Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Motoryzacyjne niepyki OKP 2014


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 maja 2014 - 09:58

roberthj1 ale ja uważam że ty to wszystko źle odbierasz. Poprostu piszemy ci że laguna to zły wybór i tyle. Chociaż może tobie trafił się dobry egzemplarz. Daj Boże !!
Ale jak już zamieniać moim zdaniem to na coś lepszego bo dla mnie laguna lepsza nie jest.

A co do tych kobyłek. Jak np moja wjeżdza to ich nie wyjmuja tylko bez problemu ją podnoszą w miejscach do tego przystosowanych. Może miałeś Ty tak ze swoją poprzednią.

A tak się zapytam... ile ty dałeś za swoja poprzednią omegę? który to był rocznik i jaki motor ?


 


#22 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 10:37

2500zł 96r 2.0 16V przy czym na naprawy wydałem równiutkie 4tys. a samochód nadal pozostawiał wiele do życzenia, bo i blacha była do zrobienia, przewody hamulcowe, gaz, i kilka rzeczy by się jeszcze znalazło. Nie napisałem że laguna jest lepsza od omegi bo i mój egzemplarz też nie jest w idealnym stanie bo na dzień dobry muszę zrobić tuleje tylnej belki, a już kilka rzeczy zrobiłem tyle że pierdół bo nie działało radio bo poprzedni właściciel zgubił kod a wymieniał akumulator, ogarnięte w 15 minut bez wydania złotówki, klakson i szyby, pomogła wymiana bezpieczników. Wyczyściłem jeszcze egr profilaktycznie, kosztowało mnie to brudne ręce których nie mogłem domyć i godzinę pracy. Chodzi mi o to że nie jest to samochód gorszy od omegi. Jest młody, dobrze wyposażony, blachę ma zdrową a stan techniczny do ogarnięcia w 1000zł. A najbardziej denerwują komentarze jak to się będzie psuć jakby omegi były takie super bezawaryjne. Laguna to taki sam samochód jak omega( trafisz źle z warsztatu nie wyjedziesz) tyle że mniejszy co ma swoje wady ale ma również zalety. Nie uważam żeby był powodem do śmiechu, a cytować jakieś durne przysłowia to można na każdy samochód.

#23 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 07 maja 2014 - 10:46

2500zł 96r 2.0 16V przy czym na naprawy wydałem równiutkie 4tys

to ja sie niczemu nie dziwię :nie:
za swoją 2.0 B `99 dałem 4900 euro + opłaty i przez 5 lat jak ją miałem, robiłem tylko sprawy eksploatacyjne, nawet klocków hamulcowych nie zmieniałem :nie:
jak dasz, tak masz:D
rok temu poszła w dobre ręce za 8 tys bez dyskusji prawie, i następca w tym czasie wydech cały wymienił :D + czujnik połozenia wałków no i lata dalej i więcej niż ja :tak:

#24 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 07 maja 2014 - 10:48

2500zł 96r 2.0 16V


za ta cene masz tu odpowiedz

Jak wjeżdża omega to wyjmują kobyłki bo strach na podnośnik tego brać żeby się nie złamała(to fakt nie żart).


czym na naprawy wydałem równiutkie 4tys.


jaka cena zakupu,taki stan :D

#25 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 11:09

Zawsze kupuje auto tańsze i naprawiam sam. Dla mnie jest to wygodniejsze bo wiem dokładnie co zrobiłem. Tyle że tutaj naprawy nie miały końca. Fakt że pospieszyłem się trochę z kupnem tego auta i mogłem znaleźć coś lepszego, ale większość tych aut tak wgląda. Samochód sprzedałem za 4500 i ludzie prawie mnie po ręcach całowali ze taki dobry egzemplarz, sam później oglądałem 3 sztuki z większymi silnikami ale faktycznie stan tych aut to była tragedia więc nie tylko mój był taki zły. Na pewno są tutaj osoby które mają omegi w idealnym stanie, ale założę się że większość z tych którzy śmieją się z laguny jeździ takimi szrotami że strach na to patrzeć żeby się nie rozsypało a tylko wmawiają sobie że mają super egzemplarze. Wcześniej napisałem śmiać to się można jak samemu ma się coś lepszego. A kto jak kto ale właściciele omeg które do bez awaryjnych nie należą, nie powinni wyśmiewać awaryjności innych aut, bo sami co chwile coś naprawić muszą.
A bajkopisarzy tutaj nie brakuje. Niedawno jeden z tych którzy wyśmiewali lagunę napisał super post jak to mu omega 10 litrów gazu pali

#26 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2014 - 11:24

śmieją się z laguny

wyśmiewali lagunę

był powodem do śmiechu

Powtarzasz to jak jakąś mantrę w każdym swoim poście. Gdzie to wyczytaleś ?? Nikt tu nic nie wyśmiewa tylko tak się zastanawiam czym kierowałeś sie kupując lagunę. Czy też tak jak w przypadku omy niską cena zakupu, może znałeś to auto od lat bo w rodzinie czy w firmie było ??

