Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

[OB & OBFL] Problem z gazem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   pyzulka21

pyzulka21
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-10-2013

Napisany 27 października 2013 - 18:23

Witam. Mam taki problem z moim opelkiem ze odcina mi zapłon podczas jazdy. Wymienione zostały kable rozruchowe, cewka,świece, czujnik walka rozrządu,czujnik walu korbowego i nic nie pomogło. nie wiem co jest?? Raz chodzi ładnie raz sie zacina proszę pomóżcie.

#22 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 października 2013 - 18:42

Czy problemy nie występują może w trakcie/po deszczu?

#23 OFFLINE   pyzulka21

pyzulka21
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-10-2013

Napisany 27 października 2013 - 19:00

kurcze...... trudno to określić. napisze może tak jak było ciepło lekko szarpała na gazie. a teraz porostu odcina zapłon i nie da się kompletnie jeździć. Byłam u gazownika filtry wszystkie powymieniał kazał wymienić świece. Zrobiłam to lecz jest to samo :(

#24 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 października 2013 - 19:59

kurcze...... trudno to określić. napisze może tak jak było ciepło lekko szarpała na gazie. a teraz porostu odcina zapłon i nie da się kompletnie jeździć. Byłam u gazownika filtry wszystkie powymieniał kazał wymienić świece. Zrobiłam to lecz jest to samo :(


Jestem ciekaw czy przypadkiem nie zalewa Ci gazem silnika. Masz problem odpalic na benzynie po lpg?

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

#25 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 października 2013 - 21:52

witam mam prablem z gazem moja omega to 2,5 v6 automat instalacja lpg stag , to zdarzylo mi sie juz drugi raz, miesiac temu zalalem gazu na jakiejs dziwnej stacji i jak chcialem depnac to nie wiedzial jaki bieg wybrac i mulil i lekko szarpal jakby kulal troche, mowili mi ze tam sie nie tankuje bo maja lipe z gazem i teraz musze to przepalic, dzic zalalem na shellu za 30zl i przejechalem z 10 km i znawu zaczelo sie szarpanie parownik zamarzl za chwile sie odmrozil para poleciala, i nie chcial sie gaz wlaczyc pojezdzilem troche znowu sie wlaczyl i czulem ze nie rowno chodzi jakby nie mial sily, ktos wie co to moze byc? czy to od lipnego gazu? ( aaa... jak mi tankowal to nie mogl podlaczyc weza do auta i spryskal go czyms, chyba wd-40)

#26 OFFLINE   pyzulka21

pyzulka21
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-10-2013

Napisany 27 października 2013 - 22:21

Kucze zalewa go czasami jak odetnie zaplon. Dzieje sie to na benzynie jak i na gazie. Co do odpalenia to na benzynie gasnie jak silnik jest zimny jak i ciepły.

#27 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2013 - 23:50

parownik zamarzl za chwile sie odmrozil para poleciala, i nie chcial sie gaz wlaczyc pojezdzilem troche znowu sie wlaczyl i czulem ze nie rowno chodzi jakby nie mial sily, ktos wie co to moze byc?


sprawdź to http://forum.omegakl...61&postcount=37

#28 OFFLINE   razor35

razor35
  • 296 postów
  • Dołączył: 20-01-2012

Napisany 29 października 2013 - 20:08

To ja sie podłącze pod tem, chodzi mi oto iz jak autko sie nagrzeje i chodzi na LPG na jałowym to faluja mi obroty tak z 500 na 800 i spowrotem 500 i 900 co moze byc przyczyna silniczek krokowy od gazu ?? LPG II generacji .

#29 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2013 - 21:43

ale ostatnim razem jak mi sie to pierwszy raz dzialo to po chwili jak chcialem odpalic to nie moglem i troche krecilem go zeby odpalil pamietam teraz

#30 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 listopada 2013 - 17:49

witam, mam problem z gazem moja omega 2,5 v6 automat gdy odpale i przejade kawalek az gaz zaskoczy to w trakcie przejscia z pb na lpg czuc jak silnik kuleje i jak np stane gdzies na swiatlach itd to obrotami tak potrafi zabujac ze zgacnie calkiem i gdy znowu odpale to zacznie bujac na obrotach tak nicko ze gasnie , jak jade i wcisne gaz do dechhy to dobrze idzie ale jak stane to to sie dzieje, i jak stoje na P i lekko szybko wcisne gaz i od razu puszcze to obroty dochodza nicko sam doda sobie do ok 800 i spadnie i gasnie, nie wiecie co to moze byc???? cisnienie, parownik? filtry?...

#31 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 listopada 2013 - 23:11

witam, mam problem z gazem moja omega 2,5 v6 automat gdy odpale i przejade kawalek az gaz zaskoczy to w trakcie przejscia z pb na lpg czuc jak silnik kuleje i jak np stane gdzies na swiatlach itd to obrotami tak potrafi zabujac ze zgacnie calkiem i gdy znowu odpale to zacznie bujac na obrotach tak nicko ze gasnie , jak jade i wcisne gaz do dechhy to dobrze idzie ale jak stane to to sie dzieje, i jak stoje na P i lekko szybko wcisne gaz i od razu puszcze to obroty dochodza nicko sam doda sobie do ok 800 i spadnie i gasnie, nie wiecie co to moze byc???? cisnienie, parownik? filtry?...


Napisz która generacja tego gazu .... instalacja wtryskowa czy podciśnieniowa:)

#32 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 listopada 2013 - 23:54

stag 200 wtryski

#33 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 listopada 2013 - 09:59

a na benzynie tych objawow nie ma?

#34 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 09 listopada 2013 - 10:39

Najpierw przyjrzal bym sie wtryskom, obstawiam, ze sa to czerwone valtki ktore swoje dobre czasy maja juz za soba. Cisnienie odpada, bo kolega napisal ze jak daje buta to dobrze idzie, a nie pisal nic, ze wyrzuca go na pb.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

#35 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 listopada 2013 - 12:40

dzis odkrecilismy troche srubke w parowniku i cisnienie jest wieksze i juz az tak nie faluje, wtryski sa takie jak mowisz ale jak go kupilem to podobno byly prawie nowe i parownik tez

nie ma

na pb jest ok

#36 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 09 listopada 2013 - 12:49

dzis odkrecilismy troche srubke w parowniku i cisnienie jest wieksze i juz az tak nie faluje, wtryski sa takie jak mowisz ale jak go kupilem to podobno byly prawie nowe i parownik tez

nie ma

na pb jest ok


Widzisz, zalezy jaki masz przebieg juz tych valtkow od czasu zakupu. Ich okres uzytkowania to 25-30 tysiecy dla szczesliwcow pare tysiecy w gore.

Aby wyeliminowac reduktor to wyciagnij wezyk ktory idzie od mapsensora do kolektora ssacego i wsadz go do szklanki z woda, nie powinno bomblowac ani troche. Jezeli tak bedzie to reduktor zaczyna puszczac bokiem, ale tym sposobem mialbys problemy z jazda a nie tylko na postoju jak to opisujesz. Jestem swiezo po tym temacie i wymienilem te nieszczesne valtki na omvl regi. Obroty trzymaja sie rowno, nie przepuszczaja gazem bokiem i nie zalewaja silnika. Rowno pracuja przede wszystkim. Valtki zdazysz skalibrowac na rowny skok tloczka a po tysiacu juz sie rozjedzie cale ustawienie i znow beda nierowno dawkowac gaz przez co moga falowac obroty. Podniesienie cisnienia to tylko tuszowanie chwilowe usterki, ktore i tak predzej czy pozniej wyjda na jaw, czego Ci w zime nie zycze, bo wtedy wtryski szczegolnie dostaja po tylku. Jezeli nie jestes przygotowany na nowe wtryski mozesz zamowic sobie z allegro zestaw naprawczy do valtkow za 52 zl z allegro. Ale nie ma tu gwarancji ze beda dzialaly jak nowe. Po regeneracji trzeba zrobic kalibracje skoku tloczka na p 0,40mm.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2

#37 OFFLINE   cinu22

cinu22
  • 262 postów
  • Dołączył: 01-10-2013
  • Skąd: tczew
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 listopada 2013 - 17:24

ale ciekawe jak to jest ze jakis czas temu mi filtr od parownika na chwile zamarzl pewnie parownik tez tylko nie zdazylem zobaczyc czy to ze teraz kuleje nie ma powiazania?

#38 OFFLINE   BRABUS

BRABUS
  • 222 postów
  • Dołączył: 29-03-2010
  • Skąd: Mwek k. Wawy
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 listopada 2013 - 18:20

mogl sie parownik uszkodzic jesli zamarazl, np jego membrany.

#39 OFFLINE   robert 72

robert 72
  • 40 postów
  • Dołączył: 06-11-2013
  • Skąd: Grudziadz

Napisany 12 listopada 2013 - 18:41

Witam.Mam pytanie silnik mi czasami faluje na gazie a na benzynie jest ok.Co zrobić?

#40 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2013 - 21:03

Witam.Mam pytanie silnik mi czasami faluje na gazie a na benzynie jest ok.Co zrobić?


Wyregulować lpg.

I oczywiście standard czyli świece przewody WN.