Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zmywarka. Jaka i dlaczego??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:19

Witam Wszystkich po Świętach.

Otóż mojej żonie Mikołaj miał pod choinkę przynieść zmywarkę i nie przyniósł (nie weszła pod choinkę :-D )

Teraz mam taką zagwózdkę, bo sam muszę ją kupić.

szerokość to 45cm i nie może być szersza, bo nie wejdzie tam gdzie ma stać, najlepiej pod zabudowę. Co do marki i funkcji to nie mam pojęcia. Dlatego proszę was abyście mi coś doradzili, bo przeglądam różnego rodzaju asortymenty sklepów "nie dla idiotów" i w ogóle się na tym nie znam :-(

#2 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:27

Ma mieć co najmniej 5 programów i 4 temperatury, zegar pokazujący czas do koca mycia, opóźnienie startu. Panel odkryty, albo zintegrowany do wyboru. Najlepiej kupuj MIELE - sprawdzona jakość :ok:

#3 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:32

Najlepiej kupuj MIELE - sprawdzona jakość

A do tego cena, ale dla żony warto się postarać:)

#4 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:34

Chyba tego nie podają w parametrach pracy, ale zwróć uwagę na długości poszczególnych programów - kobiety na to patrzą.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#5 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:38

szerokość to 45cm

mam ja taką i zdecydowanie za mała :( wszyscy doradzali 60-ke z możliwościa "połowy prania", ale tak jak u Ciebie:

nie może być szersza, bo nie wejdzie tam gdzie ma stać

Co do marki i funkcji to nie mam pojęcia

ja nie patrzyłem na marke :nie: ino na zużycie wody i ilość kompletów naczyń, które mozna zmieścic przy tym "maleństwie"
poza tym, wsadzałem do istniejacej szafki, za drzwiczki pod zlew, to mi bardziej o "głębokość" chodziło, bo jednak wymiarami sie różnią, a 1,5 cm głębokości to u mnie było juz duużo:oonie:
jeśi chodzi o programy, to większość używa standardowego, mało kto, a ja nie znam, bawi się w te dodatkowe bajeranckie ECO i takie tam
tyle ja pamietam, jeśli chodzi o moje doświadczenie z kupnem, a bujałem sie pół roku :masakra:
teraz, to Orkan kupował zmywarke na dniach, i tez 45-ke, ze wzgledu na miejsce ;)

#6 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:43

http://www.squadzik....a_zmywarka.html

#7 OFFLINE   davo76

davo76

    Silnik: 3.0V6 X30XE (211)

  • 144 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: Libiąż
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:48

45....:oonie: ja mam 60 i chodzi ze dwa razy dziennie przy dwojce malych dzieci tak sie zdaje ale nawet w 60 szalu niema z pojemnoscia, nie polecam firmy Amica poniewaz zaraz po gwarancji zaczela wyc pompa, ja tam do srodka kuken luken a wszystkie bebechy sa od Beko chyba tyrecka produkcja...

#8 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2012 - 13:54

Msh ma zmywarke tez waska chyba 45 cm,marki nie pamieta bo se tylm lba nie zaprzata;)
Czy za mala na moja rodzine??:nie_wiem:
jak sie nie zmiesci na raz wstawiam za chwile ponownie.
jak bym mial wieksza to pewno i ta byla by w pewnej chwili za mala.
na szczescie zycie/portfel i szerokosc wneki szybko weryfikuja zapedy zakupowe :lol:
kup taka z malym zuzyciem pradu i wody reszta to zbyteczne swiecidelka.
Albo zlec zonie niech sobie wybierze potem jak co bedzie na nia :lol:
moja Dzasti ostatnio sama wybrala i kupila sobie suszarke do ubran,ja tylko przygotowalem miejsce w graciarni :D
i wszyscy sa zadowoleni.
grunt to nie komplikowac sobie zycia na sile :yes:

#9 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 grudnia 2012 - 14:07

No właśnie jedno dziecko 3 lata, a drugie w drodze.
Tak że ta 45-tka niby mała, ale jak żona parę lat temu zamówiła sobie kuchnie pod wymiar to ja tylko przejechałem palcem po kołnierzyku od koszuli i wyłożyłem PLN-y teraz też muszę wyłożyć, ale nowe meble nie wchodzą w grę, a cała kuchnie tak jest skonstruowana (niby nowocześnie), że tylko taka wąska zmywarka ma racje bytu. Jak coś tam się nie zmieści to tylko powiem "a nie mówiłem"...