#27 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 maja 2014 - 11:41

Kupując auto za 2500 to w 99.9% złom. Nieważne jakie to auto. Każdy sprzedający zawyża cenę więc ile ona była warta według poprzedniego właściciela? 1500zł? Sprzedał Ci po takiej okazyjnej cenie bo na bank wiedział co jest rozwalone. Ja za moją dałem 9300 i wpakowałem 3000zł i na razie nie narzekam. Leje benzynkę i jeżdzę. Kupując auto za 2500 trzeba się liczyć że trzeba wpakować w nią kosmiczne pieniądze bo na pewno nie było wcześniej dbane. Życzę Ci abyś z tą laguną trafił na cudo i oby CI służyła długie lata bez awarii. Jednak z tego co piszesz że znowu kupiłeś tanio i do poprawek, więc ciężko to widzę. Ciekawe kiedy będziesz pisał na forum że laguna to zło. (ale pewnie się nie pochwalisz tym stwierdzeniem bo zbyt jej ronisz). POzdrawiam.

#28 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 11:59

Dowiesz się na pewno jak tylko coś się popsuje, mogę obiecać. I nie bronie tylko nie kumam w czym ona jest gorsza od omegi bo obie mają swoje wady i zalety. Nie kierowałem się niczym spodobała mi się to kupiłem, przestanie się podobać sprzedam i kupię coś innego, auto jak auto, nigdy takiego nie miałem więc teraz mam i tyle. Mądrzycie się że laguna to zły wybór ale konkretnych powodów dlaczego to nikt nie podał. No kolega Alley napisał że tyłek go bolał po przejażdżce to na razie jeden powód jest:)

#29 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2014 - 12:32

W czym omega jest lepsza od laguny?

Literka "O" jak Opel jest w alfabecie przed literką "R" jak Renault ;)

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#30 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 12:40

Literka "O" jak Opel jest w alfabecie przed literką "R" jak Renault ;)


hehe dobre:D, na to nie wpadłem. No to drugi powód niech strace:)

#31 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 maja 2014 - 12:46

Robert dzięki za odpowiedz co do wydanej kwoty na auto. I moje przypuszczenia się sprawdziły. Kupiłeś auto za ponad dwa tysiące i myślałeś że nie ma w nim nic do roboty ? No bez jaj. Piszesz że wydałeś 4tys na auto. Ok... a można wiedziec co w niej było aż tak awaryjnego że pochłoneła tyle kasy ?


 


#32 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 maja 2014 - 12:50

Panowie, taka polemika prowadzi donikąd. Jej powód jest prosty, większość obywateli naszej "zielonej" wyspy jeździ autami, na które ich nie stać.

#33 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2014 - 12:57

hehe dobre:D, na to nie wpadłem. No to drugi powód niech strace:)


Zaczyna mnie się wydawać, że Laguna się zepsuła, bo cały czas na forum jesteś :D

Za swoją B 2.5 V6 dałem dużo, ale przez 5 lat jazdy zepsuły się tylko 2 rzeczy (łożysko i świeca), pierwsze zaczęło wyć więc wymiana, druga się urwała (porcelanka, ale to wina małych chińskich rączek). Pozostałe koszty to tankowanie i naprawy bieżące.
Teraz mam Fl, która też tania nie była i póki co 1,5 roku bez awarii.
Podsumowując, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, a taniego mięsa to nawet psy nie chcą ;)

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#34 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 maja 2014 - 13:04

Działa, nie jeździłem dzisiaj zresztą. Napiszę na pewno jak się popsuje:)Po prostu mam wolne i z nudów czytam wszystko po kolei. Zresztą to mój pierwszy diesel i nie mam bladego pojęcia o takich silnikach więc poczytać nie zaszkodzi, a forum laguny trochę mało ciekawe więc poczytam o dieslach omegi. W omedze awaryjny okazał się silnik i mechanicy partacze 3300zł, i na wydech wydałem 700zł

#35 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2014 - 13:07

nie jeździłem dzisiaj zresztą


Ze strachu że się zepsuje ??:D

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#36 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 maja 2014 - 13:13

Ze strachu że się zepsuje

Daj spokój kolego, to mało stosowne uwagi. Ciesz się swoim autem i pozwól innym na to samo.

