Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Lefuu - Mój pomysł na biznes :D


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lefuu

lefuu

    Zadawanie dziwnych pytań

  • 200 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Łańcut

Napisany 22 sierpnia 2011 - 15:27

Panowie przeczytajcie bo zaczynam brać życie we własne ręce i chciałem się tym z wami podzielić :)

http://www.strefabiz...zowa-65564.html

#2 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 sierpnia 2011 - 21:18

cool - fajny pomysl, zycze sukcesow
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#3 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 07:31

pomysł spoko :)

ale... jakoś czarno widze logistykę... koszt 10% wartości... z tych 10% dojazd do sprzedawcy, inspekcja, wystawienie papieru za który odpowiadasz ( jak się sprzęciu zdoli to rozumiem ty bulisz za jego naprawę bo w końcu dałeś na niego papier... ) no i też zysk... trochę mało te 10% chyba że będą to same telewizory po10kkzł...

z doświadczenia wiem że żeby zarobić na wszelkie koszty utrzymania firmy ( zus, vat, opłaty prąd wynajem, paliwo ) trzeba liczyć marżę ok 15-18% reszta to twój zysk.
Oczywiście zależy to od obrotów bo nijak ma się to przy kilku tyś mieś. a co innego wyjdzie jak na kulasz kilkadziesiąt koła.

nie zmienia to faktu że pomysł OK i po rozkręceniu sprawy mogą być z tego nie złe wpływy.

tak jak np. widziałem kiedyś w na zachodzie taxi z tymi motorynkami co po ciebie przyjeżdżają i zwożą cie twoim autem do domu - pomysł przedni.
minęły 3 lata i już u nas to mają.... przynajmniej duże miasta - małe są nadal do obstawienia.

dowożenie zakupów na telefon - przy małej marży ( zakupy po hurtowniach, przy dużym obrocie da się zejść z cenami nieźle ) i tanim dowozie oferujemy zakupy taniej niż w sklepie osiedlowym i z dostawą do domu :)

tylko logistyka... wyłożyć "trochu" kasy na start, posklejać żeby wszystko się kulało i liczyć dutki...


ale do odważnych świat należy Lefu nie spróbujesz się nie dowiesz :) a jak nie wyjdzie nic nie tracisz nie? a będziesz bogatszy o nowe doświadczenia :)



ps. "...Tydzień temu kolega poprosił o sprawdzenie laptopa HP, który był wystawiony na aukcji w super cenie. Wyglądało na okazję. Laptop miał zaledwie rok, bardzo dobre parametry. Sprawdziliśmy. Okazało się, że to był laptop z serii, w której występowała wada fabryczna i często dochodziło do odklejenia się karty graficznej...."

HP Pavillion.......
sam kupiłem takiego strucla za 1000zł w 6 mieś. dałem 1200zł na 3 naprawy i w końcu puściłem na allegro jako uszkodzony za ok450zł.............. interes życia.......

#4 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2011 - 08:42

Nosek86 przeczytaj o tzw inkubatorze na Politechnice Rzeszowskiej na ktory "zalapal" sie kolega lefuu, zwroc uwage na to jakie koszty im odpadaja na poczatku dzialanosci
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#5 OFFLINE   Nosek86

Nosek86
  • 209 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała / Mazańcowice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 08:50

fakt trochę nie doczytałem może...

ale

"do odważnych świat należy, Lefu nie spróbujesz się nie dowiesz a jak nie wyjdzie nic nie tracisz nie? a będziesz bogatszy o nowe doświadczenia " :) i tego się trzymajmy

#6 OFFLINE   matoslaw

matoslaw
  • 34 postów
  • Dołączył: 21-11-2010
  • Skąd: Boleslawiec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 23:10

Fajny pomysl. Probujesz zarobic pieniadze na tym czym sie znasz i lubisz robic. Niestety Polska to taki specyficzny kraj w ktorym trodniej prowadzic legalny interes niz nielegalny. Czeka Cie wiele trudnosci ale nikt nie mowil ze bedzie latwo. Trzeba probowac. Powodzenia zycze.

#7 OFFLINE   lefuu

lefuu

    Zadawanie dziwnych pytań

  • 200 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Łańcut

Napisany 05 września 2011 - 20:00

Własnie widze jaki to piękny kraj, co chwilka tylko jakies negatywne komentarze ze sie nam nie uda itd ;/

#8 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 05 września 2011 - 21:03

Własnie widze jaki to piękny kraj,


Ale w dalszym ciągu to nasz kraj

co chwilka tylko jakies negatywne komentarze ze sie nam nie uda itd ;/


Nie przejmuj się, to zwykłe anonimy. Jeśli wierzysz w Siebie, to Ci sie uda.
Powodzenia!!

Obecność korozji w Omedze, zadaje kłam powszechnej opinii, iż Opel robi gówniane samochody. A one z żelaza są zrobione, to rdzewieją :p