Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

rejestrowanie auta z niemiec


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
40 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   semek

semek
  • 28 postów
  • Dołączył: 29-01-2009
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 8v X20SE

Napisany 15 lutego 2009 - 22:16

Blachy dadzą, ja tak dostałem, warunkiem jest musowo w tym samym dniu ubezpieczyć bo dopiero jak okażesz dowód zawarcia ubezpieczenia to ci dadzą twardy dowód auta.

#22 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2009 - 09:23

panowie jestem zdecydowany na zakup omci bfl, znalazłem fajną i tu sprawa następująca, samochód jest w kraju a ja w momencie zakupu zawieram umowę z poprzednim właścicielem (niemcem, momo że nie będę miał z nim kontaktu, osoba która sprowadziła samochód jest całkowicie nie widoczna w transakcji) na jakiej zasadzie to działa, słyszałem że sporo osób tak robi i trzeba tylko przy rejestracji powiedzieć że osobiście się sprowadziło. Druga sprawa, jakich dokumentów potrzebuję od sprzedającego aby zarejestrować. Czy istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia na przyjazd nią do domu na kołach zamiast lawety?

#23 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2009 - 11:46

Co do dokumentow to potrzebujesz umowe kupna, i niemiecki dowow rejestracyjny wraz z karta tak zwany "brief". Jezeli ma wazne tablice to bez problemu mozesz wykupic ubezpieczenie i przyjechac do domu. Ubezpieczyc mozesz nawet odrazu na rok, bo te krotkoterminowe sa dosc drogie. A co do legalnosci umowy, to sam sie domysl ze nie jest to legalne do konca i wszedzie musisz mowic ze to Ty ja kupiles od Niemca.

#24 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 marca 2009 - 12:09

Robilem tak samo, osoba sprzedajaca jest tak jakby jej nie bylo. Ja jeszcze dostalem jakas czerwona kartke, nie pamietam co to bylo. Samochod ubezpieczalem od razu na rok bo na krotki okres wogle sie to nie oplaca. No i przeglad musisz najpierw zrobic.

#25 OFFLINE   matyas

matyas

    RallyManiac

  • 34 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Gostynin/Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 marca 2009 - 22:47

Ja również kupiłem Omkę sprowadzoną z Niemiec od gościa z polski. Parę samochodów już sprowadziłem więc jeśli chodzi o dokumenty które musimy posiadać przy kupnie są to:
- Fahrzeugbrief (duża książeczka trzystronnicowa formatu A5, odpowiednik polskiej karty pojazdu)
- Fahrzeugschein (dowód rejestracyjny, format identyczny jak w polsce, w dowodzie MUSI być adnotacja z miejscowego urzędu o wymeldowaniu pojazdu i przeważnie odcięty jest jeden z rogów dowodu oznaczający również wymeldowanie)
- Kaufvertrag (umowa kupna-sprzedaży)
Jeśli samochód przyjechał na kołach z Niemiec i ma założone tzw. tablice zjazdowe (z żółtym lub czerwonym paskiem) powinien mieć również małą karteczkę np. koloru różowego która nazywa się "Fahrzeugschein fur Fahrzeug mit Kurzzeitkennzeichen" czyli "Dowód rejestracyjny krótkoczasowy"
Jeśli sprowadzimy pojazd z terytorium UE czeka nas oczywiście wizyta w Urzędzie Celnym by opłacić akcyzę. Pamiętajmy, że wg.prawa mamy OBOWIĄZEK zapłacić akcyzę w ciągu 5 dni od momentu zakupu (czytaj od daty na umowie :D) Osobiście nie polecam jeździć na "tablicach zjazdowych" po upływie daty wytłoczonej na tablicy nawet mimo wykupionego ubezpieczenia OC. Wg. kodeksu drogowego taki pojazd kwalifikuje się jako pojazd bez ważnych tablic rejestracyjnych. Mnie taka przyjemność kosztowała dwa razy 250 PLN :mad: bo latałem na żółtych zjazdówkach :p

#26 OFFLINE   dziamol

dziamol
  • 26 postów
  • Dołączył: 04-01-2008
  • Skąd: Sędziny

Napisany 19 lipca 2009 - 17:46

Policz sobie 13.(6?)% akcyzy od wartości na fakturze (tylko nie zaniżaj za dużo)
150zł przegląd rejestracyjny
100zł tłumaczenie dokumentów
70zł karta pojazdu
500zł opłata recyklingowa
150zł (lub 200zł nie pamiętam) podatek w skarbówce
30zł znaczki skarbowe w skarbówce i w celnym

