Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Temperatura powietrza a elektronika w omega A


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sableeck

sableeck
  • 12 postów
  • Dołączył: 27-05-2007
  • Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

Napisany 28 maja 2007 - 18:04

Ostatnio jak zaczęło się robić cieplej, pojawiły mi sie drobne problemiki z autkiem. Generalnie, jak postoi na słońcu, głupieje wyświetlacz komputerka pokładowego - wyświetlają się dodatkowe segmenty i ikony. Staje się przez to całkiem nieczytelny. Czasami wszystko na nim zanika. Ponadto miałem dzisiaj problem z otwarciem okien. Jedna (tylna szyba) przy próbie otwarcia zamykała się z powrotem a reszta nie działała wcale. Jak przejechałem samochodem w cień, po jakiejś pół godzinie wszystko wróciło do normy. Tak apropos, gdzie znajduje się moduł, który steruje tymi szybami?


MM Radom, omegowców z działu IT :-) pozdrawia foto...

#2 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 maja 2007 - 07:55

Tak apropos, gdzie znajduje się moduł, który steruje tymi szybami?

w podłokietniku w przełącznikach od strony kierowcy jest taka mała płytka. To jest sterownik podstawowy na wszystkie szyby. Prócz niego masz w każdej szycie układ elektroniczny i to jest dalsza część sterownika indywidualnie do konkretnej szyby.