Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zmiany pomiedzy 95 a 98


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2006 - 22:07

przejdź z tym pytaniem do car audio bo tutaj tylko o róznicach, tam ci powiedzą..

#62 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 października 2006 - 05:21

Witam odgrzebie temacik bo mam pytanko
słyszałem że te omki od 98 są dużo lepsze jakosciowo czytaj pozbawiona chorób wieku dziciecego i mnije rdzewieje czy to prawda bo te okurat miedzy 97 a 98 jest spory skok cenowy i jak kupowałem omcie to brałem pod uwage tylko 98-99 rok
pozdro

#63 OFFLINE   rafal_04

rafal_04
  • 113 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Gniezno

Napisany 28 października 2006 - 09:42

no nie wiem czy nie rdzewieja...

#64 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 28 października 2006 - 11:46

Witam odgrzebie temacik bo mam pytanko
słyszałem że te omki od 98 są dużo lepsze jakosciowo czytaj pozbawiona chorób wieku dziciecego i mnije rdzewieje czy to prawda bo te okurat miedzy 97 a 98 jest spory skok cenowy i jak kupowałem omcie to brałem pod uwage tylko 98-99 rok
pozdro


Miałem wcześniej 95 teraz mam 98 i wnioski są takie: 95 rdzewiała ale bez jakiejś specjalnej tragedi, 98 - myślałem że nie rdzewieje ale po ostatnim "spotkaniu" z płotem , wgnieceniu tyłu, zauważyłem że niestety ruda sie już do niej dobiera (pod listwą na łączeniu blach), rdzewieje mi jeszcze przy wieszakach ostatniego tłumika ale i tak jest o niebo lepiej niż w tej z 95r - wniosek: jest lepiej ale nie różowo (raczej rudo).
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#65 OFFLINE   slawek66

slawek66
  • 163 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Złotów/Nieuw-Vennep

Napisany 28 października 2006 - 14:50

Ja mam moegę z końca 1999 r. po lifcie tzw. "Omegę C" i mam ruda zaczyna wychodzić na tylniej klapie pod wycieraczką! :bad:
Omega B 2.0 16V + LPG - sprzedana :(
Omega C 2.2 16V + LPG - sprzedana :(
Mondeo 2.0 TDCI (131 KM, 330 Nm) - jak na razie daje przyjemność z jazdy!

#66 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 22 listopada 2006 - 17:06

jako, że wątek nadal sobie jest w sieci, to dodam jeszcze coś od siebie, o czym nie było pisane prędzej

- Modele od 98 miały inne wewnętrzne lampki na podsufitówce z wbudowanym głośnikiem do zestawu głośnomówiącego.
- Tzw. gruby welur z modeli MV6 94-97 był już dostępny w omegach CD z innymi silnikami (nawet 2.0i)
- Gałka dźwigni zmiany biegów została skrócona (chodzi o lepszy dostęp do radia, ta długa faktycznie nieco przeszkadzała),( przy okazji skrócił się skok dźwigni :twisted: )
-Lampy soczewkowe Hella-w standardzie, oraz w opcji Xenon Hella
- Dodatkowe boczne Air Bagi w fotelach przednich (wsumie były juz 4szt na auto)
- Nowy system wyzwalania poduszek powietrznych (stare miały ładunek pirotechniczny, a nowe jakiś gazowy)
-Przednie fotele z tyłu miały dodatkowe kieszenie- schowki
- Dodatkowe schowki w tylnich dźwiach (małe zagłębienia)
- Inne mocowanie rolety w kombi

#67 OFFLINE   lyda

lyda
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 22 listopada 2006 - 18:10

-Przednie fotele z tyłu miały dodatkowe kieszenie- schowki

a jak wyglądają te dodatkowe ? :>

P.S. Czy każda Omcia ma możliwość położenia (do przodu) oparcia pasażera na płasko ? :>

- Modele od 98 miały inne wewnętrzne lampki na podsufitówce z wbudowanym głośnikiem do zestawu głośnomówiącego.


tzn. od lewej strony okrągłe czarne "kółko" ?

- Gałka dźwigni zmiany biegów została skrócona (chodzi o lepszy dostęp do radia, ta długa faktycznie nieco przeszkadzała),( przy okazji skrócił się skok dźwigni :twisted: )


hmm... ja mam dobre dojscie do radia... więc sam nie wiem czy mam krótką czy długą :p

#68 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2006 - 19:17

@ Cath

Tzw. gruby welur z modeli MV6 94-97 był już dostępny w omegach CD z innymi silnikami (nawet 2.0i)


Co to jest gruby welur? I jaki jest mój z 2 litrowego CD z końca 95 rok?

