Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

hałas przy prawym kole


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 25 maja 2006 - 18:31

Witam. Mam problem. Kiedy zapalę silnik słyszę wyraźny stukot przy lewym kole od kierowcy. Byłem u mechaniora i wyklucza panewki. Pojechałem jeszcze do serwisu opla. Tam także wykluczyli panewki i powiedzieli mi ,że to sprężarka klimy. wymieniłem łożysko od sprężarki ale dalej stuka zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Wymieniłem także łożysko wyciskowe w skrzyni biegów, tarcza i docisk są okej. Tarcza jest jeszcze gruba a docisk prawie jak nowy. Autko ma oryginalny przebieg 114000 i silniczek 2,5 V6 manualna. Czy to może być koło dwumasowe? Łożysko w kole zamachowym lub sprężyny? Rozrząd?



#2 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 25 maja 2006 - 19:54

Witam. Mam problem. Kiedy zapalę silnik słyszę wyraźny stukot przy lewym kole od kierowcy. Byłem u mechaniora i wyklucza panewki. Pojechałem jeszcze do serwisu opla. Tam także wykluczyli panewki i powiedzieli mi ,że to sprężarka klimy. wymieniłem łożysko od sprężarki ale dalej stuka zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku. Wymieniłem także łożysko wyciskowe w skrzyni biegów, tarcza i docisk są okej. Tarcza jest jeszcze gruba a docisk prawie jak nowy. Autko ma oryginalny przebieg 114000 i silniczek 2,5 V6 manualna. Czy to może być koło dwumasowe? Łożysko w kole zamachowym lub sprężyny? Rozrząd?


wkoncu jakies 2.5 w manualu :grin:

u mnie jest podobnie ale ten dziwk cos jak traktorowy taki.. powtarza sie cyklicznie..
na poczatku myslalem ze mam jakies wydmuchy gdzis z lewej strony ale za cholere nie moge tego zlokalizowac... :mad:

#3 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 25 maja 2006 - 20:52

Porozmawiałem z fachmajstrem na ten temat. Mówi ,że właśnie to koło dwumasowe tak terkocze. Hmm... sam nie wiem. Wymienię w w przeciągu dwóch tygodni kompletny rorząd z pompą wodną i wtedy zobaczymy. Jak nie pomoże to faktycznie będzie trzeba pomyśleć o tym kole. Nowe kosztuje 5800 pln a używkę to nie wiadomo co się kupi chociaż a nóż widelec...

#4 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 25 maja 2006 - 22:38

Nowe kosztuje 5800 pln

:shock: :shock: :shock:

zaczyna mnie sie podobac ten terkot :wink:

#5 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2006 - 21:06

co do dźwięków... zaczynam być sceptyczny... miałem silnik po remoncie, idealnie chodził przez 800 km.. później zdarzył się wypadek.. pękł przewód do chłodnicy opeju, pojechałem dosłownie 1 sek na zapalonej lampce oleju..... zholowałem samochód, na drugi dizeń wymieniłem przewód, zalałem wszystko olejem, pompy nawet nie musiałem bo była w oleju... zapaliłem.... zaczęły stukać kasatory.

Niektóre z nich nie mogły się uspokoić... więc.... miałem zapasowe i starałem się skompletować dobrą konfiguracje... i mimo że było prawie idealnie to jednak coś stukało szczególnie na ciepłym silniku w górze głowicy. Dźwięk identyk jak kasator, na moje ucho kasator, na ludzi po fachu też kasator, lubie ten silnik więc chciałem już zamawiać kasatorki nowe choć to bagatela 1500 zł.. no ale co stało się...

Minęło 5 dni takiej jazdy... w końcu w piątek, południe... jade a silnik zaczyna brzydko napier...... niestety.... panewka dałą o sobie na maxa znać.... mało tego.. dalej ją słychać było w klawiaturze a nie w dole silnika...

jestem w trakcie ponownego remontu....

a u ciebie w lewym nadkolu może nawalać pompa przewietrzenia wtórnego.....

