Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Słabe swiatła

xenon

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
117 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Grzesiek87

Grzesiek87
  • 231 postów
  • Dołączył: 27-01-2009
  • Skąd: Zgierz

Napisany 27 lutego 2011 - 11:35

na forum znalazłem opis jak wyczyścić te lampy - ale efekt był tylko wizualny - widocznie bez dobrej wymiany zaczepów w soczewce oraz dobrego odbłyśnika to nie ma co marzyć aby dobrze paliły. Post stary jak świat teraz to już mam B FL i xenon - mogę powiedzieć, że teraz jazda w nocy to dla mnie przyjemność a nie strach aby kogoś nie zabić.

#22 OFFLINE   lukas77

lukas77
  • 4 postów
  • Dołączył: 22-08-2011
  • Skąd: POZNAŃ OKOLICE

Napisany 15 grudnia 2011 - 18:18

mam taki sam problem ,nic sie nie zrobi.trzeba zainwestować w lepsze leflektory .

#23 OFFLINE   toldi83

toldi83
  • 7 postów
  • Dołączył: 19-11-2011
  • Skąd: Lubin

Napisany 19 grudnia 2011 - 21:05

U mnie to samo.
Jak miałem Seata Toledo to kupiłem Philips +50% i ładnie drogę widziałem.
A w Omedze kupiłem teraz Philipsy +100% i dalej słabiutko.
Drogę widzę co prawda ale tak jakoś komfortowo się nie czuję.
Wiem że Xenon to bajka i kiedyś będzie.
Ale co mam zrobić teraz żeby dojeżdzić do Xenonów?

#24 OFFLINE   toldi83

toldi83
  • 7 postów
  • Dołączył: 19-11-2011
  • Skąd: Lubin

Napisany 07 stycznia 2012 - 11:14

Panowie wyczyściłem lampy papierem wodnym 600, 1000 i 2500 i potem pastą tempo.
Poza tym poprzedni właściciel musiał przestawić przesłony w soczewkach bo były ustawione na prosto.
Po wyczyszczeniu kliszy i ustawieniu przesłon świeci o niebo lepiej.
Teraz widzę gdzie jadę :D

#25 OFFLINE   Tomek23

Tomek23
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-10-2008
  • Skąd: Olsztyn
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 stycznia 2014 - 14:41

Koledzy czy wymiana żarówek na jakieś firmówki coś pomaga, słabiutkie światła mijania lampy zwykłe orginalne ryfle
tomek14829

#26 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 stycznia 2014 - 16:18

Koledzy czy wymiana żarówek na jakieś firmówki coś pomaga, słabiutkie światła mijania lampy zwykłe orginalne ryfle


Nawet drogie markowe żarówki na niewiele się zdadzą jeśli klosz jest mocno zmatowiony a odbłyśniki wypalone.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#27 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 18 czerwca 2014 - 10:54

Borykam się z podobnym problemem. Mam soczewki Hella. Świecą tak jakbym jeździł na pozycyjnych. Drogowe jedynie są dobre. Dodatkowo problemem jest to że nie idzie ustawić świateł aby świeciły tak jak trzeba. Regulacja coś nie za bardzo działa. Zastanawiałem się nad montażem ksenonów ale ... nie chce mi się bawić w to i koszt nie za mały. Szukając znalazłem coś takiego http://www.regeneracja-reflektorow.pl/ i szczerze powiedziawszy liczę na to że da to jakiś efekt po zakończeniu ich pracy. Cena ok 250 zł za komplet. Na temat kupna DEPO czy tych drugich nie wypowiadam się bo opinie na temat świecenia tych lamp są różne. Szkła do regeneracji jadą po mojej wypłacie.

#28 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 czerwca 2014 - 11:14

Gdzieś jest na forum informacja gdzie koledzy oddawali lampy do regeneracji, z tego co pamiętam to sporo taniej wychodziło.