Lampy soczewkowe Hella-w standardzie, oraz w opcji Xenon Hella


He he tu się nie zgodzę taka opcja jeżeli chodzi o Xenony Hella istniała już w modelach z końca 95 roku (czytaj mój) Opcja ta polegała na wyjęciu z młodszego modelu Xenonów a młodziak na starych reflektorach poszedł do Polski ... Taka Opcja jest całkiem legalna u naszych sąsiadów HE HE HE (żart)

 


#69 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2006 - 19:34

P.S. Czy każda Omcia ma możliwość położenia (do przodu) oparcia pasażera na płasko ? :>

Napewno tej opcji nie miały omcie w wersji sport bo miały kubełkowe fotele a te sie nie kładą

cath napisał/a:
- Gałka dźwigni zmiany biegów została skrócona (chodzi o lepszy dostęp do radia, ta długa faktycznie nieco przeszkadzała),( przy okazji skrócił się skok dźwigni :twisted: )


hmm... ja mam dobre dojscie do radia... więc sam nie wiem czy mam krótką czy długą :p

Jeśli masz nizej jak radio to masz tą krótszą gałke a jesli sterczy hamsko w góre i masz mniejewiecej równo z radiem to masz tą długą
(ja osobiście nielubie jak tak gałka sterczy wiec sie ciesze że mam tą krótką choc jeszcze troche bym ją skrócił)

- Dodatkowe schowki w tylnich dźwiach (małe zagłębienia)

U mnie chyba nie mam zadnych schowków tam (ale sprawdze bo nie jestem pewien a mam z końca 98 roku omcie)
pozdro

#70 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 22 listopada 2006 - 22:14

-Przednie fotele z tyłu miały dodatkowe kieszenie- schowki

a jak wyglądają te dodatkowe ? :>

P.S. Czy każda Omcia ma możliwość położenia (do przodu) oparcia pasażera na płasko ? :>

- Modele od 98 miały inne wewnętrzne lampki na podsufitówce z wbudowanym głośnikiem do zestawu głośnomówiącego.


tzn. od lewej strony okrągłe czarne "kółko" ?

- Gałka dźwigni zmiany biegów została skrócona (chodzi o lepszy dostęp do radia, ta długa faktycznie nieco przeszkadzała),( przy okazji skrócił się skok dźwigni :twisted: )


hmm... ja mam dobre dojscie do radia... więc sam nie wiem czy mam krótką czy długą :p

ad1. z tyłu fotela są takie jak by zakładki na mapy, gazety itp
ad2. fotel pasażera składany był juz od 94, ale tylko w wersji CD i mv6
ad3. to kółko to czujnik od podczerwieni centralnego zamka

ps. odnośnie grubego weluru. Gruby welur był w modelach CD oraz MV6 od początku produkcji. Różnica między welurem z MV6 a CD polegała na innym wzorze/strukturze materiału. MV6 miało wzór w kółka(chodzi o ten meszek), a CD w jakby prostokąciki.
Od 98 zrezygnowali z tego w prostokąciki, i dali do wersji CD oraz MV6 ten sam.
Zwykły "cienki welur", to ten z modeli GL (pozbawiony meszku), taki bardziej materiałowy, choć to też welur.

#71 OFFLINE   lyda

lyda
  • 59 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 22 listopada 2006 - 22:40

ad1. z tyłu fotela są takie jak by zakładki na mapy, gazety itp

no to juz w 97 były :)

#72 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2006 - 23:08

2. fotel pasażera składany był juz od 94, ale tylko w wersji CD i mv6


ps. odnośnie grubego weluru. Gruby welur był w modelach CD oraz MV6 od początku produkcji.


ad 2................niekoniecznie............w tej granatowej jest składany przedni prawy fotel a w mojej mv6 nie..............tez ciekawe co..........

co do weluru...........jednak ten z mv6 jest minimalnie inny i jeszcze grubszy niż w innych omach z konca produkcji tzw omegi B
porównamy przy okazji ale na bank np w drzwiach jest grubszy i na boczkach foteli

#73 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 23 listopada 2006 - 14:24

w tej granatowej jest składany przedni prawy fotel a w mojej mv6 nie.

w mojej tez sie nie składa a welur fakt,jest cholernie gruby

#74 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 23 listopada 2006 - 22:25

2. fotel pasażera składany był juz od 94, ale tylko w wersji CD i mv6


ps. odnośnie grubego weluru. Gruby welur był w modelach CD oraz MV6 od początku produkcji.


