Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

navi oraz cd


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ubocik

ubocik
  • 224 postów
  • Dołączył: 26-04-2009
  • Skąd: Płock

Napisany 10 kwietnia 2013 - 16:18

Witam panowie posiadam o to radio siemens NCDC 2013 w zmieniarce czyta mi tylko nie ktore nagrane plyty oraz mam pytanie czy sa juz dostepne polskie mapy do tej navigacji i czy jest mozliwosc przelozenia wyswietlacza z pomaranczowego na kolorowy z gory dziekuje za wszelka pomoc

#2 OFFLINE   arnixx

arnixx

    Klubowy "Król Julian"

  • 766 postów
  • Dołączył: 15-12-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 kwietnia 2013 - 18:36

Z tego ci wiem to nie ma możliwości przełożenia na ekran CID bo wtedy należało by zmienić radio na NCDC 2015 i zmienić okablowanie.

#3 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 11 kwietnia 2013 - 19:44

Z tego ci wiem to nie ma możliwości przełożenia na ekran CID bo wtedy należało by zmienić radio na NCDC 2015 i zmienić okablowanie.


Przy NCDC2013 i NCDC2015 z powodzeniem pracowały wyświetlacze CID.
Miałem dwie Omegi z fabrycznym zestawem NCDC2013 + CID.
Aby podłączyć CID, wystarczy do instalacji auta założyć CIDową kostkę i tyle.

siemens NCDC 2013 w zmieniarce czyta mi tylko nie ktore nagrane plyty

Zmieniarki, to słaby punkt tego radia niestety.
Zmieniarkę można przełożyć- sam taką operację przeprowadzałem (według porady) i płytki śmigają.

czy jest mozliwosc przelozenia wyswietlacza z pomaranczowego na kolorowy


Wyświetlacz jest sparowany z radiem.(zmieniarka też jest dokodowana do zestawu) Wymiana tylko na zasadzie kompletu radio +wyświetlacz

#4 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 kwietnia 2013 - 10:52

Z tego ci wiem to nie ma możliwości przełożenia na ekran CID bo wtedy należało by zmienić radio na NCDC 2015 i zmienić okablowanie.


Aby podłączyć CID, wystarczy do instalacji auta założyć CIDową kostkę i tyle.


Wymiana tylko na zasadzie kompletu radio +wyświetlacz


Te stwierdzenia nie są prawdziwe niestety. NCDC 2015 i 2013 występowały zarówno z wyświetlaczem GID i CID. Ja wtyczkę od CID miałem już na wyposażeniu - leżała zabezpieczona za GIDem. Nie jest niezbędna wymiana kompletu radio + wyświetlacz. Trzeba za to sparować wyświetlacz z radiem. Są elektronicy, którzy są w stanie to zrobić. Jeśli nie jeździ się dużo za granicą, gdzie działają mapy to wg mnie wymiana wyświetlacza jest nie warta zachodu. GID ma lepszy kontrast niż CID, co przekłada się na lepszą czytelność zwłaszcza w słoneczne dni + dochodzi przechodzenie w tryb nocny po włączeniu świateł co jeszcze bardziej utrudnia sprawę. Lepiej zainwestować pieniądze, które wydałoby się na nowy wyświetlacz, parowanie z radiem, światła do jazdy dziennej:p na coś innego.

#5 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 12 kwietnia 2013 - 12:40

Te stwierdzenia nie są prawdziwe niestety.

Ja w dwóch autach z GID wtyczki DO CID nie miałem. Tak samo jak moichg dwóch klientów, którzy kupili ode mnie zestaw NCDC + CID.
Są elektronicy którzy są w stanie to zrobić, ale koszt takiej imprezy oscyluje w okolicach wartości radio + CID. O sparowaniu pisałem.. :)

#6 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 kwietnia 2013 - 15:14

Ja w dwóch autach z GID wtyczki DO CID nie miałem. Tak samo jak moichg dwóch klientów, którzy kupili ode mnie zestaw NCDC + CID.
Są elektronicy którzy są w stanie to zrobić, ale koszt takiej imprezy oscyluje w okolicach wartości radio + CID. O sparowaniu pisałem..


Tak, dlatego napisałem że JA miałem wtyczkę, a nie że uważam, że wtyczka była zawsze. Jednak jak już się zmienia wyświetlacz to lepiej zajrzeć najpierw niż szukać instalacji. Kwestii cen nie poruszam, bo każdy ma różne doświadczenia. Mnie sam CID + parowanie wyszło duuużo taniej niż nowy komplet radia + wyświetlacz.