Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kolejne problemy z silnikiem TD - odpalanie zimnego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 11 stycznia 2011 - 22:58

a co za auto kupujesz?


nie chodzi tu o zmiane auta ale ale o wyjazd za granice(4miechy) i nie ma sensu by auto stalo w garazu. Przed omega bylo bmw i po omedze tez bedzie bmw (mysle nad e39)

#122 OFFLINE   markus

markus
  • 427 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: wrocław

Napisany 04 listopada 2011 - 08:27

Chciałbym się podłączyć do tego tematu. Mam pytanie, czy ktoś może przypomnieć jak sprawdzić świece? Chodzi mi o sprawdzanie, o ile się nie mylę, coś wspólnego z przekaźnikiem w tej trójkątnej skrzynce.

#123 OFFLINE   2136342

2136342

    pio

  • 34 postów
  • Dołączył: 20-01-2010
  • Skąd: Jasło

Napisany 04 listopada 2011 - 19:55

podsumuje jak doszedłem żeby moja omega odpalała dosłownie idealnie za pierwszym razem gdy silnik zimny i nieważne czy na zewnątrz było na minusie czy na plusie, dotąd na zimnym odpalała za pierwszym razem ale jakby nie wszystkie cylindry równo pracowały przez chwilke ok5sek., dodam że na ciepłym nigdy nie było problemu, i tak;
-świece wymieniłem, żadnej poprawy,
-założyłem zaworek zwrotny, bez zmian,
-kąt wtrysku ustawiłem niby lepiej ale dalej nierówno startuje,
-dawka ustawiona, bez zmian,
-filter paliwa nowy, bez zmian,
-nowy czujnik temp. płynu chłodzącego dla ECU i dalej bez zmian
-wtryski zregenerowałem nic a nic lepiej,
-zmieniłem czujnik temp. paliwa w nastawniku pompy wtryskowej (zawyżał o 10stopni) i tu wtedy nadszedł oczekiwany START BEZ ZAJĄKNIĘCIA!! IDEALNY START

piszę to dlatego ze wiem ze borykacie sie z podobnymi problemami, myślę że mój wysiłek nie pójdzie na marne i komuś pomogę :)


jaki koszt takiego czujnika? bo ja tez mam podobny problem.. swiece nowe etc i takie objawy mam;/

#124 OFFLINE   bsje27

bsje27

    3.0dti hybryda

  • 1 015 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Wola Zdakowska o/Mielca
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 04 listopada 2011 - 20:38

w Bosch dałem 50zł, po wymianie musiałem ustawić dawkę paliwa bo była inna, nie ruszałem nastawnika tylko dekielek sciągnołem.

#125 OFFLINE   romanjo79

romanjo79
  • 42 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: nowy tomyśl

Napisany 16 listopada 2011 - 20:27

witam,mam ten sam problem z odpalaniem zimnego silnika zwłaszcza w niskich temperaturach,świece sprawne a i tak długo kręci nim odpali jak temperatura w minusie to na rozruszniku musze ją rozbujać,mid na rozgrzanym pokazuje spalanie 0.7l.paliwo sie nie cofa bo zaworek założony.