[ Dodano: Nie 28 Maj, 2006 22:09 ]
całą relacje masz tu, zwróć uwage na mój ostatni post.. silnik był do maxa dopieszczony.. aż szkoda go szlifować.... shit happens...

http://www.vauxhallo...?t=92226&page=2

#6 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 28 maja 2006 - 21:12

poto i ona

[ Dodano: Sob 27 Maj, 2006 21:52 ]
no i jak podoba sie Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2006 - 21:20

w lewym nadkolu masz urządzenie które podczas rozruchu samochodu, szczególnie na zimno podaje dodattkowe powietrze do kolektora wydechowego, dopala się ostatecznie mieszanka, tym samym rośnie temperatura. Ma to za zadanie szybko rozgrzać katalizatory, po co? po to żeby szybciej zaczęły działać, a tym samym przejmuje to role katalizatora na czas kiedy ten jest zimny. Jest to przedstępne dopalanie spalin.

To ejst pompa, nierozbieralna, choć ja bym znalazł sposób na jej zrobienie ale niestety mój sinlik jej nie posiada..... i te pompy niestety napier.....

#8 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 maja 2006 - 07:41

Bc30se, Jezeli dobrze pamietam, to masz rzedowke, nie Vke :?:
ja w mojej C20NE, tez leczylem silnik "od gory" po remoncie i zrobieniu 1500km, panewki rozlecialy sie w p.... :sad:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#9 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2006 - 12:29

mam rzędówke, takąjak na avatarze.. no i chodziła pieknie, ale ten pier.... skur... przewód ją dobił... lepiej nie moge tego ująć... gdyby nie to to by śmigała

#10 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 09 czerwca 2006 - 08:58

Witam. Jeśli chodzi o ten stukot to mi ręce już opadają. Wymieniem teraz cały łącznie z pompą wodną rozrząd na oryginał i co.... dalej stuka. Nie wiem co tam jest. Jadę jutro do chłopaków z serwisu Opla i zobaczymy co powiedzą. Swoją drogą mam pytanie. Czy w X25XE też jest pompa przewietrzenia wtórnego ? Jak wcześniej napisałem mam porobione wszystko. Raz mi powiedzieli ,że to sprężarka- pojechałem i zrobiłem, drugi raz powiedzieli ,że to łożysko wycisko - zrobione, rozrząd zrobiony. Poprostu nie wiem. Zobaczę co poweidzą fachmajstry z Opla. Auto ma oryginalne 115000. Jecyne co może stukać to koło dwumasowe lub łożysko igiełkowe za kołem. Szkoda mi kasy bo to co wymieniałem to mogło śmiało polatać jeszcze ale chciałem mieć cisze na pokładzie i co ...? i kupa. Hałasuje.

#11 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 czerwca 2006 - 10:08

i co ...? i kupa. Hałasuje.


naprawde czlowieka moze to wq... :(
daj znac co powiedza magicy z Opla


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#12 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 09 czerwca 2006 - 10:44

Napewno dam znać. Jutro o 12 mam być w serwisie także zobaczymy. Diagnoza usterki w serwise opla kosztuje 38 zł. Szkoda ,że nie 38,99 :grin:

[ Dodano: Sob 10 Cze, 2006 22:28 ]
Byłem w Oplu w serwisie i zwątpiłem w swoją wiedzę z dziedziny mechaniki. Przyszedł fach majster z serwisu kucnął przy kole od kierowcy posłuchał i stwierdził (drugim razem bo pierwszym nic nie szłyszał) ,że to są popychacze. Spytałem czy napewno a on odpowiedział że tak. I mam pytanie do was drodzy klubowicze ! Czy w Omegach jest tak że popychacze są na dole silnika a penawki u góry? Czy silnik pracuje do góry nogami ? Ewidentnie słychać cykanie z dołu w okolicach skrzyni a nie u góry. Sorry ale po wizycie w serwisie jest oszołomiony ich poziomem wiedzy. Szok ! Pozdrawiam z opadniętymi rękoma na cykanie....

