Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

rejestracja motorowera bez dokumentów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ernest85

ernest85
  • 80 postów
  • Dołączył: 10-08-2009
  • Skąd: ostrów wlkp

Napisany 10 czerwca 2012 - 12:45

Mam takie pytanie, czy jest jakaś możliwość zarejestrowania motorowera nie posiadającego dokumentów? Przerabiał ktoś podobny temat. Motorower Hercules przywieziony z niemiec, rocznik 1977.

#2 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 czerwca 2012 - 13:35

ja miałem kiedyś motocykl shl m11 który w latach 60 należał do mojego dziadka który go wyrejestrował w latach 80
dziadek zmarł w 97 a ja chciałem go zarejestrować w 2001

nie miałem do niego kompletnie żadnych dokumentów bo one przepadły po smierci dziadka

w wydziale komunikacji dowiedziałem sie ze nie uda mi sie go zarejestrować ponieważ:
został wykreślony z ewidencji pojazdów wiec nie ma możliwości go juz w polsce zarejestrować

a druga sprawa jest taka że musiałbym udowodnić że motocykl należy do mnie a to można zrobić tylko drogą sądową poprzez sprawe spadkową

w twoim przypadku pewnie trzeba bedzie przedstawić umowe nabycia tego piździka
najlepiej zadzwoń do WK bo szkoda czasu na przekopywanie internetu

#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2012 - 13:44

kiedyś mój kolega zarejestrował motocykl OSA bez dokumentów , tylko że zgłosił go jako składak , trzeba było nabić nowy nr. ramy na stacji diagnostycznej i z tym kwitem do urzędu , to było jakieś 15 lat temu , nie wiem jak to teraz wygląda

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#4 OFFLINE   adsik

adsik
  • 55 postów
  • Dołączył: 13-05-2012
  • Skąd: Warszawa

Napisany 10 czerwca 2012 - 20:50

Możesz jedynie przeprowadzić homologację. Tak jak kolega napisał, po pozytywnym przeglądzie wybijają nowy numer ramy i możesz zarejestrować. Tylko musisz stare numery z ramy zedrzeć/zaspawać i rejestrujesz jako samoróbkę. Znajomy kiedyś tak gokarta chciał zarejestrować, ale nie spełniał jakiś tam wysokości lamp. Jeśli mnie pamięć nie myli to koszt wszystkiego to tak 1500-2000zł