#10 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 grudnia 2012 - 14:34

Moi teściowie używają BOSH'a 45cm. Chodzi gładko już grubo ponad rok. Dla odmiany moja kilkumiesięczna WHIRLPOOL (60 cm) - już 3 razy witałem się z serwisantem zanim zdiagnozował usterkę. Podstawa to ocenić długość programów.
Zmywarka teściów zmywa dobrze przy programie 30 minut - moja musi chodzić na 3.5 godz. bo przy krótszym (30 minut) nie domywa a żadnego pośredniego programu nie ma :)

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#11 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 grudnia 2012 - 23:43

a ja mam whirlpool od pięciu lat, identyczny model ma amica. 45 cm (też wziąłbym 60 gdybym miał miejsce) pod zabudowę. Bez wyświetlacza, kilka programów.
Używałem zawsze programu na 60 stopni (jakieś 1,5 h na oko), ale zaczęło mi dryfić ze środka zgniłymi jajami. Od kilku mies. używam tylko programu najgorętszego - 70 st. i tabletki z lidla typu 'wszystko w jednym' za 18 zł. Nie bawię się w osobną sól i nabłyszczacz. Wszystko działa bezproblemowo.
Rodzice kupili z miesiąc temu bosch 60 cm - uważam, że moja jest jakościowo lepsza. Mam płynną regulację siły zamykania drzwiczek, w środku wszystko jakoś lepiej wykonane, bardziej przemyślany system montażu frontu (sam wszystko składałem), ogólnie jakaś taka 'lepsiejsza'.
Aha - zaraz na początku przestała działać pompa opróżniająca- chciała ruszyć ale jakby była zablokowana - zaryzykowałem utratę gwarancji i zajrzałem do niej - okazało się, że jakimś cudem dostała się tam wykałaczka i zablokowała wirnik pompy. Innych przygód nie było.

#12 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 grudnia 2012 - 00:57

Pracowałem trochę czasu w sklepie AGD/RTV i przewinęło mi się przez ręce sporo różnych sprzętów wszelakich marek.
Moi rodzice mają zmywarkę Boscha(60cm) od 95 lub 96 roku, czyli ładnych parę lat i działa bez najmniejszego problemu.

Gdybym wybierał dla siebie zmywarkę, to kolejność byłaby następująca:

1. Electrolux - bardzo fajnie pomyślana w środku, marka tez raczej solidna.
2. Bosch/Siemens - mniej finezyjna, niż Electrolux, ale nie powinna przysparzać kłopotów.
3. Beko - może nie tak popularna, jak ww, ale oglądając ją, odniosłem wrażenie, że Turcy odrobili lekcję solidnie i powielili najlepsze rozwiązania niemieckie.

Z marek mniej popularnych, zwróć uwagę na Gorenje - Słoweńcy robią naprawdę fajne AGD. A gdyby gotówka pozwalała, to Miele jest warte tych pieniędzy :).
Marki Whirlpool, Amica osobiście omijam z daleka. Amica jedyne, co robi dobre, to piekarniki, bo płyty już są słabe, a Whirpool/Polar to już kpina z klienta. Oczywiście każdy ma inne doświadczenia, ale najczęściej jednostkowe - bo ilu z nas ma w domu 3 różne zmywarki lub pralki? Ja sprzedałem tego całkiem sporo i widziałem co wracało na serwis, a także miałem możliwość bezpośredniego porównywania sprzętów obok siebie, prawie codziennie :)

#13 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 grudnia 2012 - 10:45

No i trochę mi rozjaśniliście umysł.
Dopijam kawę i jadę atakować sklepy.
Napiszę co kupiłem, albo miałem zamiar kupić ;-)

#14 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 28 grudnia 2012 - 17:29

Wcześniej już ktoś pisał że jak zmywarka to tylko 60cm i z tym się zgodzę, no ale w tym przypadku to nie wchodzi w grę.

