Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Koło dwumasowe na jedno masowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 sierpnia 2011 - 21:01

Jak w temacie, czy ktoś wymieniał w omie koło dumasowe na jednomasowe?? A jeśli tak to z jakiego samochodu wziął ten jednomas?? Z tego co czytałem vectry 2.0 16v mają koło jedno masowe ale czy takowe podejdzie do omegi?? Prosze o wszelkie sugestię ps. do kolegi kaczocha już pisałem

#2 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 18 sierpnia 2011 - 21:15

http://forum.omegakl...3544#post723544

prosze bardzo ;)

tam niedlugo bedzie duzo, duzo wiecej w tym temacie.

#3 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 sierpnia 2011 - 22:29

http://forum.omegakl...3544#post723544

prosze bardzo ;)

tam niedlugo bedzie duzo, duzo wiecej w tym temacie.


Czyli z 2.0 8v powinno podejść?? Tak się waham czy kupić jednomas czy używany dwumas na allegro

#4 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 18 sierpnia 2011 - 22:42

jesli nie jestes pewien, to kup dwumas z pewnej reki. ja tak zrobilem, i zawiedziony nie bylem ;)
a jak jednomas, to poczekalbym z wynikiem od kogos, kto juz to zrobil. dla pewnosci.
czy podejdzie, juz musialbym sie pytac znawcow tematu, do ktorego podalem Ci link;)

#5 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 18 sierpnia 2011 - 23:05

mozna zalozyc jednomas ale wtedy tez bedzie potrzebe inne sprzeglo .
wiec jesli twoje sprzeglo jest ok tylko DM padlo kup druga na allegro i po sprawie
juz od 50pln mozna kupic DM.

jesli chodzi o przekladke na jednomas to nie ma problemu,
ale prosze tego nie porownywac z zalozeniem plaskiego kola z c20xe bo to inna bajka

Jak w temacie, czy ktoś wymieniał w omie koło dumasowe na jednomasowe?? A jeśli tak to z jakiego samochodu wziął ten jednomas?? Z tego co czytałem vectry 2.0 16v mają koło jedno masowe ale czy takowe podejdzie do omegi?? Prosze o wszelkie sugestię ps. do kolegi kaczocha już pisałem


kolo podejdzie ale tarcze beziesz potrzebowal z vectry 2.5 V6 bo ta z 2.0 ma inna ilosc zabkow na wielokilinie i nie podejdzie do omegi

#6 OFFLINE   MadMan

MadMan

    ...S6...

  • 88 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 sierpnia 2011 - 09:44

jesli chodzi o przekladke na jednomas to nie ma problemu,


U mnie przy wymianie sprzęgła okazało się że mam jednomasowe. Ciekaw jestem czy poprzedni właściciel zmieniał czy już tak z fabryki wyszło :zaklopotanie:
[SIGPIC][/SIGPIC]

#7 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 sierpnia 2011 - 22:08

Dokończę temat, dziś wymieniłem dwumas na używkę (za 120 zł koło + docisk + tarcza) i mogę podzielić się wrażeniami. Stare koło miało trochę większy luz przy ruszaniu lewo prawo ok 1,5 cm natomiast to co wkładałem ok 0,5 cm. Póki co mrowienia pedału nie ma choć jak jadę 140km/h i zacznę hamować silnikiem gdy wcisnę pedał do połowy lekkie mrowienie pedału sprzęgła jest wyczuwalne natomiast przy niższych prędkościach to się nie dzieje. Ze zmian jakie zauważyłem to sprzęgło jest dłuższe, delikatniej łapie i jak jadę dwójką na małym gazie to nie szarpie. Zmieniłem dwumas i tarczę bo była grubsza od mojej natomiast słoneczko wyglądało ok więc je zostawiłem, niestety stukot słyszalny w okolicy sprzęgła pozostał więc niestety to nie to a myślałem że problem ten zniknie......

#8 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 września 2011 - 20:01

Niestety temat wraca jak bumerang, co prawda wszystkie hałasy, objawy zniknęły po wymianie dwumasu jednak pozostało delikatne mrowienie pedału no i stukot który jakby dobiega z łączenia skrzyni i silnika. Dziś czytałem kilka innych postów i są wskazania że może to być dwumas (a ja w końcu wkładałem używkę). Generalnie mam już dość lubię jak wszystko chodzi idealnie a z tym stukotem nie mogę dojść do ładu:masakra:.
Chodzi mi po głowie wymiana silnika no ale jak się okaże że to dwumas to chyba się powieszę. Kolega niżej pisał że koło zamachowe z vectry podejdzie do tego tarcza z 2.5v6, czy mogę taki zestaw kupić i na pewno będzie ok?? Czy ktoś z was tak ma?? Sam już nie wiem czy jeździć i czekać aż się rozleci czy może wymienić i na to z vectry i mieć pewność że to nie to.... Sam już nie wiem:(. W sumie to po wciśnięciu sprzęgła dwumas powinien przestać stukać, jak myślicie??

#9 OFFLINE   Damian801212

Damian801212
  • 52 postów
  • Dołączył: 03-08-2011

Napisany 11 października 2011 - 22:56

Przy wymianie DM na JM silnik będzie sie lepiej wkręcał ale za to o ile sie nie myle to spadnie moment;)

#10 OFFLINE   marcys1986

marcys1986
  • 159 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: sosnowiec

Napisany 12 października 2011 - 11:18

a lozysko oporowe masz w dobrym stanie??

