Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Świadczenia rodzinne


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   basti35

basti35
  • 41 postów
  • Dołączył: 07-08-2011
  • Skąd: Zabrze
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 czerwca 2012 - 23:51

Piniu niedawno zalatwialem rodzinne potrzebujesz isc do MOPSU ale najpierw idz do US po zaswiadzczenie o zarobku za rok 2011 jak sie rozliczasz razem z zona to wpisza ci twoj zarobek i zony ( jak zona nie pracuje to ci to tam wpisza ze zarobek zony brak) nastepnie wracasz do mopsu wypisujesz papiery i czekasz . jesli masz powyzej 2 dzieci to jeszcze dostaniesz dodatek wielodzietny . Pozdrawiam Basti35 :)

#22 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2012 - 08:55

piniu i co za tą stówę będziesz się płaszczył przed jakimiś babami w MOPS-ie jak jakiś łach z penerni

Jestem tego samego zdania.
Wiekszośc w tym kraju umowę ma na najniższą krajową, a ile zarabiaja naprawdę to tylko sami wiedzą.:p

W tym wszystkim należy pamiętać o jednym, że wsród sąsiadów też się znajdą zazdrośnicy i działaja w branży "uprzejmie donoszę"

#23 OFFLINE   KS_ARMANI

KS_ARMANI
  • 92 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Krzeszowice

Napisany 23 czerwca 2012 - 09:08

Jestem tego samego zdania.
Wiekszośc w tym kraju umowę ma na najniższą krajową, a ile zarabiaja naprawdę to tylko sami wiedzą.:p

W tym wszystkim należy pamiętać o jednym, że wsród sąsiadów też się znajdą zazdrośnicy i działaja w branży "uprzejmie donoszę"


Bzdura !! A dlaczego nie ma dostać czegoś co mu się należy. Jeżeli ten chory kraj doi obywatela z wszystkiego i na wszystkim to czemu nie miałby dać tego "mininimum" od siebie.

Poza tym myślę, że sąsiedzi nie mają wglądu w moje konto.

#24 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 czerwca 2012 - 12:51

dieta to nie dochód a zwrot poniesionych kosztów: dojazdu, wyżywienia czy noclegu

i dokładnie tak to wyglada

A dlaczego nie ma dostać czegoś co mu się należy. Jeżeli ten chory kraj doi obywatela z wszystkiego i na wszystkim to czemu nie miałby dać tego "mininimum" od siebie.

i właśnie o to chodzi, tak jak wszyscy płace podatki i jezeli należy mi sie takowy zasiłek to dlaczego mam nie skorzystać??

piniu i co za tą stówę będziesz się płaszczył przed jakimiś babami w MOPS-ie jak jakiś łach z penerni :masakra:

Mamy 4 dzieci więc to juz jest jakis grosz, poza tym skoro pijusom dają zapomogi o wiele wieksze + dodatkowo opłacają im mieszkanie czy coś tam jeszcze to dlaczego ja mam nie dostać tego minimum co się należy od państwa.

#25 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 23 czerwca 2012 - 12:59

A co to ma wspólnego z paliwem :hmmm:

:masakra: to tylko przenośnia że i tak żadnej obniżki podatków nie będzie nawet jeśli ludzie nie będą z tego korzystać. Środki też nie będą przekazane na inne wydatki z budżetu

i właśnie o to chodzi, tak jak wszyscy płace podatki i jezeli należy mi sie takowy zasiłek to dlaczego mam nie skorzystać??

jak się należy to trzeba korzystać. Załatw sprawę jeszcze w czerwcu, bo z tego co ja pamiętam (jako osoba niepełnosprawna korzystam z innego świadczenia też z MOPSu) to liczy się data złożenia wniosku. Potem otrzymasz wyrównanie

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#26 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2012 - 14:15

to dlaczego ja mam nie dostać tego minimum co się należy od państwa

Nie no spoko :D ja po prostu staram się swoje życie tak organizować, że ja od tego państwa nic nie chcę i to państwo ode mnie tez nie dostaje za wiele.

