Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Po co przerejestrować auto???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 09 października 2011 - 22:47

No tak nie ma kary ale potem jest na przykład ciężko go wyrejestrować bo nie będzie w komunikacji i najgorzej w czasie stłuczki będą problemy


A co chcesz wyrejestrowywać?? nie ma Ciebie jako właściciela w komunikacji bo go nie przerejestrowałeś(zarejestrowałeś na siebie). W 99,9% podczas kolizji nie ma problemów(zależy od policjanta)

Koledzy ja kupuję auto z polisą ważną do stycznia 2012.Czy podczas zakupu auta muszę napisac jakieś dodatkowe oświadczenie ze zamierzam korzystać dalej ??? Możecie podpowiedzieć?

Nic nie piszesz, polisa przechodzi na Ciebie a Ty musisz ją przepisać na siebie lub wypowiedzieć w przeciągu (2 tyg lub 30dni nie pamietam dokładnie)

problem bedzie jak policja zabierze dowod
wtedy raczej nie zwruca bez zmiany dowodu


Nie powinni ale... w większości przypadków pokazujesz umowę kupna i dają dowód.

#22 OFFLINE   Rafke

Rafke

    Pastor & szperacz fantów

  • 2 588 postów
  • Dołączył: 05-05-2010
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 października 2011 - 23:35

z tego co kiedys ogladałem w tv - drogówka czy coś podobnego.
to kolesia złapali za nieaktualne blachy ze nie zostało auto przerejestrowane do 30dni - to dali mu 500zł mandatu..
ale z jakiego paragrafa dokładnie to juz nie pamietam :nie_wiem:

#23 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 10 października 2011 - 05:44

Jak kupowalam samochód, to ubezpieczalnia sama przysłała mi polise wystawiona na mnie, z kwota która musze dopłacic a samochod nie był przerejestrowany, a z przerejestrowaniem, to tak jak ze wszystkim na jakiego policjanta trafisz, taki masz rezultat. Jak bedzie chciał dac ci mandat to i tak cos wymysli.

#24 OFFLINE   szakal2004

szakal2004
  • 223 postów
  • Dołączył: 31-12-2010
  • Skąd: sochaczew
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2011 - 14:16

a co z ubezpieczeniem ?? , w razie stłuczki będziesz mieć problemy , ba nawet w czasie kontroli


miałem już kontrole pare razy zero problemów nawet umowy przy sobie nie miałem dowód rejestracyjny na poprzedniego właściciela i oc na siebie. A propos oc poczekałem aż stare zbliżać się będzie do końca czyi na dzień przed końcem zrezygnowałem z przedłużania starego i wziąłem tam gdzie najtaniej nowy zero problemu. W ubezpieczalni spytali się tylko czy będe przerejestrowywał powiedziałem że nie aha ok. Tylko tyle

nie zawsze chodzi o kase :) czasem po prostu nie możesz mieć samochodu na siebie ^^
jeśli chodzi o autora wątku to go nie rozumie bo naprawde nie sa to koszty wielkie u mnie była inna sytułacja :D

No dobra przyznam się chciałem zostawić blachy ze stolycy:p

#25 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 10 października 2011 - 18:45

Nie powinni ale... w większości przypadków pokazujesz umowę kupna i dają dowód.

Jeśli ci zabiorą dow. to już go nie odbierzesz na umowę w urzędzie :D ( chyba ze masz upoważnienie od właściciela :p ) Przerabiałem już to :D

#26 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 10 października 2011 - 21:23

Jeśli ci zabiorą dow. to już go nie odbierzesz na umowę w urzędzie :D ( chyba ze masz upoważnienie od właściciela :p ) Przerabiałem już to :D


właśnie zależy bo w tamtym roku kupiłem uszkodzony samochód gdzie policja zabrała dowód, kupiłem samochód bez dowodu i bez problemu go potem odebrałem na umowe(pokazałem tylko kwit przeglądu co akurat w tym wypadku było z uzasadnionych względów konieczne)

