Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

OC nie wypowiedziane po sprzedaży auta


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 24 sierpnia 2011 - 18:06

Jezeli kupujesz auto i chcesz korzystasz z tej obecnej polisy to wchodzi tu rakalkulacja w gre - inny wiek, staz itp.. Jezeli nie to wypowiadasz w ciagu 30 dni i szukasz sobie innej firmy.
Ja do Ciebie nie pije tylko czytaj i zrozum to co czytasz.

#22 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 24 sierpnia 2011 - 19:37

Jezeli kupujesz auto i chcesz korzystasz z tej obecnej polisy to wchodzi tu rakalkulacja w gre - inny wiek, staz itp..

ponoć nie każde TU to stosuje. HDI robi tak że jeśli rekalkulacja ma wyjść na Twoją korzyść to robią ją a jeśli miałbyś dopłacać to nie robią. Sam to przerabiałem po zakupie Omegi

Aha, w mojej sprawie Uniqa określiła się że muszę zapłacić 2 ratę i dodatkowo itak przesłać umowę sprzedaży

#23 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 24 sierpnia 2011 - 22:34

Jezeli nie masz umowy to z w.komunikacji papier dot. sprzedazy i do firmy ubezp. oc

#24 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 25 sierpnia 2011 - 05:45

Umowę mam. chodzi o to że aby nie płacić musiałaby ona zawierać pieczątkę ubezpieczyciela/agenta i wpis że została zgłoszona sprzedaż. Pieczątka taka powinna się znaleźć w umowie najpóźniej 30 dni po sprzedaży auta czyli w moim przypadku 7 grudnia 2009

#25 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2011 - 10:49

Jezeli kupujesz auto i chcesz korzystasz z tej obecnej polisy to wchodzi tu rakalkulacja w gre - inny wiek, staz itp..

ponoć nie każde TU to stosuje



Zależy to od firmy, nie wszyscy stosują rekalkulację

Ja do Ciebie nie pije tylko czytaj i zrozum to co czytasz.


czytam i rozumiem, ale Ty nie skumałeś co ja napisałem.



HDI robi tak że jeśli rekalkulacja ma wyjść na Twoją korzyść to robią ją a jeśli miałbyś dopłacać to nie robią.


W HDI w ogóle nie trzeba robić rekalkulacji, można przepisać w każdym wypadku.

#26 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 25 sierpnia 2011 - 18:36

Umowa kupna-sprzedaży jest dokumentem cywilnoprawnym i nie musi byc zadnych pieczatek, mowisz ze zapomniales zglosic i tyle, jak mozesz placic za auto ktorego nie posiadasz - to jest niezgodne z prawem i sam na siebie bata krecisz. Wszystkie obowiązki przechodzą na kupującego, nie widze tu problemu...

#27 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 27 sierpnia 2011 - 16:56

miałem w link 4 jak sprzedałem calibrę musiałem to zgłosić i przesłać skan umowy dopiero mi odpuścili ,omege jak kupiłem miałem papier od sprzedawcy że oma jest opłacona na 4 raty z tego jedna wpłynęła jak poszedłem przepisać oc bo nowego dowodu ci nie dadzą bez polisy okazało sie ze w ogóle tego auta nie ma w ewidencji i założyłem nową polisę. a co sie stało ze stara polisą nie wiem ale nic mi nie przychodzi do płacenia .
co do zgubionej umowy jak kolega nie wyrejestrował a tamten nie zarejestrował to skąd ma być umowa w urzędzie komunikacji ????????

#28 OFFLINE   Marcell

Marcell
  • 262 postów
  • Dołączył: 08-05-2011
  • Skąd: CT

Napisany 27 sierpnia 2011 - 20:56

Nie ma nic takiego ja wyrejestrowanie auta po sprzedaży. Auto wyrejestrowane to takie ktore jest poddane procedurom złomowania.
Jeżeli kolega sprzedał auto, posiada tą umowe i jest na niej data kiedy była zawierana to wszysko ok, resztę kosztów od tego momentu ponosi nabywca. Wydział komunikacji ułatwia sobie robote i udostępnia kwity do wypełnienia adnotacji o sprzedaży auta. Firma ubezpieczeniowa podobnie ale tak naprawde nabywca i tak musi się zgłosic do tejże firmy aby korrzystac dalej badź złożyc w ciągu 30 dni wypowiedzenie.
Niestety czasy są takie że można trafic na niekompetentnego nabywce ktory nic nie glasza, jedynie co to robi kłooty, więc z łaski naszej zgłaszamy w urzędzie i firmie OC sprzedaz - to dla naszego dobra. - chocby zeby sie wykpic niezapłaconych parkingów....

#29 OFFLINE   jwara99

jwara99
  • 31 postów
  • Dołączył: 30-03-2011
  • Skąd: Łęczyca

Napisany 03 listopada 2011 - 15:07

Dobra cwaniaki... :p a jak sprzedałem auto i zgubiłem umowę sprzedaży, ten nie zarejestrował tego auta nigdzie go nie zgłaszał a ja płace comiesięczne składki na ubezpieczenie OC tego auta już pol roku a nie chce płacić.
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
Bo nie mam jak fizycznie przedstawić w firmie ubezpieczeniowej umowy, czyli dowodu sprzedaży auta.


to cwaniaku ci odpowiem , jak znasz gościa któremu sprzedałeś to możesz zrobić duplikat umowy.A jak nie znasz to jest problemik.

