Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Zablokowane drzwi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 03 listopada 2012 - 14:31

Witam,

mam problem z otwarciem drzwi od strony kierowcy,
nie otwierają się ani od zewn ani od wewn,
ciegno od klamki zewn jest zerwane a od wewnatrz probowalem otworzyc i klamka zostala w pozycji:

Dodany obrazek

dobrałem sie do drzwi od środka odchylając tapicerke i porównując z prawą stroną,
próbowałem docisnąć "oczko" (nr 2 ponizej) w które wchodzi cięgno klamki zewn ale ono ani drgnie a po stronie prawej chodzi dosyć luźno,

Dodany obrazek

jak otworzyć drzwi??

#2 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 listopada 2012 - 15:17

Dociskanie 2 ci nic nie da przecierz bo ono zapewne jest już na maksa opuszczone skoro klamka wewnętrzna jest w pozycji otwartej.

Ja bym próbował 2 dać do góry, po uniesieniu spróbować wcisnąć i wyciagnąć guzik i dopiero pociskac oczko 2 na dół. Tak kilka razy aż go nie rozluźni.

Możliwe że ono jest w martwym polu i zacisnęło je razem z blokadą zamka(guzikiem)

Miałem podobnie, u mnie jak się spróbowało pociągnąć klamke gdy guzik był wcisnięty sie tak działo.
Klamka zostawała w pozycji otwartej.

Po otwarciu auta i wyjęciu zamka okazało się że sie jeden mechanizm wykrzywił o jakieś 2mm.

#3 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 03 listopada 2012 - 16:15

Ja bym próbował 2 dać do góry, po uniesieniu spróbować wcisnąć i wyciagnąć guzik i dopiero pociskac oczko 2 na dół. Tak kilka razy aż go nie rozluźni.

Możliwe że ono jest w martwym polu i zacisnęło je razem z blokadą zamka(guzikiem)


o jakim guziku mówisz???

jeśli chodzi o guzik centralnego ten z czerwonym to centrlany dziala i wszystkie pozstale drzwi działają

#4 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 listopada 2012 - 18:18

Silownik w "popsutych" drzwiach dziala? Bo calkiem mozliwe ze to on blokuje.

#5 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 listopada 2012 - 20:48

Będę śledzić temat, jeśli nic nie wymyślisz to w poniedziałek wieczorem napiszę co trzeba zrobić i dam foto bo mi zatrzasnęło drzwi pasażera:masakra: i będę to rozbierał.

#6 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 04 listopada 2012 - 09:30

Silownik w "popsutych" drzwiach dziala? Bo calkiem mozliwe ze to on blokuje.


ciegno silownika pracuje razem z innymi

#7 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 06 listopada 2012 - 09:54

Będę śledzić temat, jeśli nic nie wymyślisz to w poniedziałek wieczorem napiszę co trzeba zrobić i dam foto bo mi zatrzasnęło drzwi pasażera:masakra: i będę to rozbierał.


i jak udało się otworzyć ???

#8 OFFLINE   szymono

szymono
  • 291 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: okolica Olsztyn

Napisany 06 listopada 2012 - 10:48

Mi jak siłownik zblokował to ani kluczykiem ani od środka przyciskiem nie mogłem otworzyć więc odkręciłem tapicerkę tyle ile mogłem wsunąłem rękę i za pomocą wkrętaka zacząłem ruszać tą białą końcówką siłownika która trzyma zamek. I tak lekko góra dól i przeskoczył i zamek się odblokował. I nawet nie uszkodziłem tapicerki tylko troszkę to folie pod nią.

#9 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2012 - 22:27

i jak udało się otworzyć ???


U mnie zblokowało siłownik elektryczny. Dzisiaj kombinerkami na siłę pociągnołem cięgno i poszło. Drzwi otwarte. Dopiero jutro to będę rozbierał o ile kurier przywiezie mi nowy siłownik. Ale jak wyciagnę zamek to na 100% zrobię foto.

#10 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 08 listopada 2012 - 17:18

upss... no to mam problem jeszcze wiekszy,

drzwi od kierowcy dalej nie moge otworzyc i ROZŁADOWAŁ sie akumulator,
centralny zamkniety i jak tu sie dostać do auta???

