Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Uprawnienia taksówkarza - warto?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2012 - 20:28

Hej
Mam pytanie do braci forumowej a być może także do przedstawicieli zaowdu taksówkarskiego ...czy warto??Czy warto w dzisiejszych czasach cenach paliwa,usług zrobić papier i sprobować zatrudnić się wraz z swoim samochodem w korporacji??

Obecnie nie mam pracy i zastanawiam się nad szybkim kursem taxi oraz późniejszym ewentualnym zakupem jakiejś Vectry B w gazie na potrzeby taksi bo nie sądzę aby paliwożerna Oma 2.5TD przyniosła wymierną korzyść choć widzę że wśród "złotów" Omegi B z silnikami 2.5TD i 2.0 16V są najpopularniejsze... warto się w to pchać??

 


 


 


#2 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 marca 2012 - 20:48

hm.. ciężko powiedzieć, wszystko zależy od popytu na usługi.. i podaży... najlepiej może zrobić sondę wśród taksówkarzy i dowiedzieć się u źródła.. papier papierem, ja wychodzę z z założenia, że tego nigdy za wiele. A czy się opłaca? hm..

#3 OFFLINE   basti35

basti35
  • 41 postów
  • Dołączył: 07-08-2011
  • Skąd: Zabrze
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2012 - 20:58

Dawid ja tez sie zastanawialem na tym ale na dzien dobry potrzebujesz gotowki nie wystarczy zrobic kurs potem zaczynaja sie wydatki. Jak jestes zainteresowany co i jak pisz na PW

#4 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 marca 2012 - 21:05

wiem te wszystkie amortyzacje pojazdu czy jak to sie zwie... :)

 


 


 


#5 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 31 marca 2012 - 22:33

Pewnie dużo zależy od regionu, ale np. w Łodzi bycie taksówkarzem przestało być już opłacalne. Większość znajomych przestała jeździć, bo nie da się z tego wyżyć. "Licencjonowani kierowcy" jeżdżą za pół darmo, jest zbyt duża konkurencja i w korporacjach zostają tylko emerytowani policjanci i wojskowi-ze względu na wcześniejsze emerytury. Być może w Twoim regionie jest inaczej, zawsze warto sprawdzić ;)



 


#6 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 kwietnia 2012 - 09:48

właśnie komkurencja jest duża niestety,dużych korporacji sporo .... ale za jaką tu się prace wziąć?? W Polszczy człowiek po zwolnieniu nawet nie ma pomysłu ....

 


 


 


#7 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 kwietnia 2012 - 18:02

Dawido89 ja mam uprawnienia jeździłem i zakończyłem bo się nie opłaca stawki są głodowe a wygląda na to że jeszcze zejdą w dół w Wawie już są po 1,19 zł :masakra:
A propo kosztów to :
-kurs na przewóz osób około 500 zł
- topografia około 260 zł oczywiście X ilość podejść ( nie licz że za pierwszym zaliczysz :p )
- taxometr +kasa około 1500 zł
- licencja w zależności od okresu
- działalność własna
- przegląd taxi około 50 zł
- psychotesty
- badania lekarskie

i oczywiście koszty sieci w której masz zamiar jeździć czyli wpisowe 100-500 zł + sprzęt od 300-3000 zł

#8 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 kwietnia 2012 - 20:10

w Wawie już są po 1,19 zł

A gdzie w Warszawie masz takie stawki na TAXI, jaka korporacja???
Chyba piszesz o tych co maja przewóz osób i jeżdzą z GPS-em bo tak znają główne ulice Warszawy, że moga sie zgubić na Marszałkowskiej.:D

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 kwietnia 2012 - 20:49

mam paru kumpli taksówkarzy i którego byś nie zapytał to mówi że kompletnie się nie opłaca , i od 20 lat stoją na tym samym postoju :D , to jak to w końcu jest :hmmm: stoją bo lubią ?? czy jednak nie jest tak źle i to tylko takie opowieści dla potencjalnych chętnych do stania na postoju :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   baanan83

baanan83
  • 253 postów
  • Dołączył: 03-06-2008
  • Skąd: Pabianice

Napisany 04 kwietnia 2012 - 21:09

Też znam dwóch taksiarzy którzy narzekają a jednak jeżdżą i stoją na postoju więc jak to jest? dodam ze jestem z Pabianic i jest to miasto liczące około 70 000 mieszkanców:P
Zmusza ich ktoś do stania na postoju myśle że nie ? zależy jak komu pasuje w sensie finansowym jeden zarobi 2000zł na czysto i bedzie płakał A drugi 3000zł i też bedzie narzekał..... P.S a narzeka każdy bo każdy by chciał wiecej........

