Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

pomysł na zaparowane szyby?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
79 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 04 listopada 2010 - 21:15

witajcie. Tak dziś sobie rozmyślałem nad problemem zaparowywania szyb w naszych pojazdach. Mojego egzemplarza też dotyczy ten problem w deszczowe dni. Filtr czysty, klapka przy filtrze sprawna, odpływ wody czysty i drożny. Szyby odparowywują po włączeniu klimy. Przy wyłączonej klimie z pomocą przychodzi uchylenie szybra co poprawia przewietrzanie wnetrza i szyby odparowywują. Z tyłu auta, pod zdeżakiem jest wylot powietrza z kabiny, co ma zapewnic przewietrzanie kabiny i zapobiegac min. zaparowywaniu szyb.

Moim pomysłem jest wmontowanie w tamtym miejscu wiatraka, który miałby wyrzucać powietrze na zewnatrz. W ten sposób powinien być utrzymany "cug" powietrza i może szyby by tak nie parowały?

Co wy na ten pomysł? Może się udać czy totalna porażka? ;)

#2 OFFLINE   marko411

marko411
  • 1 postów
  • Dołączył: 23-10-2010
  • Skąd: Zambrów

Napisany 04 listopada 2010 - 21:19

a probowales regulawac temperatura nawiewu zobacz jak bedzie na zimnym nawiewie i na cieplym

#3 OFFLINE   djlotus

djlotus

    Zbanowany

  • 345 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: poznań

Napisany 04 listopada 2010 - 21:26

witajcie. Tak dziś sobie rozmyślałem nad problemem zaparowywania szyb w naszych pojazdach. Mojego egzemplarza też dotyczy ten problem w deszczowe dni. Filtr czysty, klapka przy filtrze sprawna, odpływ wody czysty i drożny. Szyby odparowywują po włączeniu klimy. Przy wyłączonej klimie z pomocą przychodzi uchylenie szybra co poprawia przewietrzanie wnetrza i szyby odparowywują. Z tyłu auta, pod zdeżakiem jest wylot powietrza z kabiny, co ma zapewnic przewietrzanie kabiny i zapobiegac min. zaparowywaniu szyb.

Moim pomysłem jest wmontowanie w tamtym miejscu wiatraka, który miałby wyrzucać powietrze na zewnatrz. W ten sposób powinien być utrzymany "cug" powietrza i może szyby by tak nie parowały?

Co wy na ten pomysł? Może się udać czy totalna porażka? ;)


U mnie szyby nie parują no chyba ze w momencie przełączenia klimy w ECO to wtedy parują na maksa ale przez jakiś czas teraz mam klimę na ECO cały czas i n ie mam problemów z parowaniem szyb . mam filtr kabinowy wymieniony i jest si ...
powodem parowania jest też to że ktoś ma wentylacje w podłodze :p (to jest skorodowaną podłogę ) wtedy jest mokra wykładzina i powoduje parowanie wnętrza pojazdu nawet jak stoi na parkingu ....


spróbuj to i opisz co wyszło z tego ...
[SIGPIC][/SIGPIC]Jeżeli fotoradar strzeli ci fotkę to znaczy że masz za wolne auto :p
Nie próbuj przechytrzyć fotoradaru ! bo tylko mi zdąży zrobić zdjęcie samej maski :smiech:
Jeżeli masz jakieś pytanie lub chciał byś znaleźć odpowiedź na twoje pytanie to tu masz rozwiązanie i odpowiedź na twoje pytanie [KLICK]

#4 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 listopada 2010 - 21:37

Wysmaruj cieniutko ludwikiem szyby od wewnatrz.

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 listopada 2010 - 21:44

witajcie. Tak dziś sobie rozmyślałem nad problemem zaparowywania szyb w naszych pojazdach. Mojego egzemplarza też dotyczy ten problem w deszczowe dni. Filtr czysty, klapka przy filtrze sprawna, odpływ wody czysty i drożny. Szyby odparowywują po włączeniu klimy. Przy wyłączonej klimie z pomocą przychodzi uchylenie szybra co poprawia przewietrzanie wnetrza i szyby odparowywują. Z tyłu auta, pod zdeżakiem jest wylot powietrza z kabiny, co ma zapewnic przewietrzanie kabiny i zapobiegac min. zaparowywaniu szyb.

