Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

hałasujące (stukające) klocki hamulcowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Robercik30

Robercik30
  • 10 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: wawa

Napisany 05 maja 2007 - 12:16

Witam. Problemik niepozorny ale drażni. Dałem ome do warsztatu na wymiane tarcz i klocków. Wymienili. Wyjezdżam niby wszystko ok. Po dwóch dniach jechałem taką kiepską ulicą z "kocimi łbami" makabra (miałem otwarte okno) hałasuje z przodu jak star wiozący złom :cry: zdjołem koła i okazało się że to klocki tak hałasują. Po prostu wygląda to tak jakby miały za dużoluzu między tarczą a zaciskiem. W czasie jazdy jak się lekko przychamuje to hałas zanika jak puscze hamulec to znó to samo. Czy między zaciskiem a klockiem powinny być jakieś "blaszki" jaeśli tak to może wiecie gdzie dokupić takie cudo bo w kplz klockami ich nie ma a w warsztacie palą głupa żeniby nic nie wyrzucali :?: :?: pozdrawiam



#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 14:01

Nie wiem jaki typ klocków mas zale jesli takie z takimi uszami to powinna byc na zacisku taka spręzyna - drut z zewnętrznej strony on własnie stabilzuje klocki, wewnetrzny klocek natomiast ma sprezyste blaszki które siedzą w cylinderku. Natomiast jesli masz klocki z taką spręzynką u góry i nitem to chyba tam nic takiego nie ma .

#3 OFFLINE   Robercik30

Robercik30
  • 10 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: wawa

Napisany 05 maja 2007 - 20:14

Dzieki bardzo. Mam ten pierwszy typ. Drutow nie ma. blaszek tez chyba zapomnieli. Pozdrawiam

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 maja 2007 - 20:44

Robercik drut spręzynka jest na zewnątrz zacisku. natomiast te blaszki to są oryginalnie przymocowane do klocka wewnętrznego i wtedy klocek a raczej blaszki klocka wciskasz tak jakby do cylinderka i to stabilizuje klocek wewnetrzny. Zamykasz zacis i na samym koncu dajesz od zewnątrz własnie ten drut- spręzyne.

#5 OFFLINE   Robercik30

Robercik30
  • 10 postów
  • Dołączył: 22-04-2007
  • Skąd: wawa

Napisany 06 maja 2007 - 11:56

no ladnie znam budowe mojego samochodu :) rozebralem cale hamulce i jest tak jak mowisz. ale drucikow nie ma na bank. wiecie gdzie moge dokupic takie druciki??? troche mnie denerwuje takie stukanie tym bardziej ze cale zawieszenie niedawno remontowalem. Pozdro

#6 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2007 - 13:00

W sklepie opla bez problemu.