#11 OFFLINE   matula

matula
  • 413 postów
  • Dołączył: 02-08-2011
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 kwietnia 2012 - 08:40

zresztą, czy jest ktoś u nas kto nie narzeka? w każdym zawodzie, gdzie byśmy nie spojrzeli to i tak będą gadać, że mało, nie opłaca się itd. W sumie, taksówkarz też tak powie.. powiedziałby, że jest super i są kokosy, to od razu przyjdzie 7 nowych i zwiększy konkurencje... a że stoją bo lubią? hmm.. z czegoś żyć jednak muszą :D

#12 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 05 kwietnia 2012 - 10:05

A gdzie w Warszawie masz takie stawki na TAXI, jaka korporacja

Wujek google wszystko ci powie :p prosze -> http://numberone.com.pl/

stoją bo lubią

Większość nie nadaje się do innej pracy po takim długim okresie :) po za tym to większość to emeryci :)

finansowym jeden zarobi 2000zł na czysto i bedzie płakał A drugi 3000zł

Hmm powiem ci tak spróbuj tego chleba a potem się wypowiadaj :masakra:
Ja się nie wypowiadam jak zarabiają dzieliwory w innych miastach. Pisze jak jest u nas w kraku :)

#13 OFFLINE   baanan83

baanan83
  • 253 postów
  • Dołączył: 03-06-2008
  • Skąd: Pabianice

Napisany 05 kwietnia 2012 - 20:37

Hmm powiem ci tak spróbuj tego chleba a potem się wypowiadaj :masakra:
Ja się nie wypowiadam jak zarabiają dzieliwory w innych miastach. Pisze jak jest u nas w kraku :)

Właśnie więc każdy ma inny odnosnik( zależny od miasta ).... Zresztą jest dużo innych zawodów w których ludzie fizycznie ciężko pracują i wcale nie mają kokosów:(

#14 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 kwietnia 2012 - 19:04

Wujek google wszystko ci powie prosze -> http://numberone.com.pl/


Bobas zyję w Warszawie juz 50 lat i jeszcze nie widziałem takiej Taxi korporacji. Jest to korporacja "Przewóz osób" więc daleko mu do TAXI.

#15 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 kwietnia 2012 - 21:03

Jest to korporacja "Przewóz osób

W myśl obowiązujących przepisów nie ma coś takiego jak "Przewóz Osób"
Przewóz Osób możesz wykonywać tylko samochodem 8+1 :)
Dawniej to były przewozy teraz są to korporacje taxi tak jak u nas Icar

#16 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 24 kwietnia 2012 - 21:34

zy warto w dzisiejszych czasach cenach paliwa,usług zrobić papier i sprobować zatrudnić się wraz z swoim samochodem w korporacji

Nie warto . Pracowałem lata temu na centrali i wiem jakie to były łatwe pieniądze . Teraz pracuję na stacji i znam wiele "złotówek " od lat. \
Ledwo wiążą koniec z końcem . Może co niektóry jak ma auto za 50-100tyś i dobrych klientów to ok . Tak to miodów nie zarobisz nie masz na co liczyć . A jak się narobisz całymi dniami ( nasiedzisz w aucie ) i zarobisz 2tyś to na zmianę auta nie zarobisz.
Ja bym się w to nie pchał.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#17 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 kwietnia 2012 - 08:14

Panowie nie można mówić że coś sie opłaca albo nic. Wszystko zalezy od tego czy ktos ma inna alternatywę czy nie.
Jeśli ma możliwość zatrudnienia sie i pracowac aby sie utrzymać i rodzine to pojdzie na |TAXI. Może kokosów nie ma ale napewno żaden z nich nie dopłaca do interesu. Jeśli jeździ w korporacji to na utrzymanie zarobi. Są tego plusy i minusy lecz chyba trzeba coś robić aby żyć. Gdyby było tak źle to nikt by sie nie pchał w ten zawód. A mówienie " a co ma innego robić" to obłuda bo napewno jeśli miałbym dopłacac do interesu całe życie to z czego? Jedno co w tym zawodzie jest dobre to, że jest sie wolnym człowiekiem. Chce to jeżdżę a nie chce to mam wolne:D

#18 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 09:50

Z tym "jeżdżę jak chcę" to już dziś nie do końca, zwłaszcza w tych nowych korporacjach, które jeszcze nie dawno były przewozem osób...

Ogólnie - są taksówkarze, którzy wcale nie narzekają na dochody, są w stanie spłacać kredyt/leasing na nie tani samochód i jeszcze się utrzymać... Są natomiast i tacy którzy mają tani samochód polepiony na drut i wiecznie marudzą.

#19 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:14

Chce to jeżdżę a nie chce to mam wolne:D


nie do końca bo na korporacjach są dyżury. Nie wiem jak często ale są, w końcu żadna z nich nie pozwoli by żadnej taksówki w którymś momencie nie było na mieście.

a jedyne co niestety trzeba przyznać taksówkarzom to fakt że na nowy samochód nie zarobią - a nikt nie chciałby jeździć samochodem w którym po trzaśnięciu drzwiami odpadnie kilo szpachli

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#20 OFFLINE   topserwis

topserwis

    sympatyk KKK

  • 2 225 postów
  • Dołączył: 16-10-2011
  • Skąd: okolice Warszawy

Napisany 25 kwietnia 2012 - 10:16

Co do tego że na samochód nie zarobią, to pisałem wyżej.
Naprawiałem samochody taksówkarzy i wiem, że wygląda to bardzo różnie. Poza tym, nawet u mnie na wsi jest taksówkarz, który jeżdżąc tylko na lotnisko "ze wsi" i wracając z reguły na pusto jest w stanie spłacać leasing za W211 i jeszcze normalnie żyć...