#37 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2014 - 13:32

Daj spokój kolego, to mało stosowne uwagi. Ciesz się swoim autem i pozwól innym na to samo.


A widziałeś kolego emota ?? Taki niewinny żarcik miał być :pokoj:

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#38 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 maja 2014 - 13:43

W omedze awaryjny okazał się silnik i mechanicy partacze 3300zł, i na wydech wydałem 700zł


to zmień mechaników to raz a dwa.. wydech mogłeś zobaczyć że pognity przy zakupie. Sam wpakowałeś się na minę z omegą a teraz twierdzisz jaki to nie jest złom. Jak miałem 18 lat zakupiłem swoje pierwsze auto jakim było tico. Doprowadziłem je do takiego nagannego stanu że klocki uciekały z zacisków hamulcowych. Wszystko żyło swoim życiem ( to i tak szczęście że zyje ) i co ? mam mówić że tico to taki złom ? tak jak to wcześniej ktoś napisał. "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz":hihi:


 


#39 OFFLINE   awhaker

awhaker

    Czytamy AWUHAKER... :D

  • 905 postów
  • Dołączył: 08-04-2012
  • Skąd: Koło
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 07 maja 2014 - 14:23

Panowie panowie, zacznijmy może od początku, omega za 2.500 zł to pojazd nadający się na części. Nikt nie sprzeda sprawnego samochodu za takie pieniądze. Aby kupić dobrą omegę B trzeba wydać około 5 tyś zł. Trafiają się okazje cenowe gdy ktoś chce szybko pozbyć się samochodu mając kilka innych ale to zdarza się bardzo rzadko. I trzeba trafić ale to przypadek 1 na tysiąc.
A teraz przykra prawda...
Lagune 3 z 2004 roku można kupić już nawet za 6-7 tyś zł
Kupcie panowie Omegę z rocznika 2001-2003 w dobrym stanie za nawet 10 tyś :)
Proste? Tańszy młodszy samochód tyle że nie zawsze nowszy = lepszy :)

Co do awaryjności omeg? Muszę cię kolego zasmucić, miałem swego czasu 3 omegi jednocześnie 2.5 TD i 2x 3.0 V6, i TD zrobiło ze mną 15 tyś km a koszta naprawa to jakieś 150zł (pompa paliwa i regulator napięcia), drugie V6 jeździ cały czas na trasach Rheda- Koło ( co drugi weekend jedzie tą trasę) zrobiło już dobrze ponad 20 tyś km a jest u mnie od końcówki zeszłego roku, koszty napraw tego samochodu to... 250zł ( wymiana żarówek stopu i nowe żarówki świateł drogowych, łączniki stabilizatora) trzecia omega to troche inny temat bo samochód jest SWAP'owany i pierwszy zakup silnika nie był udany ale za to drugi już jak najbardziej, koszy naprawa po ostatniej wymianie silnika = 0zł przed wymianą motoru około 300-400zł (i to jeszcze typowo eksploatacyjne elementy ). TD został sprzedany do Konina panu który co weekend jedzie z pod Holenderskiej granicy do Konina, bez większego wkładu po zakupie omegi ode mnie jeździ :) Ale też jego wkład nie przekroczył 300zł

Na koniec dobitka dla ciebie, omega która jeździ trasy z Rhedy do Koła jest z ASB i kosztowała przy zakupie coś blisko 3 tyś, już nie pamiętam dokładnie ale zapewne kolega Czesiek pamięta dokładną kwotę bo to samochód zakupiony od niego :)

Życzę ci aby Laguna robiła ci tyle km rocznie co moje omegi z tak małym wkładem finansowym :) Pomijamy w kosztach oczywiście Olej, rozrząd i opony dlatego że to wymienia się w każdym samochodzie, chyba że laguna jest na tyle nadzwyczajna że nie zużywa tych elementów ale cudów niema :) Laguna jest jednym z najbardziej awaryjnych samochodów. A jeśli chcesz porównywać lagune do omegi to ustaw obok Lagune z 2003 roku i omege z 2003 roku, porównaj je wtedy :) Bo porównanie omegi z 96 roku do Laguny powyżej 2000 roku to już trochę przesada :)




 


#40 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 maja 2014 - 15:20

A jeśli chcesz porównywać lagune do omegi to ustaw obok Lagune z 2003 roku i omege z 2003 roku, porównaj je wtedy :) Bo porównanie omegi z 96 roku do Laguny powyżej 2000 roku to już trochę przesada :)


Takiej laguny nie znajdzie za ponad dwa tysiace jak omegę więc nie sprawdzi:D