Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wycena samochodu TU Compensa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2012 - 17:40

Jak cześć osób wie 20.01 srebrna omega dostała strzała w tyłek.Przedwczoraj był rzeczoznawca, porobił zdjęcia i dziś dostałem od nich wycenę szkody.Dostałem szkodę całkowitą co jest oczywiste bo auta nie opłaca się naprawiać jednak wycena spowodowała że mało co nie spadłem z krzesła!!

Wobec powyższego szkoda zostanie rozliczona w następujący sposób:

Wartość rynkowa pojazdu kwota : 3500 PLN

Minus pozostałości kwota : 1000 PLN

-------------------------------------------------------------------------------------

Wartość szkody : 2500 PLN

Czy wartość rynkowa Omegi B 94r, I rejestracja 1995r, X20XEV, wersja CD, silnik z 2001r, skrzynia automat, utrzymana w stanie bardzo dobrym (każdy kto widział może potwierdzić stan auta) może być tak niska????Przecież na takim allegro na przykład te roczniki w takim stanie stoją po 4500 - 5000zł!!!!

Gdyby ktoś był chętny do pomocy w tym temacie to mam dokumenty z dokładnej - szczegółowej wyceny.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#2 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 stycznia 2012 - 19:22

Napisz odwołanie, może z pięć stów utargujesz.

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p


#3 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 stycznia 2012 - 20:58

Gdybyś założył do niej nawet złote klamki to Ci ich nie policzą. Wycenę strasznie zaniżyli. Odwołuj się może masz znajomego rzeczoznawce lub jakiegoś co za gorsze by papier wystawił może coś jeszcze utargujesz, ale zapewne nie więcej niż kilka stówek.

Bierz ile dają a reszta na części.

Swoją droga straszna żenada się teraz zrobiła dosłownie co kilka tygodni maksymalnie słyszę jak jakiś znajomy mi opowiada jak to ładnie rozliczają auta, okropnie zaniżają wartość auta rynkową, ceny biorą z kosmosu... a ubezpieczenie płacić trzeba
Znajomy miał auto na którym felgi były za 1500zł używane, muza dobra, różne bajery itd... bus uderzył w to auto szkoda całkowita wypłacili 1000zł :D

#4 OFFLINE   gangster525

gangster525

    insignia 2.0 T

  • 526 postów
  • Dołączył: 06-02-2011
  • Skąd: wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 27 stycznia 2012 - 21:13

właśnie sprzedałem ome kombi 97r 2.0 16v.silnik po kapitalce we wrześniu.stan bardzo dobry.2 tygodnie temu rzeczoznawca w salonie opla wycenił na 5.700zł auto,bo gosciu przetarł mi blotnik przedni,alu,dzwi przod i tył,nic nie pogiete tylko do lakierowania doły dzwi,i ledwo co listwy na dzwiach.dostałem 2.030 z ubezpieczalni

#5 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 stycznia 2012 - 21:39

Właśnie problem jest taki że nie znam żadnego rzeczoznawcy który mógłby zrobić korzystniejszą wycenę...I nie wiem czy faktycznie się odwoływać czy zostać przy tym bo chwilę wcześniej rozmawiałem z kolegą RadkiemMV6 on niedawno też miał szkodę (lekkie otarcie) i jemu policzyli wartość auta przed szkodą na niewiele ponad 4000zł a rocznikowo ma też 94 tyle że MV6 w skórze....I tak myślę że faktycznie zrobili tak że dostał większą wartość za skóry i silnik.....

Tylko dodam ciekawą sprawę - w grudniu PZU rozliczało mi inną szkodę na Astrze'93 automat wersja golas i wartość Astry policzyli na 3300.... A to przecież auto o 2 półki niższe i starsze....
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!