Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pochwalcie sie swoim car audio


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
82 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Scooby

Scooby
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Bologna,Nowa Deba

Napisany 04 lutego 2012 - 14:14

Tak przy wzmakach to będziemy więcej wiedzieć zerknij parę postow wcześniej jest zdjęcie mojego bagażnika wszystko sie zmieściło i zostało jeszcze 72 cm. długości bagażnika zrobię lepsze fotki to dodam

#42 OFFLINE   samara82

samara82

    MV6 U25DT

  • 373 postów
  • Dołączył: 24-03-2009
  • Skąd: Legnica/Chojnów/Lubin

Napisany 04 lutego 2012 - 14:18

Postaram się na wieczór wrzucić...miłego dnia...

#43 OFFLINE   MrSiara

MrSiara
  • 306 postów
  • Dołączył: 11-11-2007
  • Skąd: Dębica

Napisany 04 lutego 2012 - 14:37

porob fotki wszystkiego co cie nie pokoi i powklejaj to co masz w bagazniku oraz przy wzmakach oraz pod maska

#44 OFFLINE   samara82

samara82

    MV6 U25DT

  • 373 postów
  • Dołączył: 24-03-2009
  • Skąd: Legnica/Chojnów/Lubin

Napisany 04 lutego 2012 - 14:45

Scooby...widziałem i pamiętam, ze ładnie i estetycznie wszystko u Ciebie wygląda..
TopTom dzięki za propozycję, ale mam nadzieję uporać się z tym do tego czasu...no chyba, że nie dam rady to będzie okazja do grila... ;P

#45 OFFLINE   Scooby

Scooby
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Bologna,Nowa Deba

Napisany 04 lutego 2012 - 20:19

troche lepiej widac zmienilem suba na zamknietego bo otwarty bardzo bagaznikiem tlukl jak sie ociepli to jeszcze to dopracuje co do ustawien to jeszcze walcze z crossover control w radiu

#46 OFFLINE   samara82

samara82

    MV6 U25DT

  • 373 postów
  • Dołączył: 24-03-2009
  • Skąd: Legnica/Chojnów/Lubin

Napisany 04 lutego 2012 - 20:49

No i wylądowałem na imprezie, więc fotki będą jutro...Scooby no i elegancko to u Ciebie wygląda i gdzieś na spocie, albo zlocie będę musiał posłuchać...;)

#47 OFFLINE   saszek5

saszek5
  • 44 postów
  • Dołączył: 07-08-2011
  • Skąd: Ząbki k/ Warszawy

Napisany 21 lutego 2012 - 14:46

Radio - alpine cdr 111R
Suboofer - JBL
Głośniki - 4x JBL

Polecam - bardzo dobry dźwięk :)

#48 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lutego 2012 - 20:41

No i wylądowałem na imprezie, więc fotki będą jutro...Scooby no i elegancko to u Ciebie wygląda i gdzieś na spocie, albo zlocie będę musiał posłuchać...;)


No to gdzie te fotki?? :p

#49 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 lutego 2012 - 13:27

skoro taki dział powstał, to i ja się pochwale swoim CA.

- jednostka sterująca JVC KD-G731
- zestaw przód Helix DB 62.1
- wzmacniacz monoblock JBL GTO 1201.1
- dwa subwoofery Boschmann ZD-15
- kondensator TOX-2000
- okablowanie 20mm/2
- bezpiecznik 80A
- skrzynia basowa bass reflex z odseparowanymi komorami strojona na 42Hz
płyta wiórowa 18mm, front 36mm.

Galeria

#50 OFFLINE   krissss26

krissss26
  • 10 postów
  • Dołączył: 10-10-2011
  • Skąd: biała piska woj warmińsko mazurskie

Napisany 23 lutego 2012 - 17:00

witamdo czego służy taki kondensator ?

#51 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 lutego 2012 - 17:41

witam do czego służy taki kondensator ?


jest odpowiedzialny za spadki napięcia, które są związane z każdym mocniejszym uderzeniem niskiej częstotliwości
spada napięcie które jest niezbędne do poprawnego działania systemu
jeśli spadnie poniżej danej wartości naraża owy system na uszkodzenie sprzętu
przyjmuje się że na każde 500Watt powinno się zastosować kondensator o pojemności
1 Farada, mój system posiada 1,1kW mocy RMS dlatego też jest zastosowany kondensator o pojemności 2 Faradów
w systemie poniżej 500Watt mocy ciągłej nie jest wymagany kondensator

#52 OFFLINE   krissss26

krissss26
  • 10 postów
  • Dołączył: 10-10-2011
  • Skąd: biała piska woj warmińsko mazurskie

Napisany 23 lutego 2012 - 17:45

mam wzmocnienie 1400 w ads to mi też to potrzebne

#53 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 lutego 2012 - 17:53

mam wzmocnienie 1400 w ads to mi też to potrzebne


ads to estradowa końcówka mocy o ile sie nie myle, chyba że sie wzieli za car audio

#54 OFFLINE   krissss26

krissss26
  • 10 postów
  • Dołączył: 10-10-2011
  • Skąd: biała piska woj warmińsko mazurskie

Napisany 23 lutego 2012 - 17:58

no tak mało tego jest ale troche gadżetów do tego trzeba żeby to zagrało

#55 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 lutego 2012 - 18:04

kondensatory są jedynie potrzebne w car audio, ponieważ to nie sieć domowa z dostatkiem Voltów
w car audio trzeba sobie poradzić z 14V, stąd kondensator do podtrzymania funkcji życiowych systemu
1kW max 1,5kW w aucie na kondensatorze da radę z normalnego aku, jednak jeśli chodzi o mocniejsze systemy radzę zaopatrzyć się w co najmniej jeden zmodyfikowany alternator, i zestaw żelówek

#56 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2012 - 20:31

skoro taki dział powstał, to i ja się pochwale swoim CA.

- jednostka sterująca JVC KD-G731
- zestaw przód Helix DB 62.1
- wzmacniacz monoblock JBL GTO 1201.1
- dwa subwoofery Boschmann ZD-15
- kondensator TOX-2000
- okablowanie 20mm/2
- bezpiecznik 80A
- skrzynia basowa bass reflex z odseparowanymi komorami strojona na 42Hz
płyta wiórowa 18mm, front 36mm.

Galeria


z całym szacunkiem ale to coś czarno białe na wierzchu to to co to jest ?? zwrotnica ?? :masakra: Te tweetery mogłeś już upchnąć w lusterka jak oryginał, bądź dać to w słupki, ale to to jest :masakra: :pokoj:

pytanie za 10000pkt. te helixy masz tylko pod samym radiem ?? no i czy wygłuszałeś drzwi ?? jeśli tego nie zrobiłeś... to ooo losie :masakra: zamiast pakować pieniądze w monobloka i te boschmany mogłeś kupić cztero kanałówkę zasilić przedni zestaw z wygłuszeniem i mniejszego suba który by wystarczył bądź nawet zagrało by to lepiej ;)

Faktycznie dużo osób zaczyna od :pupa: strony ładując pierw suba...

Kondensator nie jest potrzeby wystarczyły by grubsze przewody co najmniej 35mm2 a najlepiej 50mm2, a tak wydałeś kasę na kondensator 2F i kabelki, za to byś kupił grubszy kabel i zostało by na zgrzewkę zimnego piwa ;) :)

#57 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 lutego 2012 - 23:32

z całym szacunkiem ale to coś czarno białe na wierzchu to to co to jest ?? zwrotnica ?? :masakra: Te tweetery mogłeś już upchnąć w lusterka jak oryginał, bądź dać to w słupki, ale to to jest :masakra: :pokoj:


każdy montuje w słupkach, chowa zwrotnice itp. ja chciałem mieć inaczej niż wszyscy, i mnie taki efekt zadowala

pytanie za 10000pkt. te helixy masz tylko pod samym radiem ?? no i czy wygłuszałeś drzwi ?? jeśli tego nie zrobiłeś... to ooo losie :masakra: zamiast pakować pieniądze w monobloka i te boschmany mogłeś kupić cztero kanałówkę zasilić przedni zestaw z wygłuszeniem i mniejszego suba który by wystarczył bądź nawet zagrało by to lepiej ;)


helixy graja pod samym radiem, drzwi są wygłuszone, i mnie się podoba
monoblocka dostałem w prezencie, więc warto było coś z nim zrobić, lubię ciśnienie, a nie jakieś małe zamknięte skrzynki imitujące niską częstotliwość
do sporej budy omegi trzeba co najmniej jedną 15" aby można było "poszaleć".

Faktycznie dużo osób zaczyna od :pupa: strony ładując pierw suba...


skoro dużo osób tak zaczyna, to coś w tym jest

Kondensator nie jest potrzeby wystarczyły by grubsze przewody co najmniej 35mm2 a najlepiej 50mm2, a tak wydałeś kasę na kondensator 2F i kabelki, za to byś kupił grubszy kabel i zostało by na zgrzewkę zimnego piwa ;) :)


sprawy odnośnie doboru odpowiednich kabli pozostawiłem mojemu kumplowi, który zna sie na tym i to dosłownie zna.
skoro kondensator jest niepotrzebny, to dlaczego większość pilnuje się teorii takiej iż na każde 500Watt mocy ciągłej 1 Farad? :pokoj:

#58 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2012 - 23:58

sprawy odnośnie doboru odpowiednich kabli pozostawiłem mojemu kumplowi, który zna sie na tym i to dosłownie zna.

znaczy się handluje tym ??

skoro kondensator jest niepotrzebny, to dlaczego większość pilnuje się teorii takiej iż na każde 500Watt mocy ciągłej 1 Farad?

ja pierwszy raz słyszę o takiej teorii :pokoj: i chłopaki ze strefy audio też :lol: Więc nie ciągnę tematu :)

monoblocka dostałem w prezencie, więc warto było coś z nim zrobić, lubię ciśnienie, a nie jakieś małe zamknięte skrzynki imitujące niską częstotliwość

jak lubisz ciśnienie to helon 12 lub vega 12 by go więcej zrobiła lub choć by storker...

#59 OFFLINE   Scooby

Scooby
  • 65 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Bologna,Nowa Deba

Napisany 24 lutego 2012 - 10:54

helixy graja pod samym radiem, drzwi są wygłuszone, i mnie się podoba
monoblocka dostałem w prezencie, więc warto było coś z nim zrobić, lubię ciśnienie, a nie jakieś małe zamknięte skrzynki imitujące niską częstotliwość
do sporej budy omegi trzeba co najmniej jedną 15" aby można było "poszaleć".



u mnie sub tylko dopelnia tego co jest z przodu nawet po jego wylaczeniu zoladek idzie do gory on ma tylko mruczec a nie urywac klape.
wszystko ladnie dziala bez kondensatora zadnych spadkow mocy niema

#60 OFFLINE   Dee-Jay

Dee-Jay

    How low can u go

  • 120 postów
  • Dołączył: 03-12-2008
  • Skąd: Toruń

Napisany 24 lutego 2012 - 14:35

znaczy się handluje tym ??


nie nie handluje tym, po prostu zna sie na tym. obecnie jest w projekcie 2xRE xxx18, więc wiedzę ma gdyż sam to wszystko składa, mierzy, dobiera, a nie jak większośc ( bez urazy ) daje kase wykonawcy a potem sie podpisuje ze to mój projekt itp.

jak lubisz ciśnienie to helon 12 lub vega 12 by go więcej zrobiła lub choć by storker...


bo BM to :censored: itd? to ci powiem nie słyszałeś tych BM, a potrafią wiele

u mnie sub tylko dopelnia tego co jest z przodu nawet po jego wylaczeniu zoladek idzie do gory on ma tylko mruczec a nie urywac klape.
wszystko ladnie dziala bez kondensatora zadnych spadkow mocy niema


GTO 1201.1 pobiera 120A więc jak zagrac na samym aku? chyba ze mówimy o gainie na 1/8 głośności to się zgodzę
kurczę jak to ludzi drażni że ktos sobie 1kW zapodał i mu klapę urywa, jakbym chciał żeby mi mruczało to bym chińczyka w closed kupił. taki fajny temat że sie pochwalic można, a tu tylko a czemu, a po co taki itd.