Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rutkowska po raz kolejny kompromituje Vistę


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 sierpnia 2007 - 11:23

Joanna Rutkowska(ceniona polska specjalistka w dziedzinie zabezpieczeń komputerowych) kolejny już rok z rzędu postanowiła podczas konferencji Black Hat "prześwietlić" najnowszy system operacyjny Microsoftu - Windows Vista.

- Mam zamiar omówić temat ochrony jądra w Viście, wyjaśniając dlaczego mechanizm ten nie działa - zadeklarowała Rutkowska.

Następnie przeczytała kilka zdań z dokumentacji Visty, z których wynikało, iż nawet użytkownik z uprawnieniami administratora nie może załadować nie podpisanych sterowników. Zdania te skwitowała uśmiechem.

- Istnieje tysiące, może nawet dziesiątki tysięcy sterowników autorstwa firm trzecich, które są słabo napisane i stwarzają problemy - wyjaśniła Rutkowska.

Jako przykład zaprezentowała dwa sterowniki graficzne pochodzące od ATI i NVIDII. Oba zostały napisane w taki sposób, iż mogą zostać wykorzystane do ataku omijającego system ochrony jądra Visty.

Rutkowska utrzymuje, iż za pomocą sterownika NVIDII udało się jej bezproblemowo odczytywać i zapisywać rejestry. Co więcej, maszyna docelowa wcale nie musi mieć zainstalowanego złego sterownika.

- Wystarczy, że atakujący doda go jako część swojego rootkita, a następnie użyje go do włamania do Visty - opisuje Rutkowska.

Co więcej, atakujący może stworzyć do ataku swój własny sterownik, a następnie otrzymać certyfikat Microsoftu. Aby to udowodnić, Rutkowska sama zgłosiła się partnera firmy z Redmond i nabyła certyfikat za 250 dolarów.

- Teraz możemy podpisać cokolwiek chcemy. Nikt nie udowodni, iż moją intencją było celowe wprowadzenia buga do systemu - opisuje hakerka.

Źródło: hacking.pl

właściwie nie ma co komentować :smiech: :yes_yes:

#2 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 sierpnia 2007 - 19:54

Cóż, znikąd się nie wzięło powiedzenie "Polak potrafi". Tak czy owak vista dla mnie to badziew, długo tak zostanie. Niestety do XP też się przekonywałem z dużym dystansem, aż w końcu ktoś mądry napisał SP2.

#3 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 sierpnia 2007 - 00:29

Joanna Rutkowska

Panna jest niezla co chila cos o niej słychac, chyba najsłynniejsza polska hakerka:d Jak to Windows okna otwarte:d

 


#4 OFFLINE   grzel

grzel
  • 53 postów
  • Dołączył: 31-07-2007
  • Skąd: Biskupiec

Napisany 08 sierpnia 2007 - 20:50

Powinniśmy się cieszyć, że to jedna z nas.
Udowadnia światu, że gigant z Redmont reklamuje swoje produkty na wyrost.
A ta Pani sprowadza ich do parteru.
Tak trzymać :!:

#5 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 06 września 2007 - 08:16

Vistę użytkowałem przez miesiąc (dostałem ją gratis z programu MSDN Academic Alliance), jednakże wróciłem w podskokach do XP. Nie wspomnę już o braku obsługi wielu urządzeń, braku sterowników do jeszcze większej ilości sprzętu, ale przede wszystkim wiele aplikacji których na XP używałem z powodzeniem, na viście po prostu się wysypywała (np. Dreamweaver 8). Ja na razie jeszcze przez długi długi czas pozostanę przy XP, który przynajmniej zdążył mniej więcej pozbyć się przypadłości wieku dziecięcego.

#6 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 września 2007 - 14:15

No a bardzo czesto trzeba kozysztac jeszcze ze sterowników beta za kilka miesiecy jak SP wyjdzie moze bedzie lepiej ale sie okaze