Moim pomysłem jest wmontowanie w tamtym miejscu wiatraka, który miałby wyrzucać powietrze na zewnatrz. W ten sposób powinien być utrzymany "cug" powietrza i może szyby by tak nie parowały?

Co wy na ten pomysł? Może się udać czy totalna porażka? ;)


sprawdz kratki odpowietrzajace w bagazniku - moze tam jest cos nie tak




 


#6 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 04 listopada 2010 - 21:53

Stosowaliście może preparaty "antypara"?? Ja w tamtym roku zakupiłem taki produkt autolandu ale nie wypróbowałem. Gdzieś przeczytałem, że później ciężko jest to zmyć z szyb. A wszyscy wiemy jak "wygodnie" myje się przednią szybę od środka. Nie wiem też jak to będzie reagowało z folią na szybie.

Przy wyłączonej klimie czyli na ECO na początku szyby mogą parować. Jeżeli wszystko jest sprawne typu filtr kabinowy, wywietrzniki to po kilku minutach zaparowanie powinno zniknąć. Różnie się to ma w zależności od temp. i wilgotności na zewnątrz. Nie raz trzeba ustawić wysoką temp. a nie raz na LOW albo 18 st. Gdzieś kiedyś na forum było opisane, jak powstaje para na szybach i jak najszybciej jest się jej pozbyć, poza włączeniem klimy ofcoz ;)

#7 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 listopada 2010 - 21:56

Stosowaliście może preparaty "antypara"?? Ja w tamtym roku zakupiłem taki produkt autolandu ale nie wypróbowałem. Gdzieś przeczytałem, że później ciężko jest to zmyć z szyb. A wszyscy wiemy jak "wygodnie" myje się przednią szybę od środka. Nie wiem też jak to będzie reagowało z folią na szybie.

Przy wyłączonej klimie czyli na ECO na początku szyby mogą parować. Jeżeli wszystko jest sprawne typu filtr kabinowy, wywietrzniki to po kilku minutach zaparowanie powinno zniknąć. Różnie się to ma w zależności od temp. i wilgotności na zewnątrz. Nie raz trzeba ustawić wysoką temp. a nie raz na LOW albo 18 st. Gdzieś kiedyś na forum było opisane, jak powstaje para na szybach i jak najszybciej jest się jej pozbyć, poza włączeniem klimy ofcoz ;)


sposob na parowanie. podczas jazdy na klimie przed dojechaniem do miejsca docelowego wylaczyc klime (wlaczyc eco) na pare minut przed dotarciem do celu jednoczesnie uchylajac okna. dziala




 


#8 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 04 listopada 2010 - 22:29

sposob na parowanie. podczas jazdy na klimie przed dojechaniem do miejsca docelowego wylaczyc klime (wlaczyc eco) na pare minut przed dotarciem do celu jednoczesnie uchylajac okna. dziala


Ja tak robię nawet latem. Słyszałem właśnie, że jeżeli przed zgaszeniem auta wyłączymy klime i będzie działał sam nawiew to odparuje wilgoć i tym samym zmniejsza się ryzyko zwiększania się bakterii i grzybów w układzie wentylacyjnym.

#9 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 listopada 2010 - 22:38

Stosowaliście może preparaty "antypara"??


Tak. W tamtym roku kupiłem jakiś specyfik K2 i to naprawdę działało. Nawet po dłuższym postoju, z kilkoma osobami w środku szyby były przezroczyste. Jak postało się naprawdę długo to po szybach zaczynały spływać stróżki wody, a para nadal była niewidoczna ;) Co do zmycia tego to raczej nie miałem problemu. Pod słońce było widać (ale naprawdę trzeba było się przyjrzeć) jakby na szybie był nałożony filtr ;)

Nie wiem też jak to będzie reagowało z folią na szybie.


