Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

faktura vat a rejestracja. o co chodzi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marcus711

marcus711

    VIP

  • 65 postów
  • Dołączył: 26-01-2008
  • Skąd: LATOWICZ

Napisany 25 maja 2012 - 22:34

Witam. mam pytanko. Kupiłem w lipcu ubiegłego roku w komisie OMEGĘ. i mam fakturę. czy muszę przerejestrować samochód? czy mogę jeździć i nie rejestrować? Co najważniejsze mając tą fakturę zakupu pojazdu to Policja ma prawo do zabrania dowodu?????? rozumiem na umowę kupna sprzedaży może i tak ale faktura to troche ma inne znaczenie. OC mam na siebie.

#2 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 25 maja 2012 - 22:36

Jak dla mnie to masz 30 dni po kupnie na zarejestrowanie auta na siebie lub w przypadku posiadania faktury na firmę (wrzucasz w koszty).

#3 OFFLINE   marcus711

marcus711

    VIP

  • 65 postów
  • Dołączył: 26-01-2008
  • Skąd: LATOWICZ

Napisany 25 maja 2012 - 23:21

faktura jest na mnie na osobę prywatną

#4 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 25 maja 2012 - 23:58

Nie ma znaczenia. Faktura albo umowa. Auto musi byc zarejestrowane na osobe/y kupujaca/e.
To ze masz fakture oznacza jedynie ze nie placisz podatku w skarbowym.
Cala reszta. Czyli rejestracja i oc odbywa sie standartowo.

Jak ty to sobie myslales, ze jak masz fakture to jezdzisz z DR zbywcy? OC rowniez?
Aufo twoje to i DR na ciebie.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#5 OFFLINE   marcus711

marcus711

    VIP

  • 65 postów
  • Dołączył: 26-01-2008
  • Skąd: LATOWICZ

Napisany 26 maja 2012 - 16:38

Nie ma znaczenia. Faktura albo umowa. Auto musi byc zarejestrowane na osobe/y kupujaca/e.
To ze masz fakture oznacza jedynie ze nie placisz podatku w skarbowym.
Cala reszta. Czyli rejestracja i oc odbywa sie standartowo.

Jak ty to sobie myslales, ze jak masz fakture to jezdzisz z DR zbywcy? OC rowniez?
Aufo twoje to i DR na ciebie.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk


oc na mnie stoi a nie potrzebuje rejestrować tylko chce wiedzie czy Policja ma prawo zabrać dowód za nieprzerejestrowanie pojazdu. jeśli tak to na jakiej podstawie???

#6 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2012 - 16:57

Kupujacy ma obowiazek przerejstrowac auto w ciagu 30 dni, lecz nie ma zadnego tytulu wykonawczego, aby ukarac kupujacego ktory tego nie zrobil. Tak wiec jezdzimy po kupnie na blachach poprzednika, albo jeszcze wczesniejszego wlasciciela. Policja nie ma prawa zabrac Ci za to dowodu (konsultowane ze znajomym policjantem)

#7 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 maja 2012 - 18:48

Kupujacy ma obowiazek przerejstrowac auto w ciagu 30 dni, lecz nie ma zadnego tytulu wykonawczego

W 100% sie zgadzam.Sam jeździłem 4 lata nie przerejestrowanym wozem baa na 3 umowach i sprzedałem też na umowie więc kupujący miał już 4 umowy oczywiście oc miałem na siebie. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma kar za to ale mają sie brać za to :)

#8 OFFLINE   johnq

johnq

    ex Omega 2,5V6 '96r

  • 67 postów
  • Dołączył: 14-04-2012
  • Skąd: Kielce

Napisany 26 maja 2012 - 20:51

Również potwierdzam, u mnie w rodzinie auta zmieniają się dosyć często i szczerze powiedziawszy naprawdę rzadko kiedy są przerejestrowywane ;) nigdy nie było z tym żadnego problemu.

#9 OFFLINE   adsik

adsik
  • 55 postów
  • Dołączył: 13-05-2012
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 maja 2012 - 05:38

Dołączę się jeszcze do pytania. Rozumiem że np. kupuję auto jeżdzę nim np 8 miesięcy i sprzedaję. I jest OK. A co w przypadku gdy kupię auto i dopiero po 8 miesiącach będę chciał przerejestrować? Są jakieś konsekwencje wtedy? I jak wykupić ubezpieczenie na mnie? Jeśli autko nie jest jeszcze przerejestrowane.

#10 OFFLINE   johnq

johnq

    ex Omega 2,5V6 '96r

  • 67 postów
  • Dołączył: 14-04-2012
  • Skąd: Kielce

Napisany 27 maja 2012 - 07:49

Nie ma żadnych konsekwencji po przerejestrowaniu auta dopiero po 8 miesiącach od zakupu. Co do OC ubezpieczalnia normalnie sprzeda Ci ubezpieczenie na Ciebie bez żadnego problemu, oczywiście musisz mieć ze sobą umowę kupna-sprzedaży (jeśli jeszcze auto nie jest na Ciebie) i obecny dowód rejestracyjny.

#11 OFFLINE   adsik

adsik
  • 55 postów
  • Dołączył: 13-05-2012
  • Skąd: Warszawa

Napisany 27 maja 2012 - 21:22

Dzięki za informację. Jeszcze mam pytanie odnośnie US. Czy jeśli mam fakturę to muszę normalnie wypełniać pit i zgłaszać to w US jak przy zakupie na zwykłą umowe kupna-sprzedaży?