#29 OFFLINE   gulin

gulin
  • 144 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Grudziądz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 czerwca 2014 - 12:53

dokładnie...są ludzie na forum,którzy się tym zajmują profesjonalnie..np. beast...

później se skorzystaj z tej porady-mi mimo ustawiania w SKP dopiero samoregulacja pomogła....

http://forum.omegakl...ead.php?t=82286

#30 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 18 czerwca 2014 - 16:44

Gdzieś jest na forum informacja gdzie koledzy oddawali lampy do regeneracji, z tego co pamiętam to sporo taniej wychodziło.


Spoko - są dwie sprawy. Te 200 zł jest jeszcze kwotą do zaakceptowania dla mnie, ale ważniejsze jest to że liczy się czas. Nie mam możliwości za bardzo odstawienia auta powiedzmy na 3 dni i uganiania się za tym wszystkim. Szukam firmy gdzieś tu na śląsku gdzie z ludźmi się dogadam i zrobią mi to w max 1 dzień. Oddaję rano odbiorę popołudniu.
Inna kwestia - czy lampy po regeneracji będą świeciły dobrze ? Mam wrażenie że tylu ilu członków tyle opinii na temat soczewek Hella czy DEPO. Nie znalazłem informacji o tym jak świecą nowe lampy Hella bo jeśli również źle czy bardzo przeciętnie to faktycznie wystawiam je na aukcję i sprzedaję a kupuję ksenony.

#31 OFFLINE   gulin

gulin
  • 144 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Grudziądz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 czerwca 2014 - 17:46

Nikt ci nie odpowie jak będą swieciły soczewki po regeneracji bo nie wiadomo jaki bedzie jej efekt w tej firmie.....depo kosztuje tyle co regeneracja i tez swieci dobrze przez pierwsze kilkanascie miesiecy....ksenon jest wyjsciem z sytuacji,ale za 200pln se tego nie zafundujesz i w dzien tez nikt nie zdarzy ci zamontować.....

#32 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 19 czerwca 2014 - 06:12

Wypolerować szkło, wyczyścić lampy od środka, soczewkę, wymienić uchwyty. To nie problem. Ale i o tych zabiegach może okazać się, że lampy słabo świecą ponieważ odbłyśniki są wypalone.

Beast już nie zajmuje się lampami.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#33 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 19 czerwca 2014 - 08:36

No to już mniej więcej wiem. Nie wytrzymałem wczoraj i zdemontowałem jedną z lamp. Rozebrałem ją na elementy pierwsze, łącznie ze zdemontowaniem samego szkła soczewki.
Niestety, lustro odbłyśnika było zmatowiałe i widoczne były popękania przypominające pajęczynę. Ogólnie wyglądało nie za ciekawie. Przypomniałem sobie że została mi pasta SONAX - CHROM I NIKIEL po polerowaniu felg w Lexusie i postanowiłem ją użyć. To był gwóźdź do trumny. Użyłem na jednej powierzchni i niestety powierzchnia ta zrobiła się czarna, czyli pasta albo wytarła to co było albo weszła w reakcję i kicha. Odbłyśnik jest metalowy, i to mnie cieszy ale nie ma już opcji tylko regeneracja. Jeśli dobrze pójdzie w przeciągu tygodnia będę miał lampy zrobione. Problem występował również z regulacją. Okazało się że uchwyty regulacyjne ( ten na śrubie) są połamane. Poxipol dał radę, i bynajmniej na razie jest ok. Nie pozostaje mi nic jak męczyć się przez kilka dni a później liczyć na cud po regeneracji. Jeśli regeneracja nic nie pomoże to pod koniec jesieni kupuję używane ksenony a te Helle trafią na sprzedaż.

#34 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 19 czerwca 2014 - 08:56

Lipę sobie zrobiłeś, odbłyśników niczym nie wolno przecierać. No może na sucho jakąś delikatną mikrofibrą ale nie żadną chemią. Jak zamierzasz kupować ksenony to lepiej odbłyśniki od nich oddać do regeneracji.
Lampy przednie w autach cierpią na trzy choroby: matowe/wypalone odbłyśniki, połamane uchwyty, matowe szkła. Ale wszystko można naprawić lub zregenerować, to cena wiele osób odstrasza.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#35 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 19 czerwca 2014 - 11:25

Walnę być może głupotę ale czy odbłyśnik od ksenonĂłw roĂ˝żni się czymś od zwykłej soczewki?