#11 OFFLINE   sewcio

sewcio
  • 59 postów
  • Dołączył: 28-01-2008
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 20 października 2011 - 21:49

Panowie, a co może być u mnie wywalone? Jak wcisnę sprzęgło, to jakby garkami uderzać o siebie słychać z okolic sprzęgła/dwumasa i mam często problem lub jest to niemożliwe wręcz z wrzucaniem biegów, zarówno w górę, jak i przy redukcji. Natomiast jak sprzęgło nie jest wciśnięte, to jest cisza...

#12 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2011 - 08:49

Panowie, a co może być u mnie wywalone? Jak wcisnę sprzęgło, to jakby garkami uderzać o siebie słychać z okolic sprzęgła/dwumasa i mam często problem lub jest to niemożliwe wręcz z wrzucaniem biegów, zarówno w górę, jak i przy redukcji. Natomiast jak sprzęgło nie jest wciśnięte, to jest cisza...


bez rozebrania itak sie nie obejdzie, ale jesli to metaliczne stukanie ,a nie szuranie, to faktycznie jak dwumas brzmi

#13 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 października 2011 - 00:16

Panowie, a co może być u mnie wywalone? Jak wcisnę sprzęgło, to jakby garkami uderzać o siebie słychać z okolic sprzęgła/dwumasa i mam często problem lub jest to niemożliwe wręcz z wrzucaniem biegów, zarówno w górę, jak i przy redukcji. Natomiast jak sprzęgło nie jest wciśnięte, to jest cisza...



Skoro nie wysprzęgla to pewnie problem z dociskiem, musisz rozebrać. Jak co to mam dobry oddam po cenie złomu:)

#14 OFFLINE   sewcio

sewcio
  • 59 postów
  • Dołączył: 28-01-2008
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 22 października 2011 - 08:29

Ale czasami biegi wchodzą bez problemu, więc to raczej nie wysprzęglik. Wiem, że rozebranie odpowie na wszystkie pytania, ale chciałem dopytać, żeby mieć szansę przygotować sobie jakieś kontakty/linki do kupna najbardziej prawdopodobnej części, która mogłaby mi się przydać, bo nie mogę sobie pozwolić, żeby mi auto stało dłużej niż 2 dni.

#15 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2011 - 10:57

Ale czasami biegi wchodzą bez problemu, więc to raczej nie wysprzęglik. Wiem, że rozebranie odpowie na wszystkie pytania, ale chciałem dopytać, żeby mieć szansę przygotować sobie jakieś kontakty/linki do kupna najbardziej prawdopodobnej części, która mogłaby mi się przydać, bo nie mogę sobie pozwolić, żeby mi auto stało dłużej niż 2 dni.


jak nie rozbierzesz to sie nie przekonasz, najlepiej znajdz wszystko co ci moze byc potrzebne gdzies niedaleko , rozbierz i wtedy kup co ci beddzie potrzebne

#16 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 października 2011 - 15:40

Od siebie dodam że skrzynie łatwo się ściąga i robota szybko idzie myślę że w godzinkę ściągniesz spokojnie. Natomiast części do omegi jest tyle że bez większego problemu coś znajdziesz..

#17 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2011 - 21:10

godzinkę ściągniesz spokojnie

godzinka to jak dobrze sie uwijasz :)

#18 OFFLINE   KRZYSZTOF MV6

KRZYSZTOF MV6
  • 70 postów
  • Dołączył: 05-02-2010
  • Skąd: Dobryń Mały

Napisany 23 października 2011 - 11:38

przerabiałem kiedyś y22xe na jednomas od vectry C jedna śruba w wale jest trochę przesunięta a poza tym trzeba robić dystans pod wysprzęglik bo cały komplet sprzęgła jest o mniej więcej 20-22mm niższy i wysprzęglik nie to że nie do końca wysprzęgla ale się rozpada bo jego zakres suwu jest zamały.

ostanio wkładałem c20ne z OA do OB zamiast x25xe i tam problemu wysokości sprzęgła niemiałem - odświerzanie wozu teściowej nowa buda stary niezawodny silnik.

niemiałem nigdy możliwości porównania czy zamach z c20ne OA podpasuje na wał do 16v w OB ale może ktoś to już sprawdził
pozdro

#19 OFFLINE   zybi20

zybi20
  • 178 postów
  • Dołączył: 03-04-2011
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 października 2011 - 21:00

przerabiałem kiedyś y22xe na jednomas od vectry C jedna śruba w wale jest trochę przesunięta a poza tym trzeba robić dystans pod wysprzęglik bo cały komplet sprzęgła jest o mniej więcej 20-22mm niższy i wysprzęglik nie to że nie do końca wysprzęgla ale się rozpada bo jego zakres suwu jest zamały.

ostanio wkładałem c20ne z OA do OB zamiast x25xe i tam problemu wysokości sprzęgła niemiałem - odświerzanie wozu teściowej nowa buda stary niezawodny silnik.


pozdro


2.0 16v też jedna śruba jest trochę przesunięta. Natomiast skoro od c20ne pasuje do 2.5xe bez przeróbki to w 20 16v też powinno podejść bez problemu.

#20 OFFLINE   KRZYSZTOF MV6

KRZYSZTOF MV6
  • 70 postów
  • Dołączył: 05-02-2010
  • Skąd: Dobryń Mały

Napisany 24 października 2011 - 16:40

kolega źle czyta moją wypowiedź ja założyłem silnik c20ne zamiast silnika x25xe
skrzynia fartuchem pasuje bo jedno i drugie ma r25 a w sprawie zamachu to się całkowita wysokość sprzęgła zgadzała a raczej zamachu z c20ne do x25xe się nie założy (nie wiem nie przymierzałem)