I to chyba by było na tyle nie które ceny podane w zaokrągleniu i do tego doliczyć paliwo na przejazdy i zmarnowany czas niestety ale coś za coś już raz to przeszedłem ale i tak następny samochód sobie i tak chce sam sprowadzić więc czeka mnie to jeszcze raz
pozdrawiam


Czy podane opłaty uległy zmianie czy pozostały na tym poziomie? Interesuje mnie pewne 3,0 sprowadzone, i chciałbym się dowiedziec jakie opłaty mnie czekają. I jaką słuszna wartość przyjąć na umowie, aby nikt się nie doczepił i nie robił problemów.
I jeszcze jedno pytanko, kiedy kupujacy zwolniony jest z opłaty skarbowej?

#27 OFFLINE   geshoo

geshoo
  • 36 postów
  • Dołączył: 25-07-2009

Napisany 25 lipca 2009 - 14:26

miesiac temu rejestrowalem swoja omege to
akcyza powyzej 2.5 jest 18.6%
tlumaczenie w zaleznosci od miejscowosci 60-100zl
recykling 500zl
rejestracja 250zl
zwolnienie z vat 160zl
przeglad 160zl

#28 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 29 lipca 2009 - 22:14

a mi w urzedzie celnym zarzadali xero dowodu rej lavety na ktorej auto trafilo do mnie....mam 7dni na dostarczenie xera....od was tez chcieli?

#29 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2009 - 14:45

a mi w urzedzie celnym zarzadali xero dowodu rej lavety na ktorej auto trafilo do mnie....mam 7dni na dostarczenie xera....od was tez chcieli?


xsero lawety?? co za bzdura? nigdy czegoś takiego nie słyszałem...

#30 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 30 lipca 2009 - 23:04

wypełniałem wniosek, tam trzeba było podać czy auto jezdzi samo, czy na lawecie, i podac numer lavety na ktorej przemieszcza sie auto. chcialem podac numer bylejakiej lawety spotkanej na miescie i po klopocie. jednak cos mnie tknelo i podalem numer "znajomej lawety", jak sie pozniej okazalo cale szczescie, bo oddaje dokumenty celnikowi, a on skomentowal, ze za tydzien jak bede odbieral dokumenty musze dodac do akt xero dowodu rejestracyjnego lawety na ktorej porusza sie auto....

...ciekawe co by sie stalo jakbym podal numerki bylejakiej lawety, a pozniej nie zaniósl im xera??? bo i w jaki sposob mam je zdobyc?

#31 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2009 - 19:15

Zwolnienie z VAT załatwia się w US. Czeka się na to jakoś??

Zastanawia mnie jedno, czy ze wszystkimi dokumentami mogę wyrobić się w 1 dzień, bo odległość jaka dzieli mnie od mojego US to całe 120 km i nie bede miał jak tam jeździć w godzinach ich pracy bo tyle wolnego w firmie nie dostane. Może mi ktoś przybliżyć ile to wszystko trwa??



 


#32 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 lipca 2009 - 19:21

Zastanawia mnie jedno, czy ze wszystkimi dokumentami mogę wyrobić się w 1 dzień, bo odległość jaka dzieli mnie od mojego US to całe 120 km i nie bede miał jak tam jeździć w godzinach ich pracy bo tyle wolnego w firmie nie dostane. Może mi ktoś przybliżyć ile to wszystko trwa??

Z tego co wiem, to jeśli wypiszesz papierek z pozwoleniem, to możesz z tym wysłać żonę.

#33 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 31 lipca 2009 - 22:30

w us, wypelniasz vat24 (hiba) oplacasz 160zl, skladasz xera wszystkich dokumentow i czekasz, mają na to tydzien, ale jak ladnie poproszisz 2-3 dni i gotowe

uc ma 2 tygodnie na rozpatrzenie wniosku, ale mi powiedzieli ze po tygodniu beda czekac na mnie dokumenty, u nas jedna osobe obsluguja w 50minut....masakra....

w umowie niewarto przesadnie zanizac wartosci auta, ja wpisalem 1500euro to jest jakies 6000zl...w "akc u" akcyza wyszla mi 1200zl, a celnik poprawil na 1300 i git, bo jakbym wpisal 100euro, celnik luknął by do eurotaxu, wartosc mojego auta to 11tys i zaplacilbym ponad 2tys akcyzy....wiec cwaniactwo tu niepoplaca

aha celnik sprawdza Twój dowod osobisty, wiec niewiem czy zona zalatwi, pewnie musialbyc jakies upowaznienie skrobnąć....

