Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Tłoczek nie chce sie chowac ! co robic ???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   qaz5137

qaz5137
  • 4 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Łomża

Napisany 29 czerwca 2007 - 17:12

Mam problem rozebralem kolo i chcialem przesmarowac i wyczyscic w omedze A tloczek wcisnolem hamulec i wyszedl wcisnolem go i posmarowalem znowu wcisnolem i nie chcial sie wysunac co robic ??? pomocy



#2 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2007 - 17:18

Kolego może napisz wyraźniej o co ci chodzi.
Bo w tytule piszesz że nie chce się chować , w poście piszesz że nie chce wyjść.
Jeśli rozebrałeś cały docisk hamulca i wyjąłeś tłoczek to jeśli ponownie go wsadziłeś to musisz kolego najpierw odpowietrzyc układ hamulcowy tak aby ponownie w przewodach był płyn, bo po wyjeciou tłoczka zapewne zszedł płyn z układu hamulcowego.
A bez płynu i jego ciśnienia w układzie hamulcowym to nigdy tłoczek sam nie wyjdzie.

#3 OFFLINE   qaz5137

qaz5137
  • 4 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Łomża

Napisany 29 czerwca 2007 - 17:27

sorki sprostuje chodzi mi o to ze mialem problem z hamulcami kolo blokował hamulec zdjąłem kolo i zdjąłem ta osłonę gumowa i chciałem taka różowa maścią do tłoczków je przesmarować i wymienić klocki wcisnąłem hamulec aby sie tłoczek wysunął i sie wysunął nasmarowałem i nie mogę go z powrotem wepchać tam co robić jak go z powrotem wepchać aby sie schował ???? płyn jak był tak jest nie zdejmowałem zacisku

[edit chomiczek] jak sam piszesz w swoim poście prawidłową formą jest hamulec, a nie chamulec

#4 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2007 - 18:02

Ja też robiłem coś takiego, tylko u mnie tłoczek chował się po wepchnięciu go rozpierakiem do tłoczków. Zrobiłem sobie coś takiego. Śruba z kawałkiem blachy na końcu i po środku (na końcu na sztywno a po środku ruszająca się (tak aby gwint się w środku przemieszczał). Z drugiej strony główka, może być nawet łeb od śruby aby wkręcać. Hm ciężko wyjaśnić. Ale spróbuj wsadzić stare klocki i między nie jakiś gruby pręt (w miarę sztywny i twardy). Zrób coś a'la dźwignię lub prasę. To musi zadziałać.

#5 OFFLINE   qaz5137

qaz5137
  • 4 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Łomża

Napisany 29 czerwca 2007 - 19:48

no i co mam zrobic jak ja lomem nawet probowalem to wepchnac i nie idzie ????

#6 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2007 - 19:58

przód czy tył?

#7 OFFLINE   qaz5137

qaz5137
  • 4 postów
  • Dołączył: 29-06-2007
  • Skąd: Łomża

Napisany 29 czerwca 2007 - 20:10

przód

#8 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2007 - 20:12

i nie moge go spowrotem wepchac tam co robic jak go spowrotem wepchac aby sie schował

Posłuchaj najlepiej to zdemontować zacisk hamulca tak abys miał bardzo dobry dostep do tłoczka, a dlatego, że tłoczek trzeba bardzo równiutko wciskać.
Wystarczy że wciskasz go lekko krzywo i już nie wejdzie.
Albo jeszcze spróbuj tak, że popuść troszkę śrubę od odpowietrzania układu hamulcowego przy zacisku, może to też lekko pomoże, ponieważ wciskając tłoczek to powinien cofnąc się troszke płyn hamulcowy z cylinderka do przewodów, a jeśli masz mocno zakręcony korek od pojemnika wyrównawczego płynu hamulcowego i jest go tam full to płyn nie ma jak się cofnąć i dlatego nie możesz wcisnąć tłoczka.
Poprostu nie wyciągałeś całego tłoczka tylko go lekko wycisnąłeś, a co za tym idzie mozesz mieć tez brud w cylinderku i dlatego tłoczek się zaciera.
Tłoczek zawsze się czyści tak, że wyjmuje sie go całkiem i wtedy czyścisz tłoczek, cylinderek i jak uszczelniacz jest kiepski to się go wymienia. Są do tej czynności tzw reparaturki.
Nie wiem czy samo posmarowanie tłoczka tu ci pomogło.
Bo jak opisujesz że ci sie tłoczek blokował, to moim zdaniem poprostu zapiekał się w cylinderku, a co za tym idzie powinieneś też oczyścić cylinderek.

#9 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 29 czerwca 2007 - 20:23

Posłuchaj najlepiej to zdemontować zacisk hamulca tak abys miał bardzo dobry dostep do tłoczka, a dlatego, że tłoczek trzeba bardzo równiutko wciskać.


myślę że jest to najlepsze rozwiązanie...wyciągnij cały zacisk z tłoczkiem....odkręc odpowietrznik....wyciągnij tłoczek i oblookaj czy w zacisku i na tłoczku nie ma czasem jakichś zadziorówl, jeśli są przejedź je drobiutkim papierem ściernym....najczęstszą przyczyną zapiekania się tłoczków w zaciskach są zabrudzenia piaskiem itp poprzez pęknięcie lub zsunięcie się tej osłony gumowej
wyczyść dokładnie wszystko i włóż równomiernie tłoczek, tak jak pisał Waldemarz należy go wkładać równo z każdej strony aby się nie kantował....
radzę też w sklepie zakupić nową osłonę gumową na zacisk

np takie oto coś
http://www.moto.alle...corsa_opel.html

#10 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2007 - 21:28

Ja przerabiałęm to samo u siebie. próbowałem nawet "żabką" to wcisnąć i nic. Użyłem ściągacza do zdejmowania koła zamachowego z Ogar 205...


 


#11 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 01 lipca 2007 - 18:18

szczerze mówiąc to od zawsze do wciskania tłoczków uzywam dużego ścisku stolarskiego (trochę chamska metoda ale za to zawsze skuteczna)
Omega No More !!