Z firm to bosch/siemens z nastawieniem na siemensa. Dobrze żeby miała program AUTO + jakieś dwa, trzy inne, włącznik z opóźnieniem też się przydaje.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#15 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 grudnia 2012 - 19:40

Witam

A więc Panowie (bo Panie się nie wypowiadały:( ) Zmywarka kupiona, stoi już w domu i czeka na hydraulika na podłączenie, bo niby nic, a w ścianie trzeba było wykuć dziurę, żeby dostać się do wody i ścieków. Dziurę wykułem. Demolka na maxa:D, ale kiedyś jak naprawiałem kran i wyszły moje zapędy i ogrom wiedzy hydraulicznej to zalało sąsiadów :D więc wolę strzelić browara a fachowiec niech czyni honory.

Korzystając z Waszych podpowiedzi i porad wybór padł na Elektroluxa, wahałem się nad Boschem, ale sprzedawca mi trochę pomógł i 300 zł różnicy też przechyliło szale.

ELEKTROLUX ESL 48010

Jak ktoś ma, albo coś wie to miło by było podzielić się wiedzą, bo na moje czy to Siemens czy Amica czy coś tam jeszcze to jeden chu...j made in china ;-)

#16 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2012 - 19:58

Jak ktoś ma, albo coś wie to miło by było podzielić się wiedzą

Ale co byś się chciał dowiedzieć więcej niż w instrukcji napisane ??

Z mojego doświadczenia ze zmywarką - a zmywarka w kuchni u mnie gości już od 1986 roku - mogę Ci doradzić żebyś ograniczył się do nabywania środków piorących, a pozostałe czynności związane z obsługą zostaw żonie, dziewczynie lub konkubinie. Niech to ona zawłaszcza radość z posiadania tego jakże przydatnego dla mężczyzn urządzenia :D

#17 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 28 grudnia 2012 - 20:07

Ale co byś się chciał dowiedzieć więcej niż w instrukcji napisane


Killer och... wyłożyłem kasę, przywiozłem do domu, dziurę w ścianie wywaliłem, jutro hydraulik na flaszkę wydrze i jeszcze instrukcje mam studiować?? ;)

Pytam z ciekawości czy dobrze zainwestowałem kasę

Niech to ona zawłaszcza radość z posiadania tego jakże przydatnego dla mężczyzn urządzenia


Otóż to, bo mi to tylko przysporzyło kłopotów i wywietrzyło portfel o prawie 1.200 zł :(

#18 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 grudnia 2012 - 21:23

Bosch/Siemens - to jedno i to samo. Schodzą z jednej linii produkcyjnej, różnią się detalami i czasem 1 lub 2 programami.

#19 OFFLINE   zenmach

zenmach

    Caravan Fan

  • 221 postów
  • Dołączył: 18-10-2011
  • Skąd: Przyszowice

Napisany 30 grudnia 2012 - 11:48

u nas jest zwykła Candy 45cm, z programów używamy tylko jednego, na dwie osoby jest załacząna codziennie, po dwóch latach użytkowania zero problemów, następnym razem zwrócił bym uwage na głośnośc bo ta troche hałasuje...

#20 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 grudnia 2012 - 12:59

troche pozno zauwazylem ten temat.

jako, ze zawodowo najmuje sie naprawa sprzetu AGD to mniej wiecej mam rozeznanie w sprzetach.

elektrolux - bardzo dobry wybor, zaraz potem bosch/siemens

calej reszty bym do domu nie przywiozl (miele pomijam ze wzgledu na cene)

szkoda, ze nie dalo sie wygospodarowac miejsca na wieksza zmywarke,
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI