Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

OMEGA 2,5 TD NAGLA STRATA MOCY


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chion1

chion1
  • 34 postów
  • Dołączył: 05-05-2007
  • Skąd: bedzin

Napisany 08 maja 2007 - 20:44

Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem omegi 2,5td 98r. Mam wielki problem autko stracilo nagle moc. Podczas jazdy na autostradzie najpierw lekko poszarpywalo (dosc rzadko co pare min) po jakims czasie jak dojechalem do bramek na autostradzie zgasl silnik ale odpalil bez najmniejszego problemy a jak zjechale na parking sprawdzic co sie stalo to po uruchomieniu silnika na komputerze pojawil sie komunikat AUTOMATIC BOX(i cos jeszcze ale nie pamietam) bo po ponownym uruchomieniu zgasl i juz sie nie pokazuje ale skrzynia chyba jest ok bo zmienia biegi nawet fajnie(ale to pierwszy automat)i od tej pory auto nie ma mocy.
Probowalem czytac bledy jak radzicie na forum ale kontrolka nie miga.Czy to mozliwe zeby nie bylo bledu?? Czy jest jeszcze jakas mozliwosc odczytania bledu??.

PROSZE O POMOC I Z GORY DZIEKUJE.


chion

#2 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 maja 2007 - 20:57

Moze byc awaria selektora od skrzyni i pewnie pracuje w trybie awaryjnym.
przez co skrzynia nie przelacza biegow i startuje np. z 3 i dlatego nie ma mocy.
Zerknij tu:
http://forum.omegakl...hlight=selektor

Wszystko ladnie opisane.

#3 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 maja 2007 - 21:22

Sprawdź w jakim stanie jest wężyk,który idzie z kolektora do czujnika doładowania.