Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie amorki do 2.5 TD?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sebek

sebek
  • 106 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 czerwca 2007 - 10:22

Witam,
Jak wiadomo turboklekot jest słusznej wagi... zwłaszcza w porównaniu z benzyniakami - zawieszenie nie ma z nim łatwego życia. Przymierzam się do kupna przednich amorków, bo oryginalne powoli proszę się o odpoczynek...
Co polecacie do dieselka? Też Bilstein? Z tymi amorkami słyszałem, że samochód staje się twardszy... jak to ma się do słusznej wagi silnika? Może jednak zapodać mu coś miększego? Gazowe/olejowe? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

pozdr. Sebek



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 czerwca 2007 - 10:53

Witam,
Jak wiadomo turboklekot jest słusznej wagi... zwłaszcza w porównaniu z benzyniakami - zawieszenie nie ma z nim łatwego życia. Przymierzam się do kupna przednich amorków, bo oryginalne powoli proszę się o odpoczynek...
Co polecacie do dieselka? Też Bilstein? Z tymi amorkami słyszałem, że samochód staje się twardszy... jak to ma się do słusznej wagi silnika? Może jednak zapodać mu coś miększego? Gazowe/olejowe? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

pozdr. Sebek


ja mam u siebie w falce caly komplecik Bilsteina. Oczywiscie gaz. auto jest wyczuwalnie twardsze ale nie traci duzo na komforcie. z tym ze pewniej sie prowadzi




 


#3 OFFLINE   sebek

sebek
  • 106 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 26 czerwca 2007 - 10:56

Odczuwalnie twardsze... jak się jeździ po dziurach? Czy nie trzęsie wtedy samochodem? zależy mi na jak najlepszym wytłumianiu dziur i nierówności, które trudno ominąć w warszawskich warunkach... Nadmienię, że mam oponki 205/55/16, więc ten profil już jest nieco twardszy od 195/65/15...

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 czerwca 2007 - 16:25

Odczuwalnie twardsze... jak się jeździ po dziurach? Czy nie trzęsie wtedy samochodem? zależy mi na jak najlepszym wytłumianiu dziur i nierówności, które trudno ominąć w warszawskich warunkach... Nadmienię, że mam oponki 205/55/16, więc ten profil już jest nieco twardszy od 195/65/15...



mam dokladnie taki same opony + nowe sprezyny + nowe amory. Nierownosci wybiera ladnie., plomb nie pogubisz