#34 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 sierpnia 2009 - 06:30

Z tego co wiem, to jeśli wypiszesz papierek z pozwoleniem, to możesz z tym wysłać żonę.


Za młoady jestem na takie numery jak żona :D

Dałem sobie z tym spokój - bo nie mam tyle czasu żeby to załatwiać - mówi się trudo - szukam auta już zarejestrowanego



 


#35 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2009 - 10:25

Dałem sobie z tym spokój - bo nie mam tyle czasu żeby to załatwiać - mówi się trudo - szukam auta już zarejestrowanego


A myślisz że jak kupisz już zarejestrowane to wszystko załatwisz w jeden dzień?
I tak bedziesz musiał sie pojawić w Wydziale komunikacji 2-krotnie.:D

#36 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 sierpnia 2009 - 10:28

No czy ja wiem - ale dwukrotnie w przeciągu miesiąca, z czego drugi raz mogę zrobić poprzez upoważnioną osobę (bez upoważnienia notarialnego) - więc nie ma dramatu.

W przypadku auta sprowadzanego poświęcę dużo więcej czasu niż tylko 2 wizyty kilkuminutowe w WK - czyż nie??



 


#37 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2009 - 10:51

W przypadku auta sprowadzanego poświęcę dużo więcej czasu niż tylko 2 wizyty kilkuminutowe w WK - czyż nie??

To czy to będą kilkuminutowe to się okaże w praniu. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie to w niektórych wydziałach komunikacji trwa to raczej kilka godzin ( spore kolejki)

Roozga wszystko zalezy od tego co się chce.
Ja wszystkie sprawy związane z rejestracją sprowadzonego auta załatwiałem w dwa dni, oczywiscie przerwa między nimi była 7 dniowa.
Jednego dnia załatwiłem przegląd, UC, a po 7 dniach jak odebrałem papiery z UC załatwiłem wtedy US i resztę w wydziale komunikacji.
Jeśli chodzi o papierek z US to wiadomo że to też trwa trochę czasu i po rozmowie z panią z wydzialu komunikacji i okazaniu zgłoszenia tzw vat24 dokument który wydaje US przedstawiłem w wydziale komunikacji dopiero przy odbiorze karty pojazdu. Więc nie traciłem czasu na oczekiwanie papierka z US.

#38 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 sierpnia 2009 - 11:06

Waldek, ja mogę wziąć jeden dzień wolny w miesiącu - więcej nie da rady, do mojego wydziału komunikacji mam 120km - plus przeprawa promowa. Tu nie zależy od chęci - bo decyzje celne (z racji lokalizacji izby przy granicy) są wydawane w maksymalnym terminie, decyzje US u mnie w mieście to minimum 5 dni roboczych, a wizyty w WK są kilkuminutowe (bo oblężenie nie jest duże) - więc dla mnie niewykonanlne bym zarejestrował szybko ten samochód jeśli go sporwadzę - i nie zależy to od moich chęci :)



 


#39 OFFLINE   SlaVkoEg

SlaVkoEg
  • 1 postów
  • Dołączył: 12-08-2009
  • Skąd: Elbląg

Napisany 14 sierpnia 2009 - 23:01

Witam! Jestem tu nowy i przedewszystkim chcialbym sie przywitac. Mam pytanie poniewaz planuje kupic omege B, a ze wyjezdzam za 4 dni, na miesiac do Holandii to mam okazje tam cos kupic. Moje pytanie brzmi: Czy oplaca sie sciagac z tamtad Omege i jezeli tak to ile wyniosa mnie pozniej oplaty. Chcialbym na to wydac okolo 7 tys. zl. Mysle nad Omega B 2.0. Na samochod (bez oplat) chcialbym wydac do 1300 euro(da sie cos kupic za ta cene?). Ile wyniosa mnie oplaty za nia oraz czy da sie ja kupic na 2 wlascicieli, tak zeby pozniej zaplacic taniej OC?

#40 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 października 2009 - 21:48

Panowie jak to jestz tym recyklingiem mozna wystąpić o zwrot???