#27 OFFLINE   acer1984

acer1984
  • 14 postów
  • Dołączył: 08-10-2011

Napisany 16 października 2011 - 15:13

Z przerejestrowaniem auta jest tak jak masz kontrole to tego sie nie sprawdza liczy sie przeglad i ubezpieczenie;-)ale problemy bedziesz mial jak przyjedziesz np do DE i ktos ci przerysuje auto albo bedzie stluczka oczywiscie ty bedziesz poszkodowany...Ale policja np niemiecka bedzie powiadamiac osobe widniejaca na dowodzie,bo ten dokument jest wazny i osoba ktora widnieje w tej karcie:-)
Pozniej musisz brac prawnika w np DE zeby sprawe wyjasnial tlumaczyc na jezyk niemiecki polska umowe nabycia auta co oczywiscie trwa bo ubezpieczalnia w DE takich komplikacji niestety nie przewiduje:-)wiec masz zamieszanie.Ja jezdzilem 2 lata majac dowod na poprzedniego wlasciciela pozniej siorka go odkupila i musiala jedynie dac do urzedu komunikacji 2 umowy.Ale problemy mialem ostatnio bo kupilem swiezo C5 i koles mi zarysowal na mojej ulicy w DE i zaczoly sie schody bo ubezpieczalnia musiala wyplacic prawie 9 tys zl:-)musialem brac prawnika i sie tlumaczyc:-)ale wszystko sie zakonczylo dobrze:-)wiec ogolnie lepiej przerejestrowac i miec spokoj bo przy wypadku beda juz sie rodzily problemy.

#28 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 czerwca 2012 - 17:25

Panowie a co w sytuacji gdy nie przerejestrowane auto od chwili zakupu ( kilka miesięcy ) i zagubiony dowód rejestracyjny z OC?
O ile OC to nie problem to z dowodem domyślam się że kłopoty mogą być.

#29 OFFLINE   NOWY NABYTEK

NOWY NABYTEK

    Jazda Jazda

  • 92 postów
  • Dołączył: 04-01-2012
  • Skąd: Żyrardów/Warszawa

Napisany 05 czerwca 2012 - 20:58

A karta pojazdu jest? - jak masz to nie powinno być problemu - tylko "niby" poprzedni właściciel musi zapewne zgłosić do odpowiedniego wydziału komunikacji prośbę o wtórnik

#30 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 czerwca 2012 - 22:02

nie było do tego auta od nowości karty pojazdu 99rok. Zadzwonię albo pojadę do wydziału komunikacji i się dowiem tak będzie najlepiej. Cholera nie wiedziałem że to taki duży problem z tego co mi inni mówią to będzie to trudne do odkręcenia.

#31 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 czerwca 2012 - 22:29

ja bym sie tym wogole nie przejmował bo jesli chodzi o WK to pewnie trzeba bedzie napisac jakies podanie i zrobic jakąś niską opłate skarbową i bez problemu zarejestrują ci auto na ciebie
podejdz sobie i zapytaj
zadne forum nie da ci lepszej odpowiedzi

bardziej bym sie bał urzędu skarbowego bo oni już mogą ukarać
no chyba ze skarbowy masz juz z głowy

#32 OFFLINE   kaluz

kaluz
  • 44 postów
  • Dołączył: 03-01-2013

Napisany 24 stycznia 2013 - 20:34

Kupiłem omegę bez karty pojazdu tylko z zaświadczeniem z urzędu miasta że jest zagubiona, czy nie bedzie problemuz przerejestrowaniem auta??

#33 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2013 - 21:43

Nie powinno być z tym problemu jak masz zaświadczenie.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#34 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 25 stycznia 2013 - 03:24

Kupiłem omegę bez karty pojazdu tylko z zaświadczeniem z urzędu miasta że jest zagubiona, czy nie bedzie problemuz przerejestrowaniem auta

Dowód też świeży ?

#35 OFFLINE   kaluz

kaluz
  • 44 postów
  • Dołączył: 03-01-2013

Napisany 25 stycznia 2013 - 18:58

Dowód też świerzy ?


Kupiłem to auto od kolegi który kupił od kogoś i już tej karty nie było tylko zaświadczenie, dowód nie jest swieży

#36 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2013 - 19:03

Kupiłem omegę bez karty pojazdu tylko z zaświadczeniem z urzędu miasta że jest zagubiona, czy nie bedzie problemuz przerejestrowaniem auta??

Moim zdaniem może być problem.
Poprzedni właściciel mojej Omegi kupił ją bez karty właśnie. Było to gdzieś tam zgłoszone i dostał od sprzedającego jakiś kwitek. Jednak na wizycie w WK dowiedział się, że musi wyłożyć na nową kartę. I właśnie po okazaniu tego kwitka o zaginięciu karty wyrabiali nową.

#37 OFFLINE   kaluz

kaluz
  • 44 postów
  • Dołączył: 03-01-2013

Napisany 25 stycznia 2013 - 19:16

Uświadomił mi to ze za karte trzeba zapłacić, tylko myślałem ze bedzie jakiś problem a auto z drugiej częsci polski.

#38 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2013 - 19:46

Uświadomił mi to ze za karte trzeba zapłacić, tylko myślałem ze bedzie jakiś problem a auto z drugiej częsci polski.


Bez karty nie zarejestrują. Będziesz musiał wyrobić duplikat. Całość kosztów niecałe 150 zł.

#39 OFFLINE   kaluz

kaluz
  • 44 postów
  • Dołączył: 03-01-2013

Napisany 25 stycznia 2013 - 20:35

Więc jaka jestprocedura??

Do WK z zaświadczeniem wyrobić kartę pojazdu, potem rejestracja??

#40 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 stycznia 2013 - 20:45

Wymagane dokumenty:
1. Wtórnik karty pojazdu z powodu jej utraty przed pierwszą rejestracją:

wypełniony formularz (druk) wniosku,
dowód osobisty (do wglądu),
dokument potwierdzający, iż utracona karta była wydana,
pisemną informację wskazującą producenta i importera, który wydał utraconą kartę,
pozostałe dokumenty wynikające z wniosku o rejestrację,
dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC.


2. Wtórnik karty pojazdu z powodu jej utraty przed ponowną rejestracją:

wypełniony formularz (druk) wniosku,
dowód osobisty (do wglądu),
zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący, właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie niezbędne do rejestracji,
oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, potwierdzające zagubienie karty pojazdu,
pozostałe dokumenty wynikające z wniosku o rejestrację,
dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC.


3. Wtórnik karty pojazdu z powodu jej utraty:

wypełniony formularz (druk) wniosku,
dowód osobisty (do wglądu),
dowód rejestracyjny,
oświadczenia właściciela pojazdu pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań, potwierdzające utratę karty pojazdu,
dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC.


4. Wtórnik karty pojazdu z powodu jej zniszczenia:

wypełniony formularz (druk) wniosku,
dowód osobisty (do wglądu),
dowód rejestracyjny,
dotychczasową kartę pojazdu,
dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Opłata skarbowa:
- nie dotyczy -
Opłaty administracyjne:
Opłata za wydanie:

wtórnika karty pojazdu - 75,00 zł,
dowodu rejestracyjnego - 54,00 zł,
pozwolenia czasowego - 18,50 zł.


Opłata ewidencyjna za wydanie:

dowodu rejestracyjnego - 0,50 zł,
pozwolenia czasowego - 0,50 zł,
karty pojazdu dla pojazdu samochodowego innego niż okreslony w art. 77 ust. 1 ustawy - 0,50 zł.


Zaczerpnięte z innego forum.
Wniosku musisz poszukać w necie. Widziałem na kilku stronach.
Ale myślę, że najlepiej jak byś się wybrał do WK i wszystko Ci powiedzą i pewnie u nich tez dostaniesz taki wniosek.