Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

JAKA NAJLEPSZA????


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   adrian868

adrian868
  • 58 postów
  • Dołączył: 05-06-2009
  • Skąd: Lublin/Bychawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 maja 2012 - 09:25

Lark'a z Windowsem CE mam swojego.
Chodzi o to, żeby bez zbędnych 'kombinacji', odblokowywania i piractwa, ściągać najnowsze mapy, aktualizacje itp. - podpinam pod kompa i ma się zaktualizować teoretycznie samo.

/edit: Jednak tak patrze na tego TT XXL i w sumie nie ma tam nic ciekawego, brak slot'a na karty pamięci i możliwość aktualizacji mapy jedynie przez 1 miesiąc...
Może jednak zrobić jak mówicie - kupić jakiegoś Larka 5", model 50.X, odblokowanego i dorzucić AutoMapę / TomTom'a.

#62 OFFLINE   omciab

omciab
  • 6 postów
  • Dołączył: 17-05-2012

Napisany 20 maja 2012 - 10:39

Tomtom jest dobrą nawigacją na zachód europy, jednak aktualizacje tzw subskrycje trzeba wykupić jeśli chcesz być w pełni legalnym.
Bardzo dobrą nawigacją również jest Garmin, jednak za "friko " też nie dostaniemy rewelacji.
Polecam coś na windowsie z dobrym procesorem i większą ilością pamięci (nie mylić z pamięcią Flash) Tylko chodzi o pamięć ROM. Przy mapie europy i większych miastach automapa na słabszym sprzęcie po prostu nie daje rady, co nie znaczy że jest zła.
Polecam Automapke.

#63 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 20 maja 2012 - 21:34

AutoMapa EU leży w szufladzie bo całkowicie nie dawała rady :masakra2:
Za to z iGO jeździ się bardzo dobrze.
Mam navroad duxo i często mnie drażni, więc też zastanawiam się jaki sprzęt jest najlepszy.

#64 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 21 maja 2012 - 09:47

Mam tomka od 2008 roku. Przesz te 5 lat mapy się zmieniły bardzo na korzyśc, porównywałem niedawno dwie navi obok siebie (druga to była auto mapa) i nie ma różnicy. Jedyna sprawa, to kwestia przywyknięcia do sposobu obsługi, wybór trasy, opcje itp. To już kwestia tego, co dla kogo jest bardziej przyjazne.

#65 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 21 maja 2012 - 11:14

Do każdej mapki mogę przywyknąć pod warunkiem że jest dobra i szybko działa.
Tak samo sprzęt ten co mam... czasem nie może znaleźć sygnału, myśli długo, przycina itp.
Reszta funkcji DUXO np. telefon, transmiter FM i cała masa funkcji jakie tam przy okazji wsadzili działa tragicznie. W ogóle zastanawiam się po co dają coś z czego nie da się korzystać.
AM chodziła tragicznie, iGO o niebo lepiej i na akceptowalnym poziomie więc na razie jest.

Ciekawe czy jest jakaś navi, która szybko łapie sygnał i śmiga płynnie.
Może na tel typu galaxy, htc, lumia itp. mapki chodzą lepiej niż na navi??

#66 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2012 - 08:09

Ja korzystam od poczatku z MIO P550 oraz wgranej Automapy i nie mam żadnych zastrzeżeń.

#67 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2012 - 10:06

Ja jeżdżę na iGO8 a czasem na AutoMapie ale żadna nawigacja nie zastąpi zwykłej mapy.Pomimo najnowszych map i do iGO i do AM nawigacje potrafią zrobić cuda (zwłaszcza jak jadę autokarem pomimo włączonej opcji "truck") a mapa nigdy się nie pomyli (chyba że czytający mapę).

Ciekawe czy jest jakaś navi, która szybko łapie sygnał i śmiga płynnie.


