Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Terrarystyka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 14 stycznia 2012 - 10:21

a nie zdrowy pajączek, ale muszę teraz dokładnie mu się przyjrzeć, może fotka jest z góry i tak wygląda, tak jak ja coś robię na większa skale to mam takie pudełka i wkładam je do pudełek takie jak faunabox na wymiar żeby się nie obiły, tak trochę zleci zanim się zrobią samodzielne około 6 miesięcy od teraz. czysto teoretycznie ile cenisz tygrysa ?

#22 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 13:22

Tygrys ma może 2cm DC a całość może 3,5-4,5cm więc to mała menda jest :D Powiedzmy że za większą Geniculate mogę się zamienić bez problemu ;)

Tygrys jest wielkości takiej jak widać na foto przy 2zł z tych limitowanych serii (niestety nie miałem żadnych innych drobny, to 2zł ma około 2,5cm)

Wiem że zdjęcia kaleczne ale ten gówniany telefon mimo 5mb pix robi gorsze foty niż VGA :p

Dodany obrazek
Dodany obrazek

A tu jeden z dwóch identycznych kędziorów który wyglądają prze pięknie bo są czarne a nie szaroczarne jak większość
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 stycznia 2012 - 13:49

Panowi!!!! :brawo:
Zajefajne hobby :ok:
Sam swego czasu miałem kilka sztuk ale modliszek :)

Phyllocrania paradoxa (modliszka liściogłowa)
Dodany obrazek

nawet doczekałem sie kokonów ale niestety nic sie nie wykluło :(
Miałem tez dwie modliszki egipskie białe ale były jakies słabe i wytrzymały tylko do L2
Dodany obrazek
zdjecie zapozyczone;)
Pisaliscie o karaczanach jako karmówce
ja uzywałem meszek,żuczków meksykańskich(szybkie jak 100wacków:lol: ) i swierszczy z tymi ostatnimi tez miałem dwa razy przygody ze mi uciekły podczas karmienia modliszek i po kilku dniach musiałem odstawiac meble i rozbierac podłogę bo sie nie dało zniesc ich cykania:lol:
Modliszki hodowałem bow tamtym okresie miałem zajawke na foto w wydaniu makro ale nim zebrałem sprzęt otrzebny do zrobienia zdjęc takich które by mnie zadowoliły(mini studio ,lampy,obiektyw)modliszki dokonały zywota;)
Czasem ma chec wrócić do tego hobby:D
Co do pajaków do raczej było by mi cięzko Dzasti przekonac :lol:

#24 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 15:18

Modliszki są fajne, ale przez 5 minut patrzenia, potem się nudzą tak jak skorpiony :D Super sprawa ale urok mija po tym jak stoją w bezruchu i tylko uciekają gdy się nimi zainteresuje i zacznie im się psocić :D Tak mi się wydaje bo ja się bardzo szybko nudzę jeśli coś mnie nie zaskakuje, ale jak mi raz najnudniejszy pająk chciał przegryźć pudełeczko w którym siedział to miałem mokro :D

Zastanawiam się nad przygarnięciem gekona lamparciego albo kameleona jemeńskiego, ale to kolejne żarcie prądu na dogrzewanie ich :/ No ale przynajmniej można wziąć je na rękę a nie jak ptasznika czy skorpiona którego nie da się oswoić w żaden sposób.

#25 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 14 stycznia 2012 - 16:55

telefon może ustawienia masz złe? a co do podgrzewania, to mam mate zrobioną z płytek ceramicznych, drut oporowy zasilacz od kompa 12v i trochę silikonu lub klej z pistoleta trochę obliczeń i masz płytkę co grzeje, na łatwiznę możesz zastosować termostat, cena całości jak ktoś ma zasilacz 5 zł i 30min roboty, ewentualnie można policzyć na 230 V, jak ktoś zainteresowany napisze co i jak, co do modliszek miałem kilka w moczoboxach trzymałem, trochę mnie to nie jara ale każdy ma inny gust, trygrysi fajnie pajeczynuje i ładnie wygląda tylko temperament taki słaby, jutro jadę po Avicularia versicolor - ptasznik wielobarwny L4,

#26 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 stycznia 2012 - 17:04

Młode avicularie potrafią paść bez przyczyny więc uważaj ;) Polecam Chrome, najładniejszy i najbardziej ciekawy pajur jakiego miałem :) Jakby ktoś potrzebował pająka lub ma jakieś pytania to służę pomocą bo mam dostęp do tego i tego :D
Mam telefon Nokia C3-01 który robi znaaaaaaaaaaaaacznie gorsze zdjęcia niż C5 jaką miałem wcześniej i żałuję że zmieniłem "na model wyższy". No ale nie chcę robić offtopic'a ;)

Skorpiony są mega nudne bo ich nie widać z powodu tego że większość czasu spędzają w swoich podziemnych jamach, za to jak w nocy wychodzą pobiegać to można je sobie pooglądać :) Bardzo fajny efekt jest gdy poświeci się na skorpiona lampą UV, świecą jak stringi w taniej dyskotece :D

#27 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 15 stycznia 2012 - 14:21

Chromatopelma cyaneopubescens ładnie ubarwiony ciekawie gęsto pajęczynuje przez co często jej nie widać, ale jak się wrzuci robala to jest na co popatrzeć zwłaszcza jak robal jest duży, a jakie masz pajączki L1-L4 ?

#28 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 15 stycznia 2012 - 23:04

Z maluchów to tylko Murinusa L4, potem jest Tygrys, dwa kędziory, chroma i parahybana no i na końcu parka Imperatorów :)

#29 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 17 stycznia 2012 - 21:20

miałeś już "swoje" jakieś potomstwo ?

