Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

C30SE w Omedze B


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 czerwca 2006 - 19:22

Ten temat był już wałkowany na opel24, ale goście mnie zdenerwowali i się z tamtąd wyniosłem, temat kazałem skasować.

Cały projekt zaczał się od młodzieńczych wspomnień, refleksji.. aż do czynu.. bo... w omedze B nie ma dobrego silnika niestety, a dobre silniki są w omegach A, szczególnie ten który jest na moim avatarze, ukłon do projektantów opla za 6 cylindrowe rzędowe benzyniaki.

W projekcie pomagało kilka osób,

Mariusz - zaplecze najtańszych części, wręcz platoniczne podejście do prawdziwych miłośników omegi.... w zasadzie po upewnieniu się, że nie jestem kolejnym bajarzem, miałem u niego wszystko bardzo tanio, przyjaciel... w dodatku ma wszystko do omegi, gg4774816, pytajcie, nie zawidziecie się na nim


Adam - adam działa na forum LOB pod nickiem SENATOR, najpierw dumaliśmy nad C30NE, ale bydlaka miałem w garażu i okazało się że nie wejdzie do B, pomógł dużo w elektryce, podtrzymywał na duchu... naprowadził i nauczył wszystkiego co związanego z elektryką, wielka cześć i chwała

Konrad - Konrad to artysta-dziwak-indywidualista, ale zdolny chłop i zrobi wszystko co niestandardowe, mi np dorobił na zlecenie łapy do silnika, nowe łapy na osprzęt oraz wygiął nowy drążek stabilizacyjny, zrobi wszystko... w zasadzie kręci się w temacie motocykli

(proszę nie traktwać tego jako reklamy, to są ludzie do których każdy może zgłosić się o pomoc i raczej nie odmówią... potraktujcie to jako dobry namiar na rzetelnych ludzi)

a cała reszta to już ja... wygląa to tak...

co zostało zrobione, niestety brak danych, nie prowadziłem żadnych notatek, ale było tego tyle że... z 50 razy silnik szedł na góre i w dół...

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Jeśli ktoś ma pytania czy to jeździ to odpowiadam TAK, jeździ i to super, ale miałem dwa razy niestety pecha zajebsitego, po pierwszym wsadzeniu i odpaleniu okazało się że silnik wymaga wymiany uszczelki pod głowicą, zdecydowałem się na remont gruntowny, po ponownym zapakowaniu niewiele zorbiłem 1000 km, pękł mi przewód olejowy i szlag trafił silnik... w tym momencie się znowu robi.. poza tym swap jest jak najbardziej udany, nic nie bije, wszystko siłowo i wytrzymałościowo zostało super obliczone także śmiga..



#2 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 czerwca 2006 - 20:21

slicznie to wyglada, mam nadzieje, ze oblookam to kiedys na zywca


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#3 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 czerwca 2006 - 20:30

:shock: :shock: No jestem pod dużym wrażeniem naprawde super sie to prezentuje :wink: Gratuluje :smile: :smile:

#4 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 czerwca 2006 - 20:35

I pomyśleć, że to cacko śmiga w takim małym Hrubieszowie :D


EDIT: Mam babkę za Hrubieszowem więc moze kiedyś się spotkamy ;)
Jak coś to będę informował :)

#5 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 czerwca 2006 - 20:47

a wał jest teraz na szlifie w świdniku w KEWTcie....;)... a ja już mam takie 4 silniki na zapas:)

niedowary jest to, zę to powstało w normalnym szeregowym garażu..... gdzie wyciąg jest zrobiony ze słupa telefonicznego...

[ Dodano: Sob 24 Cze, 2006 22:05 ]
Dzisiaj nadejszła wiekopomna chwila, mój skrzatek zapalił i pochodził sobie wstępne 30 min.... dam mu ochłonąć do jutra i będziemy go dalej powolutku docierać.....


:mrgreen:

#6 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:09

No to pieknie, jestem po wrazeniem swapa...
Czemu co to zrobiles?? I czemu uwazasz ze omegi B nie maja dobrych silników?

[ Dodano: Sob 24 Cze, 2006 23:09 ]
Ja mam kolege co wsadził silnik do Omegi A od seata toledo 2,0 i tez smiga :)

#7 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2006 - 22:16

widzisz... jest dużo zalet... koni ma tyle samo co v6, 207. w dodatku same zalety.. tani silnik, jedna uszczelka pod głowce, solidna stara 30 letnia konstrukcja, żywotna... przebiegu 500 tys bezproblemowe i więcej, części tanie.. np oryginalne - pompa oleju 160 zł, łańcuchy rozrządu 200 zł - starczają na 100 tys... ponadto to rzędówka.... bedziesz miał jej może kiedyś okazje posłuchać, chodzi jak odkurzacz a nie jakieś zapierdziałe V, w dodatku wygląd!!!! i spalanie

V6 nawet mu nie skoczy...

PS
"nie lubie ludzi którzy dużo mówią a mało robią" :evil:

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2006 00:08 ]
tu takie foteki z remontu

Dodany obrazek

Dodany obrazek