rzecz jaka mi wyswietlilo to ostrzezenie o oblodzeniu ponizej 3 stopni.
zdazylem juz ten problem zglosic na kilku innych forach(bo nasze akurat bylo nieczynne)- ludzie pisali ze powinno to sie wyswietlic,jeden kolega z vectra klub wspomnial cos ze ma takie radio w vectrze c i uniego nie wyswietla tego komunikatu na poczatku, ale inne userki pokazuje .doradzil tez ze trzeba uaktywnic komputer zeby pokazywal komunikaty-moze ja poprostu mam gdzies to wylaczone i nie wiem jak to zalaczyc zpowrotem bo jeszcze nie znam tego radia i komputera.przeczytalem tez gdzies ze w FIATACH byl podobny problem bo byl od tego bezpiecznik ,ktory sie przepalal-czy u nas tez jest jakis bezpiecznik do tego???
napiszcie jak jest u was ,moze ktos mial podobny problem i jakos go rozwiazal-bardzo mnie to meczy i spac nie daje :evil: pozdro



a czy w 2.2 dti przypadkiem nie masz tylko zegarka i radia bez komputera ?
http://www.allegro.p...el_omega_c.html

taki jak tu ?




 


#3 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 04 grudnia 2007 - 13:14

mam duzy kolorowy wyswietlacz.
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#4 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 04 grudnia 2007 - 23:38

dzisiaj skonczyl mi sie plyn do spryskiwaczy-komputer nic nie wyswietlil.ludzie pomocy co jest grane :?: :!: :evil:
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 grudnia 2007 - 23:40

dzisiaj skonczyl mi sie plyn do spryskiwaczy-komputer nic nie wyswietlil.ludzie pomocy co jest grane :?: :!: :evil:



a moze ten wyswietlacz nie pochodzi z twojego samochodu tylko ktos go domontowal bez ukladu diagnostycznego. Sprawdz po pierwsze czy masz podpieta wtyczke za wyswietlaczem.




 


#6 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 05 grudnia 2007 - 12:43

oddalem dzis autko do ASO maja go przeswietlic TECHem zobaczymy co zrobia.pozdro
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#7 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 06 grudnia 2007 - 13:12

:yes_yes: :peace: udalo sie wszystko dziala -wystarczylo uaktywnic tech-em. :peace:
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#8 OFFLINE   bulczas

bulczas
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Londyn // Warszawa

Napisany 06 grudnia 2007 - 21:11

jaki koszt w aso za techa?
˙·٠•●♥ Ω ♥●•٠·˙

#9 OFFLINE   maciejdm1

maciejdm1
  • 176 postów
  • Dołączył: 14-12-2006
  • Skąd: głogów

Napisany 09 grudnia 2007 - 18:22

w ASOnie wiem -u znajomego mechanika 4 dychy
najmlodszy fan omegi w rodzinie

#10 OFFLINE   bulczas

bulczas
  • 166 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Londyn // Warszawa

Napisany 09 grudnia 2007 - 18:44

ma ktoś znajomego techa za <4 dychy w warszawie :) ?? chodzi o zmiane jednostek na MID-zie, mój się nie łapie w zasięgu opelscannera..
˙·٠•●♥ Ω ♥●•٠·˙

#11 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 16 grudnia 2007 - 11:12

Witam..
jako ze okazyjnie to zamontowalem pelnego kompa do omegi mam krotkie pytatnie:co zrobic ,ew jak wylaczyc bledy z kompa?wyswietla mi wszystkie po kolei a wiem ze mam dobre.np. swiatla dzialaja a wyswietla blad,klocki sa nowe a wyswietla blad(mozliwe ze bez czujnika) coolant level a woda jest..da sie to jakos ogarnac?
pzdr
I'm flirt..

#12 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 grudnia 2007 - 11:44

Witam..
jako ze okazyjnie to zamontowalem pelnego kompa do omegi mam krotkie pytatnie:co zrobic ,ew jak wylaczyc bledy z kompa?wyswietla mi wszystkie po kolei a wiem ze mam dobre.np. swiatla dzialaja a wyswietla blad,klocki sa nowe a wyswietla blad(mozliwe ze bez czujnika) coolant level a woda jest..da sie to jakos ogarnac?
pzdr


pomontowac wszystkie czujniki.




 


#13 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 16 grudnia 2007 - 13:43

ale jak? nei da sie ominac?i skad ew.te czujniki?
I'm flirt..

#14 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 grudnia 2007 - 13:59

ale jak? nei da sie ominac?i skad ew.te czujniki?


wytlumacz mi po co ci pelny komputer skoro chcesz ominac czujniki ?




 


#15 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 16 grudnia 2007 - 15:55

kpmputer co pokazuje spalanie itp. po[prostu wywala wszystkie mozliwe bledy..co zrobic zeby pokazywalo to co trzeba...
I'm flirt..

#16 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 grudnia 2007 - 16:02

kpmputer co pokazuje spalanie itp. po[prostu wywala wszystkie mozliwe bledy..co zrobic zeby pokazywalo to co trzeba...


bo ten komputer ma jeszcze uklad diagnostyczny. sprawdza zarowki, siwatla stopu, poziom plynu w chlodnicy i w spryskiwaczach, poziom oleju, zuzycie klockow hamulcowych z przodu.

zeby ci to wszystko dzialalo musisz dokupic poszczegolne czujniki i pewnie czesc instalaci przerobic badz od nowa poprowadzic




 


#17 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 16 grudnia 2007 - 16:19

dobra to narazie prace odloze :tere-fere:
I'm flirt..

#18 OFFLINE   zgredzik

zgredzik

    Ciamciaramcia

  • 118 postów
  • Dołączył: 25-09-2007
  • Skąd: Koziegłówki

Napisany 12 stycznia 2008 - 20:02

a wiecie moze czy komunikat " bremlicht" czy cos w tym stylu to jest wlasnie ten komunikat od klockow hamulcowych??? bo własnie zacząl mi wyskakiwac dzisiaj. i chciałbym sie upewnic bo sprawdzałem w słowniku to znaczenie podobne wlasnie o hamowaniu.
Łukasz

#19 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 stycznia 2008 - 20:10

" bremlicht"

sprawdz swiatla STOP-u

#20 OFFLINE   ZIEMBA

ZIEMBA
  • 471 postów
  • Dołączył: 31-12-2007
  • Skąd: łódzkie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 stycznia 2008 - 20:24

Bremslicht to na pewno są świtła stopu, dzisiaj miałem to samo, wymieniłem żaruweczke lewego stopu i napis zniknął :mrgreen: