Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kontrolka samochodzik z kluczykiem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
22 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 listopada 2007 - 22:58

Mam problem odnośnie kontrolki z kluczykiem i samochodzikiem. Gdy daje kluczyk na zapłon to nie gaśnie mi ta kontrolka. Jak już zapalę silnik to ona sie nie świeci. Mam pytanie co to może być? Dodam, że gdy zatankowałem dzisiaj gaz to samochód po paru metrach mi zgasł po czym odpalił ponownie bez problemów. Przed zatankowaniem zrobiłem jakieś 80km na benzynie. Wskaźnik paliwa czasem sie podnosił, a czasem nie. Dolałem dzisiaj również benzyny, aby nie męczyła mnie kontrolka od rezerwy. Ten błąd zauważyłem dopiero dzisiaj. Czy któryś z opisanych przeze mnie faktów może mieć związek z tą kontrolką? Z góry dziękuje za pomoc

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 listopada 2007 - 23:01

Mam problem odnośnie kontrolki z kluczykiem i samochodzikiem. Gdy daje kluczyk na zapłon to nie gaśnie mi ta kontrolka. Jak już zapalę silnik to ona sie nie świeci. Mam pytanie co to może być? Dodam, że gdy zatankowałem dzisiaj gaz to samochód po paru metrach mi zgasł po czym odpalił ponownie bez problemów. Przed zatankowaniem zrobiłem jakieś 80km na benzynie. Wskaźnik paliwa czasem sie podnosił, a czasem nie. Dolałem dzisiaj również benzyny, aby nie męczyła mnie kontrolka od rezerwy. Ten błąd zauważyłem dopiero dzisiaj. Czy któryś z opisanych przeze mnie faktów może mieć związek z tą kontrolką? Z góry dziękuje za pomoc



nic sie nie dzieje z kontrolka jest wszystko w porzadku. to kontrolka EOBD i to ze znika w momencie odpalenia jest jak najbardziej prawidlowe




 


#3 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 listopada 2007 - 23:04

Dzięki za tak szybką odpowiedz:) Zastanawia mnie to czemu wcześniej ona gasła a teraz nie gasnie?

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 listopada 2007 - 23:06

Dzięki za tak szybką odpowiedz:) Zastanawia mnie to czemu wcześniej ona gasła a teraz nie gasnie?


nie zwrociles uwagi. ta kontrolka powinna zgasnac po wlaczeniu silnika jesli nie ma bledow. chyba ze masz ja podlaczona pod jakas inna kontrolke - dla pewnosci podjedz na jakiegos kompa diagnostycznego




 


#5 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 listopada 2007 - 23:09

Zwracałem. Niedawno miałem wymieniane żarówki od xenonów. weby sie tam dostać musiałem wyjmować akumulator. Po włożeniu zwracałem uwagę jakie kontrolki sie zapalają i gasną, bo słyszałem różne teorie. Zostawały tylko te 3, które powinny a ta gasła.

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 listopada 2007 - 23:17

Zwracałem. Niedawno miałem wymieniane żarówki od xenonów. weby sie tam dostać musiałem wyjmować akumulator. Po włożeniu zwracałem uwagę jakie kontrolki sie zapalają i gasną, bo słyszałem różne teorie. Zostawały tylko te 3, które powinny a ta gasła.



na zaplonie powinny sie swiecic:
ladowania, cisnienie oleju i kontrolka silnika. Wszystkie powinny zgasnac po uruchomieniu silnika, tak jest i koniec. chyba ze masz jakas wade ukryta i kontrolka jest podlinkowana pod inna kontrolke




 


#7 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 listopada 2007 - 23:21

Dobra dzięki, za uspokojenie moich nerwów:) Dla pewności podjadę niedługo do opla na komputer. Pozdrawiam

#8 OFFLINE   tomasz_g1

tomasz_g1
  • 92 postów
  • Dołączył: 19-10-2007
  • Skąd: DolnyŚląsk

Napisany 14 kwietnia 2008 - 11:28

Mam problem odnośnie kontrolki z kluczykiem i samochodzikiem. Gdy daje kluczyk na zapłon to nie gaśnie mi ta kontrolka. Jak już zapalę silnik to ona sie nie świeci. Mam pytanie co to może być? Dodam, że gdy zatankowałem dzisiaj gaz to samochód po paru metrach mi zgasł po czym odpalił ponownie bez problemów. Przed zatankowaniem zrobiłem jakieś 80km na benzynie. Wskaźnik paliwa czasem sie podnosił, a czasem nie. Dolałem dzisiaj również benzyny, aby nie męczyła mnie kontrolka od rezerwy. Ten błąd zauważyłem dopiero dzisiaj. Czy któryś z opisanych przeze mnie faktów może mieć związek z tą kontrolką? Z góry dziękuje za pomoc


Ta kontrolka powinna gasnąć chwilę po włączeniu zapłonu. Jeśli nie zgaśnie to znaczy że wystąpił i jest zapisany jakiś błąd w komputerze.

#9 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 23 kwietnia 2008 - 23:31

ta kontrolka z kluczem i samochodem to:

- uklad elektroniczny silnika ,immobilizer*
sieci sie po wlaczeniu zaplonu i gasnie po uruchomieniu silnika


tak jest napisane w instrukcji obslugi

pozdrawiam
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#10 OFFLINE   tomasz_g1

tomasz_g1
  • 92 postów
  • Dołączył: 19-10-2007
  • Skąd: DolnyŚląsk

Napisany 24 kwietnia 2008 - 15:43

ta kontrolka z kluczem i samochodem to:

- uklad elektroniczny silnika ,immobilizer*
sieci sie po wlaczeniu zaplonu i gasnie po uruchomieniu silnika


tak jest napisane w instrukcji obslugi

pozdrawiam


Też prawda
U mnie już gasnie w chwilę po włączeniu zapłonu, zanim odpalę silnik.

Owszem paliła sie do czasu włączenia silnika zanim skasowałem błędy.
Pozdrawiam

#11 OFFLINE   panicz1987

panicz1987
  • 117 postów
  • Dołączył: 01-10-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 kwietnia 2008 - 16:34

Ja doszedłem już do tego, że u mnie zaświecała się po zatankowaniu paliwa na bp pb98. Po paru uruchomieniach silnika problem ten znikał. Ale zaznaczam, że po odpaleniu silnika się nie paliła tylko na zapłonie

#12 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 24 kwietnia 2008 - 20:05

ta kontrolka z kluczem i samochodem to:

- uklad elektroniczny silnika ,immobilizer*
sieci sie po wlaczeniu zaplonu i gasnie po uruchomieniu silnika



TAK JEST NAPISANE W INSTRUKCJI OBSŁUGI OPEL OMEGA


i u mnie tak jest nawet po skasowaniu bledow
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#13 OFFLINE   SIWYSDZ

SIWYSDZ
  • 290 postów
  • Dołączył: 15-08-2006
  • Skąd: łódzkie

Napisany 13 maja 2008 - 20:17

macie fotke z instrukcji
wiec prawidlowe jest palenie sie tej kontrolki podczas zaplonu, a gasnie po odpaleniu silnika, blad jest wtedy jak zapali sie podczas jazdy ,albo nie zgasnie po uruchomieniu silnika
pozdrawiam
SIWYSDZ Dodany obrazek
Czarny Opel Omega 3.2v6 z jasna skórą i full wyposazeniem

#14 OFFLINE   sieniag

sieniag
  • 69 postów
  • Dołączył: 05-01-2008
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 14 kwietnia 2009 - 06:50

Witam
W czoraj zrobiłem dosc długa trase i dzis rano zaswieciła mi sie własnie ta kontrolka "samochodzik z kluczem" i nie gasnie.
Mam pytanie..to jest jakas usterka silnika czy cos innego?

#15 OFFLINE   tomasz_g1

tomasz_g1
  • 92 postów
  • Dołączył: 19-10-2007
  • Skąd: DolnyŚląsk

Napisany 14 kwietnia 2009 - 06:54

Zczytaj błędy.

#16 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 kwietnia 2009 - 09:27

kontrolka informująca o serwisie ( nie jest check engine) do skasowania , nie informuje o zadnej usterce lecz o koniecznosci wykonania obsługi serwisiwej

#17 OFFLINE   tomasz_g1

tomasz_g1
  • 92 postów
  • Dołączył: 19-10-2007
  • Skąd: DolnyŚląsk

Napisany 14 kwietnia 2009 - 11:56

kontrolka informująca o serwisie ( nie jest check engine) do skasowania , nie informuje o zadnej usterce lecz o koniecznosci wykonania obsługi serwisiwej


I tu się kolego mylisz. U mnie z powodu uszkodzonego czujnika wałka rozrządu właśnie ona sie zapalała (żadna inna) i obr. do 4500 tyś. Podobnie było w przypadku zaworu EGR

#18 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 kwietnia 2009 - 16:16

check engine to check engine a z kluczem to serwisowa - ustawiana na 15000-20000 km, albo cos masz przekombinowane w zegarach

#19 OFFLINE   sieniag

sieniag
  • 69 postów
  • Dołączył: 05-01-2008
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 15 kwietnia 2009 - 07:25

Witam
W czoraj zrobiłem dosc długa trase i dzis rano zaswieciła mi sie własnie ta kontrolka "samochodzik z kluczem" i nie gasnie.
Mam pytanie..to jest jakas usterka silnika czy cos innego?


A wiec sprawa jest tego typu ze po podłączeniu komputera pod samochód wykazało ze jest błąd "czujnik połozenia wału korbowego".
Ta kontrolka narazie mi sama zgasła ale sie zastanawiam czy to bedzie faktycznie czujnik czy cos z elektryka.

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 kwietnia 2009 - 11:25

A wiec sprawa jest tego typu ze po podłączeniu komputera pod samochód wykazało ze jest błąd "czujnik połozenia wału korbowego".
Ta kontrolka narazie mi sama zgasła ale sie zastanawiam czy to bedzie faktycznie czujnik czy cos z elektryka.


sprawdz zlacze - jesli jest ok wymien czujnik