#11 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 18 listopada 2012 - 12:16

uff udało się otworzyć maske,
wyjąłem atrape grila i linka otworzyłem maske -nawet grill nie wygląda na uszkodzony,

nadal nie moge otworzyć drzwi kierowcy!!!!

chyba zablokowane są sterownikiem - linki dochodzącej do klamki wewn nie można pociągnąć, jest na stałe jakby pociągnieta i zablokowana w stanie otwieranych drzwi :(

jak odblokować zamek??

#12 OFFLINE   Janosik

Janosik
  • 6 postów
  • Dołączył: 01-11-2012
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 18 listopada 2012 - 12:18

Maska otwarta to naładuj aku lub podłącz na moment inny by odblokować drzwi i będzie git :)

#13 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 21 listopada 2012 - 19:18

[quote name='Janosik']Maska otwarta to naładuj aku lub podłącz na moment inny by odblokować drzwi i będzie git :)[/Q UOTE]

Aku juz dawno naladowany, pozostale drzwi otwarte poza oczywiscie drzwiami kierowcy, ktore tak jakod poczatku mie mozna otworzyc ani z zewn ani od srodka

#14 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 listopada 2012 - 21:36

Aku juz dawno naladowany, pozostale drzwi otwarte poza oczywiscie drzwiami kierowcy, ktore tak jakod poczatku mie mozna otworzyc ani z zewn ani od srodka


To sobie musimy klub założyć bo ja do tej pory też tego zamka nie zrobiłem bo nie mam czasu. Tylko że ja mam lepszą sytuację bo to drzwi pasażera:masakra:

#15 OFFLINE   szymono

szymono
  • 291 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: okolica Olsztyn

Napisany 22 listopada 2012 - 08:01

ja odkręciłem śrubę pod ryglem, i te które są pod klamkami odgiąłem tapicerkę w drzwiach kierowcy i bez zrobienia kuku mi się udało. Wypiąłem cienkim długim wkrętakiem wszystkie te druciki (od rygla i od klamek) i wtedy długimi szczypcami pociągnąłem siłownik i zamek przeskoczył.

#16 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2012 - 21:53

domanw

Dziś rozbebeszyłem zamek i obadałem temat
W twoim przypadku sprawa wygląda tak że ten element który jest osadzony na trzpieniu zaznaczonym na zielono trzeba przekręcić tak jak strzałki pokazują.
Nie pamiętam już ale najprawdopodobniej wkładając rękę aby dobrać się do zamka musisz przekręcić to zgodnie z ruchem wskazówek zegara w przypadku drzwi kierowcy.
Element ten jest odpowiedzialny za zwolnienie zapadki zamka i jest zupełnie nie zależny od całego mechanizmu klamek, zamków oraz siłownika elektrycznego.

Jak go przekręcisz to drzwi powinny się otworzyć.

Problem w tym że dostęp do niego jest bardzo kiepski ale z ciekawości sprawdziłem czy się da i mi się po chwili kombinacji udało.

Dodany obrazek

#17 OFFLINE   szymono

szymono
  • 291 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: okolica Olsztyn

Napisany 23 listopada 2012 - 08:08

Ja chwyciłem szczypcami za ten czarny króciec na który nachodzi siłownik i go do góry trzeba pociągnąć czyli tak jak mówisz mechanizm przekręci się zgodnie z ruchem regara

#18 OFFLINE   domanw

domanw
  • 62 postów
  • Dołączył: 10-10-2011

Napisany 25 listopada 2012 - 14:30

domanw

Dziś rozbebeszyłem zamek i obadałem temat
W twoim przypadku sprawa wygląda tak że ten element który jest osadzony na trzpieniu zaznaczonym na zielono trzeba przekręcić tak jak strzałki pokazują.
Nie pamiętam już ale najprawdopodobniej wkładając rękę aby dobrać się do zamka musisz przekręcić to zgodnie z ruchem wskazówek zegara w przypadku drzwi kierowcy.
Element ten jest odpowiedzialny za zwolnienie zapadki zamka i jest zupełnie nie zależny od całego mechanizmu klamek, zamków oraz siłownika elektrycznego.


Dzieki udało mi sie w końcu otworzyc te cholerne drzwi,
podregulowalem ciegna z klamki zewn,
od srodka tez sie otwieraja choc jak od srodka pociagne mocniej to znowu wszystko sie blokuje i wtedy pozostaje znowu otwieranie zapadka,

podobny problem jest kiedy zamkne z centralnego to znowu nie moge otworzyc klamka - znowu trzeba zapadka - dopoki nie zamkne centralnym dziala

zamek do wymiany czy da sie cos podregulowac ???