Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rury kolektorowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 07 lipca 2007 - 12:51

PO zmianie opon przyszedł czas na zmianę wydech, który dorobił się odleżyn w garażu u kumpla. Dzielnie załadowałem na pake i wio do babci bo tam kanał. Wkitrasiłem ją zadkiem do garażu dzielnie podbijałem deski zasłaniające kanał podłączyłem światełko, przywitał mnie ogromny kołek drewniany porośnięty cudną pleśnią, nigdy takiego cuda na oczy nie widziałem. Wskoczyłem do środka no i co się okazało: rurka od tłumika końcowego została mi w reku gdy się oparłem ale to nic, udało mi się zdemontować "spinki" co trzymają gumę na tłumiku końcowym no i juz się ucieszyłem a tu :pupa: . Śruby na zaciskach tłumik końcowy 2 środkowe zardzewiałe. Pierwsza myśl-> diax i jedziemy ale moja bojaźliwość powiedziała zara zara zerknijmy dalej. No i zerkłem :bmw: roboty diaxem na 5 min ale co z tego gdy po rozcięciu śrub miedzy tłumikami śr. a rurami kolektorowymi zaistniała by niemożliwość skręcenia obu tych elementów do i rury kolektorowej ( tak w ogóle nie wiem czy ja to db. nazywam) na złączkach zardzewiałe jak pierun. I co teraz? Drogie te elementy? No i ciekawe czy wyjdą bez bólu sondy :pad:



#2 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 08 lipca 2007 - 20:29

A może by tylko przyspawać do tych rur jakieś blacy by można było dokręcić tłumiki śwrodkowe?

#3 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 10 lipca 2007 - 17:04

Może się komuś przyda: bosala owe rury z katalizatorami 1850 za szt. porypała ich chyba w V-ce mamy 2szt. czyli (cenzura cenzura cenzura) trza spawać lub szrot. jedzie kto tam pod lublin na mega szrot?

#4 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lipca 2007 - 20:48

yanek, to zawsze rury ze strumienicami możesz wstawić lub jakimiś tłumikami w miejsce katów.
Sprawdź na tej stronie:
http://polmostrow.pl/
Kilka osób (m.in. ja) ma od nich albo tłumiki albo całe układy i są chwalone.

#5 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 10 lipca 2007 - 20:52

Ale niwiem czy się wczytałeś: mi zależy nad dosłownie tylko końcem (łącznikiem ) ze str. tłumików środkowych, wydaje mi sie że katalizatory jecze pocipią troszkę. Ja potrzebuje szybkiej akcji poniważ warczy ta kluch strasznie i za kare stoi pod blokiem. Już w głowie uknułem plan. Jak zrobie to opisze

#6 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lipca 2007 - 20:55

To jedź do jakiegoś kumatego mechanika nich wytnie korozję, a na to miejsce niech wspawa kawał rury i tyle.

#7 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 10 lipca 2007 - 20:56

kumaty spawacz to kumpla ojciec zawodowy ślusarz wiec damy rade tylko jak zwykle czasu brak

#8 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lipca 2007 - 20:58

tylko jak zwykle czasu brak

No to zazwyczaj jest największy ból. :(

Życzę powodzenia.

PS. Na zlot przybywasz?

#9 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 10 lipca 2007 - 20:59

Czas i $ to dwa maltretacze :D myślę że tak ale boje sie zaklepać miejsce a potem pow ze niejade. Pewnie znowu sam no chyba ze kumpele wezme :>

#10 OFFLINE   yanek

yanek
  • 101 postów
  • Dołączył: 11-03-2007
  • Skąd: Otwock

Napisany 11 lipca 2007 - 09:19

Wygmeralem w necie pomysl a moze na moj problem to jest rozwiązanie tylko trza by rozmiar dobrać zdjęcie po prawej str. polączenie elastyczne