Na HTC HD2 iGO oraz AM łapią sygnał dosłownie w chwilę.Nawet podczas jazdy.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#68 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 22 maja 2012 - 12:28

Pomimo najnowszych map i do iGO i do AM nawigacje potrafią zrobić cuda (zwłaszcza jak jadę autokarem pomimo włączonej opcji "truck")

he AM za każdym razem robiła cuda, pokazywała ze jadę przez pole wzdłuż drogi i gubiła się totalnie w centrum, normalnie nie dało się z tego korzystać.
igo przynajmniej się nie mota i dobrze pokazuje. Nie wiem skąd ta różnica może ta AM pokrycie ma do bani niektórych krajów. :hmmm:
Słyszałem że mio ładnie śmiga i dobrze wiedzieć że htc też daje rade. :p

#69 OFFLINE   kuller20

kuller20

    Zbanowany

  • 289 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 22 maja 2012 - 19:45

Ja latałem na AM 6.9 z mapą z Września 11r i jestem zadowolony. W Katowicach doprowadziła pod sam obiekt numer pod który chciałem jechać, ani razu nie pokazała że jadę polem czy podobne incydenty.
Rodzicom i kuzynowi również wgrałem tą AM co ja mam i są zadowoleni. Nawet nie chcą nowego dziecka AM 6.10 z nową mapą.

#70 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2012 - 20:14

Bardzo dobrą nawigacją również jest Garmin,


Tego dziadostwa się wystrzegaj . 3 miesiące temu kupiłem garmin nuvi 1300 i lipa na maxa :masakra:
1 Zawsze prowadzi na skróty - nawet na polne drogi
2 Nie można sobie wybrać trasy jaką ty chcesz jechać - patrz punkt 1
3 Teoretycznie można wybrać trasę wpisując punkt pośredni , tyle że tam też Cię doprowadzi.
Fakty
Jadąc do Bremy zawsze się pcha na Berlin -Hamburg . Parę km bliżej , ale od groma tirów . Natomiast przez Rostok - Wismar można butować do znudzenia.Jeździłem 15 km od Bremy i zawsze musiał mnie ciągnąć do centrum , chociaż z autostrady miałem tylko 7 km do celu.
Kiedyś mi zabłądził na przedmieściach Szczecina . Wyciągnął mnie na jakieś półzamknięte osiedle , gdzie był lewoskręt , a on cały czas - skręć w prawo.
I do tego powtarzający się tekst - jedź 15 km.... - gdzie? w przepaść?
Czasem jak jest spora trasa do rozjazdu ( 15-20 min) , na rozjeździe potrafi się w ogóle nie odezwać.
Kuzyn 6 lat ma jakąś "no name" i nie było takich problemów - wybierałem sobie trasę i jazda. Drugi kuzyn jeździ na tirze z TomTomem i jest zachwycony - więc chyba to.
Ps. Garmin irytująco długo wczytuje mapę , po zajechaniu do cepeenu i wyłączenia zapłonu (Ladowarka) też się wyłącza. Jak zapomnisz włączyć na postoju , to w czasie jazdy - powodzenia...

#71 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 27 maja 2012 - 09:25

Jak dla mnie do autka osobowego (innym nie miałem przyjemności jeździć) tylko AM - mam ją podinstalowaną na Larku.

#72 OFFLINE   kuller20

kuller20

    Zbanowany

  • 289 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: Łódź

Napisany 27 maja 2012 - 19:44

AM dobra nawi. Dokładna mapka, możliwości zmiany pojazdów i dostosuje trasę do tonażu watro Instalować

#73 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 czerwca 2013 - 00:29

Ma/miał ktoś styczność z BLAUPUNKT TravelPilot 40?

EDIT: wiem ze nie zadaje prostych pytan :p

#74 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 czerwca 2013 - 01:35

Ma/miał ktoś styczność z BLAUPUNKT TravelPilot 40?

EDIT: wiem ze nie zadaje prostych pytan :p


wygląda dobrze, mapy od TT:D https://car-tronic.p...6320-p5556.html

#75 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 czerwca 2013 - 10:56

wygląda dobrze

Kwestia jest taka czy warto wydac te 500+ czy wziasc cos tańszego (np. jakiegoś TT), urzadzenie będzie intensywnie eksploatowane.

#76 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 czerwca 2013 - 12:29

Kwestia jest taka czy warto wydac te 500+ czy wziasc cos tańszego (np. jakiegoś TT), urzadzenie będzie intensywnie eksploatowane.


to szukaj TT ze slotem na kartę i 64MB ramu, wgrasz sobie zawsze nowe mapy:D