Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] błąd P0340


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   krulik1

krulik1
  • 347 postów
  • Dołączył: 02-04-2013
  • Skąd: Wiązów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 stycznia 2018 - 08:54

Witam mam problem z kodem P0340 przez ostatnie pół roku wyskakiwał mi ten błąd ale jakoś się tym nie przejmowałem kasowałem go i jeździłem dalej ale ostatnie dwa dni po dłuższym postoju samochód długo kręcił i wywalało błąd P0340 czujnik położenia wałków zapala się jak silnik jest zimny przy próbie odpalenia, ale kasuje go i jeżdżę dalej czy zbliża się nie ubłagany koniec czujnika? jeżeli tak to rozumiem że tylko oryginał i czy ten będzie dobry.

http://allegro.pl/cz...d1-246e96320e40

 

Ps.Czy trudno go wymienić? w warunkach przy domowych :)



#22 OFFLINE   Redds

Redds
  • 47 postów
  • Dołączył: 04-06-2017
  • Skąd: Krasnystaw
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 31 stycznia 2018 - 20:54

Nie jest trudno, odkrecasz pokrywę ECOTEC(tą małą czarną na dwa imbusy, bo inaczej nie wyjmiesz), bo czujnik wyjmujesz do góry, zewnętrzną obudowe rozrządu, i dojscie do czujnika masz jak na dloni, jest przykrecony jedną śrubą, ktora znajduje się pomiedzy kolami zebatymi wałków rozrządu. Czujnik odkrecony wyciagasz do góry. Wygodniej jest nie odpinac wtyczki, prosciej bedzie Ci go wyciągnąć.

Edytowany przez Redds, 31 stycznia 2018 - 20:58.