Wysłane z mojego LT15i przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   michal1350

michal1350

    Hanek

  • 191 postów
  • Dołączył: 04-10-2009
  • Skąd: SL
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 czerwca 2014 - 19:01

Walnę być może głupotę ale czy odbłyśnik od ksenonĂłw roĂ˝żni się czymś od zwykłej soczewki?

Wysłane z mojego LT15i przy użyciu Tapatalka


Inna jest soczewka.
Dodany obrazek "Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej nie przyoblekać tego w słowa."
powiedzenie

#37 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 19 czerwca 2014 - 19:16

[quote name='Lary'] Poxipol dał radę,

pokleiłeś uchwyty poxipolem i myślisz , że będzie ok? powodzenia.

#38 OFFLINE   gulin

gulin
  • 144 postów
  • Dołączył: 13-03-2010
  • Skąd: Grudziądz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 czerwca 2014 - 19:32

Możliwe,że kupisz ksenony i też będziesz regenerował....a samopoziomowanie?spryski?
Chyba,że sie nie boisz milicji....jeśli nie to kup Depo i wstaw HIDy...jakiś czas poświecą....

#39 OFFLINE   Lary

Lary
  • 76 postów
  • Dołączył: 14-06-2014
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 19 czerwca 2014 - 22:36

Kupienie HIDów i wstawienie ich w soczewki - jakiekolwiek też mija się z sensem. Owszem światła być może będzie więcej ale Policja przyczepi się do tego na bank. Mój kuzyn demontował HIDy na parkingi i zakładał zwykłe żarówki w Passacie bo niebiescy przyczepili się.
Załatwiłem sobie kasę, w poniedziałek lub wtorek rano Hella idzie do regeneracji. Do tego mam już kupione jakieś Philipsy bodajże +100 % i po cichu liczę na cud i oświecenie na drodze.
Czy Poxipol da radę ? myślę że da ponieważ po złożeniu lamp będą ustawione tylko raz i nie będą ruszane więc sądzę że nie będzie możliwości ponownego połamania a pokleiłem tak aby dodatkowo "nadlać" kleju.

#40 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 czerwca 2014 - 14:52

Kupienie HIDów i wstawienie ich w soczewki - jakiekolwiek też mija się z sensem. Owszem światła być może będzie więcej ale Policja przyczepi się do tego na bank. Mój kuzyn demontował HIDy na parkingi i zakładał zwykłe żarówki w Passacie bo niebiescy przyczepili się.
Załatwiłem sobie kasę, w poniedziałek lub wtorek rano Hella idzie do regeneracji. Do tego mam już kupione jakieś Philipsy bodajże +100 % i po cichu liczę na cud i oświecenie na drodze.
Czy Poxipol da radę ? myślę że da ponieważ po złożeniu lamp będą ustawione tylko raz i nie będą ruszane więc sądzę że nie będzie możliwości ponownego połamania a pokleiłem tak aby dodatkowo "nadlać" kleju.


co do ustawienia ich tylko raz ? :D ok racja , niby :masakra: te uchwyty to nie tylko do ustawienia służą a i do "trzymania" odbłyśnika w bezruchu , by nie latał luźno w środku :)
co do lamp różne są zdania , ja osobiście mam w jednej "tyc"(5lat już) w drugiej "hela" (soczewki zwykłe) ustawione w skp bez bawienia się w jakieś ustawianie po swojemu a obie firmy świecą ok.
teraz wiem dlaczego na drodze 80% samochodów świeci "po oczach" a nie na drogę, może to nie tyczy się tych co poprawiają to z głowa ale tych którzy mają w 4literach jadących z przeciwnej str, ważne że sami wszystko widzą.
co do tych żarówek 100% mocy itp , miałem dawno temu philipsa i szału nie ma a droższe bardzo :D