Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Po wymianie uszczelki nie ma iskry


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 22 maja 2007 - 20:34

Witam kilka dni talu okazalo sie ze czeka mnie wymiana uszczelki, wiec zajolem sie tym wszystko ekstra planowanie glowicy, uszczelka. wszystko zlozone do odpalana a tu nic. bawie sie imobilaizerem z mysla ze to moze byc przyczyna ale on dzila dobrze. probuje odpalac kreci ale nie ma iskry. do cewki w zlaczce dochodzi prad w jednym kabelku podobno tak ma byc. zaprowadzilem ome do elektryka na komputer wykazalo mi 4 bledy injection ... na kazdy cylinder, blad cos z obrotami ale podobno prawidlowo bo silnik nie pracowal i blad z czujnika walu czytalem troche o tym na forum, czy moze to byc tego wina. bledy wszystkie wykasowane a nadal nie odpala. Jesli ktos ma jakies rady lub doswiadczenia bardzo prosze o pomoc



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 maja 2007 - 20:42

Witam kilka dni talu okazalo sie ze czeka mnie wymiana uszczelki, wiec zajolem sie tym wszystko ekstra planowanie glowicy, uszczelka. wszystko zlozone do odpalana a tu nic. bawie sie imobilaizerem z mysla ze to moze byc przyczyna ale on dzila dobrze. probuje odpalac kreci ale nie ma iskry. do cewki w zlaczce dochodzi prad w jednym kabelku podobno tak ma byc. zaprowadzilem ome do elektryka na komputer wykazalo mi 4 bledy injection ... na kazdy cylinder, blad cos z obrotami ale podobno prawidlowo bo silnik nie pracowal i blad z czujnika walu czytalem troche o tym na forum, czy moze to byc tego wina. bledy wszystkie wykasowane a nadal nie odpala. Jesli ktos ma jakies rady lub doswiadczenia bardzo prosze o pomoc


czujnik polozenia walu korbowodowego




 


#3 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 23 maja 2007 - 06:22

a gdzie go szukac to ten kolo filtru oleju? jak go sprawdzic. ewentualnie da go sie odciac i dlaczego wogule tak sie dzieje czy to wina mechasa ktory mi zakladal uszczelke????

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 10:34

a gdzie go szukac to ten kolo filtru oleju? jak go sprawdzic. ewentualnie da go sie odciac i dlaczego wogule tak sie dzieje czy to wina mechasa ktory mi zakladal uszczelke????


tak to ten.
w x20xev miedzy 1 a 2 pin we wtyczce powinien miec 10.3-14.3 Ω, pomiedzy 2 a 3 - 0.3-0.5 Ω




 


#5 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 23 maja 2007 - 19:27

a co jak nie bedzie mial co trzeba zrobic???

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 19:38

a co jak nie bedzie mial co trzeba zrobic???



wymienic , nic innego nie zrobisz.




 


#7 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 23 maja 2007 - 19:42

tzn nie bedzie mial tych wartosci

#8 OFFLINE   tomek2605

tomek2605
  • 40 postów
  • Dołączył: 19-02-2007
  • Skąd: Siemiatycze

Napisany 24 maja 2007 - 06:21

jednak to nie czujnik polozenia walu jest ok. do czujnika Hala nie dochodzi napiecie a powinno byc 5V i komputer nie wysyla zadnych innych polecen ale bledy pokazal i udalo sie je wykasowac. wie ktos co to za zagadka? co z tym zrobi????