Jak znajdę tego spreja to zerknę, czy jest napisane coś o folii.

Co wy na ten pomysł? Może się udać czy totalna porażka?


Można spróbować ;)



 


#10 OFFLINE   umi950

umi950
  • 55 postów
  • Dołączył: 08-10-2010
  • Skąd: Brzeg woj. opolske

Napisany 05 listopada 2010 - 08:28

Płyn do mycia szyb K2 Nuta zero parowania bardzo dobry

#11 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 05 listopada 2010 - 13:41

sprawdz kratki odpowietrzajace w bagazniku - moze tam jest cos nie tak


moim pomyslem jest wlasnie zamontowanie elektrycznego wywietrznika w tym miejscu. Gdzies mialem w domu wiatrak od komputera(12v) podobnych rozmiarow co kratka, podepne pod lampe, nie bedzie duza zezba.

#12 OFFLINE   Saqu

Saqu
  • 71 postów
  • Dołączył: 21-08-2010

Napisany 06 listopada 2010 - 10:14

Te kratki są też po to, żebyś mógł zamknąć samochód a normalnie są zamknięte, W momencie gdy zamykasz drzwi, klape w aucie wytwarza się ciśnienie, i ucieka ono właśnie tamtędy.

#13 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 listopada 2010 - 16:06

moim pomyslem jest wlasnie zamontowanie elektrycznego wywietrznika w tym miejscu. Gdzies mialem w domu wiatrak od komputera(12v) podobnych rozmiarow co kratka, podepne pod lampe, nie bedzie duza zezba.


taki 'wicherek' nie ma sensu - ma zdecydowanie zbyt małą wydajność żeby cokolwiek się poprawiło. Dmuchawa ma moc gdzieś około 50-100W, wiatraczek od procesora hmmm z 1W?
Chyba że wiatraczek chodziłby po wyłączeniu zapłonu i wietrzył kabinę, ale byłby problem z jego zasilaniem

#14 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 06 listopada 2010 - 21:21

dałbym głowe, ze te kratki są do przewietrzania kabiny. Nie mialem na mysli malego wiatraczka od procesora. A tak przy okazji te "skrzela" pod zdeżakiem mają być skierowane na dół czy to tyłu? Bo mie to wypadło,a nie wiem jak było, pasuje i tak i tak :o

#15 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2010 - 21:32

dałbym głowe, ze te kratki są do przewietrzania kabiny

Bo są. Ja przykryłem szmatą i sauna w aucie nawet na klimie. Skrzela jak to nazwałeś mają powodować swobodne wyjście powietrza z auta.

#16 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 listopada 2010 - 21:32

jak najbardziej one są do przewietrzania, z jednej strony powietrze jest wtłaczane do wnętrza przez dmuchawę, musi gdzieś być ujście - to właśnie te kratki.

#17 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2010 - 21:37

A.. i jeszcze jedno. Tak właśnie przemyślałem to co napisałem i jest dobrze. Znaczy nie mam dziur w podłodze :D

#18 OFFLINE   grzechu15

grzechu15
  • 10 postów
  • Dołączył: 15-10-2010

Napisany 07 listopada 2010 - 17:25

Ja stosuje i mysle ze to jeden z lepszych sposobow to poprostu odtluscic szyby i w zadnym wypadku chocby rece niewiem jak swedzialy wycierac zaparowane szyby. Na odtluszczonych szybach para niepowstaje tok latwo i szybciej schodzi. Noi niemamy smog od srodka.

#19 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 listopada 2010 - 21:49

stary sposób to przetarcie szyb gliceryną ;) z apteki za parę zł.

#20 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 13 grudnia 2010 - 09:27

witajcie.
Nie mialem czasu na omi, wiec pisze dopiero teraz. Wyjalem filtr kabinowy, mimo iz nie wygladal zle, to on byl przyczyna. Powininem to zrobic od razu, a nie wymyslac jakies disco polo wiatraczki....