#30 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 17 stycznia 2012 - 23:24

Nie, dopiero od pół roku zajmuję się tymi wariatami i mam same młode osobniki poza skorpionami które już są po kopulacji i teraz czekam niecierpliwie na efekty :D

Pochwalcie się swoimi zwierzakami "terraryjnymi" :)

Co sądzicie o jaszczurkach, warto je hodować?

#31 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 18 stycznia 2012 - 22:58

jaszczura jak jaszczura, siedzi w jednym miejscu przeważnie gdzieś schowana, a jak już ja chcesz sobie oblukac to szybko gdzieś ucieknie,
Gekony ładne kolorowe, dostępne i stosunkowo tanie, ale jak bym miał trzymać to zawsze w parkach nie pojedyncze osobniki,
Kameleon to jest świetne ale cena też
Warany- jak dla mnie ogień
Agama- dla mnie nic ciekawego, ewentualnie jak są już spore to może,...
wolałbym kupić węża, tyle co ja na ten temat myślę

#32 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 19 stycznia 2012 - 11:16

Kolega ma Agame Brodatą i wg mnie to najbardziej bezsensowne zwierze, bo na ręce nie da się wziąć bo za raz ryja drze, brzydkie jak noc a do tego z kolcami, wpieprza żarcie jak prosiak a do tego musi mieć sporo słońca więc koszty utrzymania wzrastają no i nie łazi po szybie, nie zmienia koloru, nie jest "milusie". Tak ja to widzę :D

Kameleon to już inna bajka, młode kosztują 100zł więc **** nie urywa, ale jest podobno sporo śmiertelność w przypadku młodych osobników. Wygląda fajnie, zmienia kolory, nietypowo łazi szczególnie po patykach :D A wady to to że powinno hodować się najlepiej je w grupie, wymagają sporo przestrzeni i światła oraz bardzo dokładnie odtworzonych warunków naturalnych

Gekon Lamparci jest chyba najlepszym kompromisem bo są ładne, tanie, nie jedzą tyle co Agamy, można brać na ręce, warunki w jakich się je powinno trzymać nie są wymagające, światła potrzebują mniej bo to małe jaszczurki.

Co do węży to moja mama się ich boi i muszę uszanować jej zdanie, ale na zbożówkę czuję że by przymknęła oko :D

#33 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 19 stycznia 2012 - 15:15

widziałem jaki jakiś co lubi się przytulic, przytulił świnkę morską tak aż jej wszystkimi otworami poleciało, i od tamtej pory wiem dlaczego wiele ludzi nie ma podłoża z kokosa czy piasku, tylko do karmienia są przekładane do akwa lub mają podłoża bardziej higieniczne. Wiele hodowców twierdzi ze nie idzie oswoić takiego pupila tylko przyzwyczaić do człowieka, ale jak będzie wstanie i głodne to sobie nie odmówi, ale myślę ze fajna sprawa nie tak jak pajączki, ogólnie maja wiele wspólnego

#34 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 16 lutego 2012 - 23:40

elegancko się złożyło samiczka geni mi wyliniała 2 tygodnie po samczyku, wiec za 2 tygodnie dopuszczam, za miesiąc do oddania świeży samiec białokolanowego,

#35 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2012 - 09:04

za miesiąc do oddania świeży samiec białokolanowego,

No to może jakiś biznesik się zrobi, jak będą młode brykały...
Miałem w sumie 3 ptasiorki, ale ze starości wyniosły się z tego padołu...
Był kędziorek, Vagans i Smiti. Terraria nawet jeszcze mam od żłobka 5x5 cm do dużego hotelu.
Heh, a jak jeszcze po Europie cierówką jeździłem to żona nawet sama im jeść dawała. Ale był cyrk jak kiedyś źle zamknęła pokrywkę i Vagansik poszedł sobie w teren, hehe!! Pamiętam jak dziś, byłem wtedy w Estonii i cały instruktaż upolowania i złapania stworzenia odbywał się na telefon... Kuźwa, ale mnie to kosztowało!! Wtedy za minutę kasowali coś koło 5 zeta... Skurkowańcy... :D

#36 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 17 lutego 2012 - 15:17

młode to jeszcze duuużo czasu, ale zawsze jestem na tak, mi kiedyś skorpionik cesarski nawiał to się dowiedziałem jak przyjechałem z pracy a w pokoju na środku stoi wielki karton zapytałem dlaczego on tam się znajduje, w odpowiedzi usłyszałem- pod nim jest twoje kochanie, a dlaczego taki wielki karton żeby się nie udusił, i na karton jeszcze notes położyła żeby nie podniósł, jeżeli dobrze pamiętam to był karton od zmywarki chyba,
no ale kobietą trzeba dużo wybaczać bo to tylko kobiety :)

#37 OFFLINE   Bushido

Bushido
  • 30 postów
  • Dołączył: 27-02-2011
  • Skąd: Starogard Gdańsk

Napisany 14 kwietnia 2012 - 10:56

Wczoraj popsuł mi się mój ulubiony pająk jaki jest p.murinus usambara, biedak wykopał sobie za małą norkę i nie wydostał się cały z wylinki i mimo moich prób ratowania go z jego własnego więzienia, nie udało się naprawić pającka :(
Teraz mam nowego który jest niestety bardzo agresywny i ciekawski ale co mnie najbardziej cieszy bardzo żarłoczny :)

Oto zdjęcie przykładowego p.murinusa bo ja nie potrafię zrobić dobrych zdjęć :D

http://t1.gstatic.co...2WBmvo6jA3KjWhQ