Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Alternator-pomocy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 09 maja 2007 - 17:07

Witam!jestem nowy na tym forum i bardzo sie ciesze że znalazlem takie zajefajne forum.A mam tego typu problem i nie wiem juz co zrobic mam omege A 2.3 TDI alternator nie chce ladowac mi akumulatora nie wiem czym to jest spowodowane pasek jest dobrze naciagniety szczotki jakies pol roku temu byly wymieniane na nowe a teraz znowu kontrolka od ladowania zaczela swiecic. przygasa troche tylko jak sie jezdzi caly czas na wysokich obrotach ok.3 tys a potem na niskich znowu swieci.Mam nadzieje ze ktos mi pomoze.z góry dzieki.pozdrawiam.



#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 maja 2007 - 17:23

regulator na pięcia jeszcze bedziesz miał do wymiany no chyba że padły diody alter... ale najpierw sprawdź regulator

#3 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 09 maja 2007 - 17:27

dzieki sprawdze.

#4 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 09 maja 2007 - 19:14

aha i zapomnialem dodac ze przez pewien czas jakies dwa tygodnie jak sie zgasilo silnik to ladowanie aku sie swiecilo i ostatnio niedawno jak chcialem uruchomic silnik to ladowanie sie nie swieciloa po uruchomieniu silnika swiecilo sie i przygasalo.pozdro.

#5 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 maja 2007 - 20:46

Zwarcie w mostu diodowym zapewne masz alernator delco. Cały modtek niestey do wymiany i dodatkowo prawdopodobnie regulator.

#6 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 10 maja 2007 - 08:15

dzieki

#7 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 maja 2007 - 21:37

dokładnie to samo miałem u siebie, nawet jak sie zgasiło silnik i kluczyk nie był w stacyjce to ładowanie sie świeciło. przyczyną było własnie zwarcie diód alternatora, ktore pociągnęły za sobą regulator napięcia. koszt wymiany z elementami wyniósł 250zł i było to 2 lata temu. moze teraz bedzie taniej. pamiętaj o dobrym naciągnięciu paska, przedobrzenie jego naciągu spowoduje awarię łożyska na alternatorze. pozdrawiam