#30 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 listopada 2011 - 16:17

to cwaniaku ci odpowiem , jak znasz gościa któremu sprzedałeś to możesz zrobić duplikat umowy.A jak nie znasz to jest problemik.


ale odgrzałeś kotleta :o

#31 OFFLINE   jwara99

jwara99
  • 31 postów
  • Dołączył: 30-03-2011
  • Skąd: Łęczyca

Napisany 06 listopada 2011 - 10:32

nom ale może komuś sie przyda

#32 OFFLINE   tobe

tobe
  • 7 postów
  • Dołączył: 03-11-2011

Napisany 14 grudnia 2011 - 20:55

Witam. Mam oto taki problem. Miałem wypadek. Nie przerejestrowałem Samochodu ani OC . Samochód kupiłem 5 listopada także jest już ponad 30 dni. Trzy osoby trafiły do Szpitala. Dwóm nic się praktycznie nic się nie stało oprocz obic i siniaków. Niestedy trzeciemu połamał sie obolczyk i miał operacje. Miałem w tym tyg. przerejestrować samochód ale wyszło jak wyszło. Zabrali mi dowów. Zachaczyłem o stodołe na zakręcie lecz juz z właścicielem się dogadałem i nie będzie mnie podawać do sądu. Nie wiem tylko czy co z poszkodowanymi nie będę mnie podawali do sądu tylko nie wiem czy szpitał nie będzie ode mnie ściagał z oc ? Proszę o szybką odpowiedź bo jest to dla mnie pilne co mi grozi od ubezpieczyciela.

dodam że właściciel nie wypowiedzał oc .

bo syszałem ze oc teraz idzie z samochodem, jak to jest ???

przeniosłem ,;kocyk

#33 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 grudnia 2011 - 21:05

masz 30 dni na zmiane danych w polisie OC nawet jesli przeszla po zakupie auta, i przerejestrowanie, 14 dni na urzad skarbowy. jesli sprzedajacy ja wypowiedzial - nie miales ubezpieczenia. niestety konsekwencje moga byc powazne. za brak oc jest chyba cos kolo 3000 kary, do tego koszty leczenia mozesz pokrywac z wlasnej kieszeni. niestety za bledy trzeba placic




 


#34 OFFLINE   tobe

tobe
  • 7 postów
  • Dołączył: 03-11-2011

Napisany 14 grudnia 2011 - 21:44

oc mam ważne (przecież napisałem) tylko chodzi mi o to co może być gdy nie przerejestrowałem auto. bo gdzies wyczytałem że nie jest to tak konieczne bo oc idzie z samochodzem jak poprzedni własciciel nie wypowiedzał go.

#35 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2011 - 22:35

oc idzie z samochodzem jak poprzedni własciciel nie wypowiedzał go.


poprzedni właściciel nie może zrezygnować z OC samochodu który sprzedał , tylko Ty możesz to zrobić , poprzedni właściciel ma tylko obowiązek poinformować ubezpieczyciela o zbyciu auta , na wypowiedzenie OC masz 30 dni od daty zakupu

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#36 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 grudnia 2011 - 08:22

poczekaj na mbobika albo kicka - oni siedzia w ubezpieczeniach.
na przerejestrowanie auta masz 30 dni z tym ze jesli tego nie zrobisz nikt nie przewiduje zadnych sankcji.




 


#37 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 15 grudnia 2011 - 10:03

kwestią ubezpieczenia przejmować się nie musisz -masz ważne.
CO do rejestracji, to Beast Ci już napisał - jest urzędowo wyznaczony termin 30 dni, lecz sankcji za jego nie dotrzymanie brak.
Tyle w temacie.

#38 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 grudnia 2011 - 10:33

Dokładnie kary-fizycznie mówiąc wprost nie ma za nieprzerejestrowanie auta w terminie 30dni.
Co do OC ja opłacam przez bank w miesięcznych ratach zawsze i zawsze to ja - Sprzedający wycofuję OC i już następnej ( miesięcznej ) składki mi nie pobiorą.
Ciekawe czy to OC co posiadasz było w całości opłacone, ale w sumie nawet nie opłacone ( składka ) jest i tak ważne.

#39 OFFLINE   tobe

tobe
  • 7 postów
  • Dołączył: 03-11-2011

Napisany 15 grudnia 2011 - 14:04

dzięki za odpowiedzi. oc raczej mam opłacone w całości. chodziło mi bardziej o to czy jak będą mi sciągac z oc za leczenie lub z innych paragrafów to czy ubezpieczyciel nie nałozy na mnie zadnej wysokiej kary za nie przerejestrowanie oc. oc mam wazne do kwietnia a poprzedni włascicel miał full znizki a ja mam zwyzki, to zapewne będę musiał zapłacic teraz zwyzke ktora mi się należy ? troche się uspokoiłem , bo naczytałem się róznych spraw w google i myslałem zę będę miał bardzo ciepło za to wszystko.

tak tez sobie czytam to przerejestrowanie oc chyba nie jest obowiązkiem ? znajomy chciał ostatnio przerejestrowac oc to w ubezpieczyczalni powiedzeli mu ze tego nie musi robic . ciekawe jak to jest.

#40 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2011 - 14:27

dodam że właściciel nie wypowiedzał oc .


Właściciel nie może wypowiedzieć, a jedynie zgłosić sprzedaż,

bo syszałem ze oc teraz idzie z samochodem, jak to jest ?


Tak, ale w ciągu 30 dni powinieneś zrobić aneks, teraz obowiązkowo będziesz miał przepisaną poisę, w jaki TU było OC??

Co do szpitala to oni raczej nie ściągają z OC za swoje "usługi".