Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czy zderzak od MV6 pasje do innej wersji?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Karola

Karola
  • 3 postów
  • Dołączył: 14-08-2007
  • Skąd: wlkp

Napisany 20 sierpnia 2007 - 09:32

witam, no więc była stłuczka i teraz trzeba omege naprawić. mam tylko prośbe o pomoc, mianowicie czy zderzak od omegi kombi mv6 pasuje do omegi 2.0 rocznik i typ ten sam. z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam
:-)

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2007 - 09:35

Pasuje.

Powodzenia koleżanko.

#3 OFFLINE   Karola

Karola
  • 3 postów
  • Dołączył: 14-08-2007
  • Skąd: wlkp

Napisany 20 sierpnia 2007 - 14:17

dzięki, a światła z anglika bedą pasować??? bo podobno nie :sad: tak wogóle to gdzie najlepiej kupić części (tanio)??/ bo niestety spadło to na moją głowe. a tak swoją drogą to wszystkie omegi są takie "miękkie" cy tylko nasza???? lekka stłuczka a pogieła się że aż przykro.
:-)

#4 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2007 - 14:42

dzięki, a światła z anglika bedą pasować??? bo podobno nie :sad: tak wogóle to gdzie najlepiej kupić części (tanio)??/ bo niestety spadło to na moją głowe. a tak swoją drogą to wszystkie omegi są takie "miękkie" cy tylko nasza???? lekka stłuczka a pogieła się że aż przykro.


Jeżeli się nie mylę to w angliku tylko przeciwmgielne jest z drugiej strony niż w Europie.

A co do miękkości Omegi to właśnie o to chodzi, są to tzw. kontrolowane strefy zgniotu. Prostszym językiem mówiąc, chodzi oto żeby pogiął się samochód (oczywiście w ściśle określonych miejscach i w określony sposób) a nie kierowca i pasażerowie.

A tak OT to byłem ostatnio świadkiem takiej sytuacji.
Zderzenie Vectra C i Polonez. Jeden z pasażerów Poloneza mówi : Popatrz, jakie te nowe samochody są do d*py, Vectra cała pognieciona, poduszki wystrzelone, a u nas tylko zderzak i maska. Biedak nie zauważył, że z Vectry pasażerowie stali na poboczu lekko przestraszeni bez widocznych oznak wypadku, a klienci z Poloneza leżeli na noszach cali porobieni (twarze pokrwawione, gorsety na szyjach i łupki na nogach.

I to jest właśnie ta miękkość.

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2007 - 14:52

dzięki, a światła z anglika bedą pasować??? bo podobno nie :sad: tak wogóle to gdzie najlepiej kupić części (tanio)??/ bo niestety spadło to na moją głowe. a tak swoją drogą to wszystkie omegi są takie "miękkie" cy tylko nasza???? lekka stłuczka a pogieła się że aż przykro.


pasować będą, używać nie mozesz :) bo jak już kolega sypus Ci napisał - odwrotnie jest porzeciwmgielne ;)

Co do miękkości - wszystko zależy od przypadku.
Od kąta uderzenia, prędkości jednego i drugiego pojazdu itp.

Osobiście jadąc renault 9 z 82 roku uderzylem w wymuszającą na mnie prierwszeństwo Temprę (odebraną z salonu 2 tygonie wczesniej).
Ja mialem zbity reflektor, zakryłem folią, pęknięty zderzak oraz troche wgniecony błotnik i pojechałem do domu. Tempta miała wyrawny silnik z poduszek, wyrwane przeguby z półosi, zgięty wahacz, praktycznie urwany cały przód (przmieszczenie przodu w bok w stosunku do kabiny o jakies 40 cm)...

Tak wiec shit happend

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 sierpnia 2007 - 16:04

dzięki, a światła z anglika bedą pasować??? bo podobno nie :sad: tak wogóle to gdzie najlepiej kupić części (tanio)??/ bo niestety spadło to na moją głowe. a tak swoją drogą to wszystkie omegi są takie "miękkie" cy tylko nasza???? lekka stłuczka a pogieła się że aż przykro.


Ja kiedyś przez przypadek zahaczyłem na krzyżówce volvo (najbezpieczniejszy samochód świata) i pogniótł mi się deczko zderzak z przodu. Volvo miało rozbity kierunkowskaz, lewy błotnik, cofnięte i wyrwane z zawiasów drzwi i odkształciło się przy podszybiu na łączniku ze słupkiem, a między maską a błotnikiem zrobiła się szpara na głębokość pięści. Pojechałem wkurzony (delikatnie mówiąc) na parking i zostawiłem auto do rana. Wracam, a tam zderzak na swoim miejscu i tylko delikatne rysy zostały (kochane krasnoludki). Wszystko wróciło na miejsce.

Ale tak nawiasem - zależy od konta uderzenia.

#7 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2007 - 16:27

a tak przy okazji - jak szukasz używanych częsci do Omegi to zacznij tu
http://www.allegro.p...php?uid=3424004