ad 2................niekoniecznie............w tej granatowej jest składany przedni prawy fotel a w mojej mv6 nie..............tez ciekawe co..........

co do weluru...........jednak ten z mv6 jest minimalnie inny i jeszcze grubszy niż w innych omach z konca produkcji tzw omegi B
porównamy przy okazji ale na bank np w drzwiach jest grubszy i na boczkach foteli


piotr27 przyjade do ciebie z suwmiarką i zmierzymy welur :mrgreen: :mrgreen:
a tak poważnie, to co do składanych foteli, jak widać było z tym różnie. Jedno jest pewne, modele kombi CD i MV6 miały to w standardzie, w sedanach było to raczej zbedne, więc pewnie tego nie montowali w serii.

#75 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2006 - 23:12

2. fotel pasażera składany był juz od 94, ale tylko w wersji CD i mv6


ps. odnośnie grubego weluru. Gruby welur był w modelach CD oraz MV6 od początku produkcji.


ad 2................niekoniecznie............w tej granatowej jest składany przedni prawy fotel a w mojej mv6 nie..............tez ciekawe co..........

co do weluru...........jednak ten z mv6 jest minimalnie inny i jeszcze grubszy niż w innych omach z konca produkcji tzw omegi B
porównamy przy okazji ale na bank np w drzwiach jest grubszy i na boczkach foteli


piotr27 przyjade do ciebie z suwmiarką i zmierzymy welur :mrgreen: :mrgreen:
a tak poważnie, to co do składanych foteli, jak widać było z tym różnie. Jedno jest pewne, modele kombi CD i MV6 miały to w standardzie, w sedanach było to raczej zbedne, więc pewnie tego nie montowali w serii.


przywieź piwo do suwmiarki.........lepiej sie będzie mierzyć :mrgreen: a tak na serio to w twojej jest inny materiał na drzwiach niż w mojej mv6 ale to i tak bez znaczenia.Jedno co mogę powiedzieć to to ,ze nowsze omegi jednak te materiały miały lepsze i to zarówno te tapicerowane jak i np wszystkie plastyki.
Co do fotela....modele kombi to pewnie miały w standardzie ten składany fotel-ma to większy sens jak w sedanie.........w mv6 to raczej zbędne by było

#76 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 12 grudnia 2006 - 12:46

W wersji "CD-Reflection" z 99 roku (2.0 16 V) jaką jeżdżę welur jest cieniutki i przypomina ten który można zobaczyć w np. Daewoo Nubira. W dodatku środek jest wykonany z jakiegoś twardego, szorstkiego materiału w kolorowe smugi - kompletna porażka. Te z <97r. były na prawdę solidniejsze i przyjemniejsze. Gdyby nie to że stare fotele nie mająbocznych poduszek i pełnych zagłówków już dawno bym wymienił. Sytuację ratuje jeszcze znalezienie czarnych skór ale to graniczy z cudem...

#77 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 17:57

Co do fotela....modele kombi to pewnie miały w standardzie ten składany fotel-ma to większy sens jak w sedanie.........w mv6 to raczej zbędne by było

w sedanie też się przydaje, np jako przewijak na pieluchy :grin:

dextran: masz foto tych twoich siedzeń?

#78 OFFLINE   Dextran

Dextran
  • 581 postów
  • Dołączył: 04-09-2006
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 12 grudnia 2006 - 19:54

dextran: masz foto tych twoich siedzeń?


Jutro Ci zrobie i zamieszcze tutaj. Siedzenie pasażera mam składane z przodu. Wydaje mi sie że to byl standard w tych fotelach z poduszkami bocznymi. Jeszcze jedna uwaga do foteli ogolnie. Moim zdaniem maja za krotkie siedzisko. Mam 173 cm wzrostu czyli standardowo a nie moge znaleź w zaden sposob takiej pozycji żeby dobrze byly podparte uda. Po godzinnej jeździe zawsze czuje napiecie w okolicy ud... ogolnie uksztaltowanie foteli moim zdaniem jest do bani. Poza tym w aucie tej klasy i rozmiarze powinny być zdecydowanie większe fotele, szersze i wyższe.

#79 OFFLINE   marcin

marcin
  • 345 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: z Bazin :)

Napisany 12 grudnia 2006 - 20:16

myślę, że w recaro siedziałoby ci się lepiej

#80 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2006 - 20:29

Dextran, Nawet z kołyską nie możesz sobie znaleść miejsca? Dziwne. Ja mam 182 cm i standardowe fotele i nie narzekam. :)
No chyba że nie masz kołyski :p