#27 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 23 czerwca 2012 - 22:24

Do ZUS nie polecam się kierować bo to instytucja zabierająca a nie dająca
- jeżeli coś to do opieki lepiej uderzyć

Pzdr

#28 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 24 czerwca 2012 - 10:23

piniu i co za tą stówę będziesz się płaszczył przed jakimiś babami w MOPS-ie jak jakiś łach z penerni :masakra:


Jak dla mnie to nie jest łaszczenie, bo jak jakieś "baby z mopsu" będą krzywo nawijać to tak czy siak piniu je tam ustawi. A każdy pieniądz jest dobry, trzeba walczyć o swoje a nie bać się urzędników. Jak nie wyjdzie to nie wyjdzie, ale udać się też może.

#29 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 czerwca 2012 - 12:08

:hmmm:
moja żona nie pracuje ;)
nie pamiętam wszystkiego dokładnie, ale przy odrobinie zachodu na dwoje dzieci mamy:
rodzinne na dzieci - 2 x 100zł miesięcznie
stypendium dla dzieci 2 x 600 zł (to jakoś za pół roku wychodzi, i trzeba pare faktur na te sume z księgarni i sklepów z odzieżą dla dzieci [za tamte pólrocze było 2 x 1000 zł])
syn dostaje dofinansowanie do biletu miesięcznego 50 zł (co miesiąc)
dofinansowanie do podręczników 2 x 210 zł jednorazowo w sierpniu (oczywiście faktury)

także, jak Aga ma czas i chęci to ogarnąć, to czemu nie??
wszystko wpływa regularnie na konto żony :brawo:
żeby to uzyskać jest warunek:

dochód rodziny w przeliczeniu na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 504,00 zł



#30 OFFLINE   aga81

aga81

    żonka DYKTATORA :)

  • 123 postów
  • Dołączył: 10-08-2010
  • Skąd: szczecin

Napisany 24 czerwca 2012 - 19:05

:hmmm:
moja żona nie pracuje ;)
nie pamiętam wszystkiego dokładnie, ale przy odrobinie zachodu na dwoje dzieci mamy:
rodzinne na dzieci - 2 x 100zł miesięcznie
stypendium dla dzieci 2 x 600 zł (to jakoś za pół roku wychodzi, i trzeba pare faktur na te sume z księgarni i sklepów z odzieżą dla dzieci [za tamte pólrocze było 2 x 1000 zł])
syn dostaje dofinansowanie do biletu miesięcznego 50 zł (co miesiąc)
dofinansowanie do podręczników 2 x 210 zł jednorazowo w sierpniu (oczywiście faktury)


To ja jutro wszystkiego się dowiem dokładnie i zaczynam ogarniać.

Dzięki:)

#31 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 czerwca 2012 - 20:25

To ja jutro wszystkiego się dowiem dokładnie i zaczynam ogarniać.

Aga:
większość jest z Urzędu Gminy lub jak u Was z Urzędu Miasta, to tam po info!! musisz uderzać:tak:
żadne MOPS-y, tam to dopiero jak nie masz TV i lodówki a broń Boże pralki czy mikrofali:masakra:
próbowaliśmy :zalamka:

jak zdobędziesz info(wnioski), to wtedy po zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego (zależy jaki PIT wspólny czy osobno-> to dwa zaśw)
wnioski o rodzinne z Urzedu Miasta
wnioski o stypendia ze szkoły (chyba że dziecko się uczy poza miastem, to wtedy z Urzędu Miasta)
wniosek o "dofinansowanie podręczników" ze szkoły (jeszcze nie ma)
jak coś przypomne to dopowiem:D


ps:

a było w Toruniu Aga wziąć nr fona do Ivci ;)
a nie tyko piwo :pije:
:lol:
pozdr ;)

#32 OFFLINE   aga81

aga81

    żonka DYKTATORA :)

  • 123 postów
  • Dołączył: 10-08-2010
  • Skąd: szczecin

Napisany 24 czerwca 2012 - 20:30

W Toruniu nie było czasu:)

Ten co nie piwkował:D

#33 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 czerwca 2012 - 20:41

Ten co nie piwkował

:oops:
:invisible:
:lol: wydało sie :laugh: