Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Royal Purple ktoś zna,używał?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Furious

Furious
  • 251 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: Chrzanów

Napisany 25 października 2013 - 08:57

Witam
co sądzicie o tym oleju?może ktoś go testował już u siebie? ciekawy test znalazłem jest w załączniku.[ATTACH]24677[/ATTACH]

Tak btw nieźle w nim valvoline wypadł.
Chciałbym się dowiedzieć coś o tym oleju, ponieważ mam możliwość kupna go w lepszej cenie niż wszędzie na necie.
pozdrawiam

#2 OFFLINE   motorolix

motorolix
  • 105 postów
  • Dołączył: 01-05-2010
  • Skąd: Gliwice/Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 października 2013 - 10:42

Jeździłem na tym oleju kilka tygodni. Ale samochód był pożyczony i nie ja lałem ten olej. Silnik pracował znakomicie ale czy to była zasługa oleju nie wiem. Nie mam porównania jak by się sprawował na innym oleju. Znajomy go leje do swojego chryslera 300c. Widziałem jak pracuje ten samochód i jeździłem nim. Znajomy jest zachwycony ale jego opinia jest mało obiektywna, bo na ile go znam, to gość jest z gatunku "hamerykańskie jest najlepsze". Generalnie olej na necie ma bardzo dobre opinie i moje prywatne zdanie jest takie- jak masz możliwość go kupić w dobrej cenie to bierz, niczym nie ryzykujesz. Ale musi to być naprawdę dobra cena bo inaczej bym nie przepłacał.

#3 OFFLINE   WujekJerry

WujekJerry

    Łomega :)

  • 382 postów
  • Dołączył: 17-02-2013

Napisany 25 października 2013 - 21:41

ja tam leje vavoline.. lałem kiedys motula, ale zaczeli podrabiac bardzo, mawet 300V w puszkach 2l..

#4 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 października 2013 - 16:46

Witam
co sądzicie o tym oleju?może ktoś go testował już u siebie? ciekawy test znalazłem jest w załączniku.[ATTACH]24677[/ATTACH]

Tak btw nieźle w nim valvoline wypadł.
Chciałbym się dowiedzieć coś o tym oleju, ponieważ mam możliwość kupna go w lepszej cenie niż wszędzie na necie.
pozdrawiam


Test beznadziejnie zrobiony. Wszyscy wiemy, ze olej osiaga swoje wlasciwosci w temperaturze roboczej tj. okolo 100*C (zalezy od silnika), a tym tescie olej nie byl podgrzewany.
Co do oleju royal purple to jest on podobno bardzo dobry. Jednak ja go nie testowalem bo jest dosc rzadki. Moim zdaniem, jezeli bedziemy regularnie serwisowac auto stosujac olej czolowych producentow, kupiony z pewnego zrodla i odpowiednio dobrany do samochodu i warunkow w jakich sie on porusza to nie odczujemy roznicy nawet po 200tys. km.

#5 OFFLINE   Furious

Furious
  • 251 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: Chrzanów

Napisany 06 listopada 2013 - 00:45

Ale musi to być naprawdę dobra cena bo inaczej bym nie przepłacał.

dobra cena to pojęcie względne,jeśli weźmiemy pod uwagę przewidywany przez producenta okres od wymiany do wymiany,to może wyjść nawet taniej niż "markowe" oleje EU

#6 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2013 - 08:57

szczerze powiedziawszy to zamiast wymieniac longlife raz na 20 tys km, wole wymienic 2x po 10 tys km tanszy olej.

#7 OFFLINE   motorolix

motorolix
  • 105 postów
  • Dołączył: 01-05-2010
  • Skąd: Gliwice/Knurów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2013 - 17:48

dobra cena to pojęcie względne,jeśli weźmiemy pod uwagę przewidywany przez producenta okres od wymiany do wymiany,to może wyjść nawet taniej niż "markowe" oleje EU

Dlatego sam musisz przeliczyć czy ci się to opłaca.

#8 OFFLINE   Furious

Furious
  • 251 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: Chrzanów

Napisany 12 listopada 2013 - 23:39

szczerze powiedziawszy to zamiast wymieniac longlife raz na 20 tys km, wole wymienic 2x po 10 tys km tanszy olej.

a ja wręcz przeciwnie wolę pojeździć dłużej na lepszym oleju który przy wymianie ma lepsze właściwości niż ten tańszu już na starcie.