#13 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2006 - 10:01

to zaraz bo ja kuźwa nie rozumie.. stuki z lewego nadkola to ewidentie przewietrzenie wtórne, wszystkie silniki ECOTEC mają taką pompe.

A jeśli chodzi o twój problem, powiedz mi, czy stukanie jest słyszalne zaraz po odpaleniu totalnie zimnego silnika?

#14 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 11 czerwca 2006 - 14:40

To jest tak,że zaraz po odpaleniu zimnego silnika po nocy nie słychać cykania ponieważ auto pracuje ssaniu, dopiero jak zejdzie z obrotów to po krótkim czasie to wtedy to słychać. Najciekawsze jest to,że nie raz słychać to głośniej a nieraz bardzo słabo. Jeżeli byłby to popychacz tak jak mówią Oplowcy serwisanci to najbardziej byłoby go słychać na zimnym silnku a później mniej. A u mnie tak nie jest . Jak wygląda ta pompa przewietrzania? Co tak może w niej cykać ?

#15 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2006 - 16:47

to że silnik chodzi na ssaniu nie ma znaczenia, podejrzewam że jeździsz na syntetyku?

po rozgrzaniu zaczyna podstukiwać, czy stuka gdy silnik jest już całkiem ciepły?

zaczynam mieć diagnoze, ale za mało dajesz szczegółów niestety i naprawde musze Cie zj***ć ale jesteś mało konkretny, spójrz na swój pierwszy post pisze tam wyraźnie

" problem. Kiedy zapalę silnik słyszę wyraźny stukot przy lewym kole od kierowcy. Byłem u mechaniora i wyklucza panewki. Pojechałem jeszcze"


po drugie, piszesz w temacie o prawym kole a w poście odnosisz się do lewego.... troche bardziej się określ...

zastanów się keidy i jak naprawde Ci stuka....

#16 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 11 czerwca 2006 - 17:22

Chodzi mi o lewe koło czyli od strony kierowcy. Stuka jak zapale silnik ale jest to słyszalne dopiero jak ssanie sie wyłączy. Jeżdzę na syntetyku 5W50 Mobila1. Panewki są w 100% wykluczone przez kilku mechaników na oddzielnych stacjach. Hałas przy kole jest czasami bardziej słyszalny a czasami ledwo ledwo. Nie jest to tak,że cały czas jest równomierny hałas. Zauważyłem, że po dłuższej jeździe tj. po 50 km słychać to bardziej niż po 20 km. Podczas jazdy tego wcale nie słychać w samochodzie, tylko na zewnątrz na biegu jałowym na postoju. Obojętnie czy wcisnę pedał sprzęgła czy nie tak samo cyka. Sprzegło nie wpływa na poziom hałasu. Cóż to jest dobry kolego.... ? Chętnie służę wiekszą ilością danych w razie potrzeby.

#17 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2006 - 17:28

nie myśl o ssaniu, zimny silnik jak jest totalnie, to co się dzieje? słychać to? chodzi o totalnie zimny silnik, jeśli na totalnie zimnym silniku dodasz gazu to ssaniu musi ustapić, nie mamy takich temperatur żeby ssanie się utrzymywało. Co się wtedy dzieje?

#18 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 11 czerwca 2006 - 17:46

Jak przegazuje to jest różnie, ale przeważnie słabo to słychać. Dopiero tak jak napisałem po dłużej jeździe cykanie bardziej słychać. Jak go mocno pogonię i może to być krótki odcinek na trasie i wtedy sie zatrzymam tez bardziej to słychać. Z powodu tak różnych objawów jest problem aby to zlokalizować. Help...

#19 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2006 - 17:53

weź napisz do mnie na gadu bo mnie wkurzasz... pytam się już kilka razy o to samo.. co się dzieje na zimnym.. i nic, więcej tu nie odpowiadam

[ Dodano: Pon 19 Cze, 2006 16:32 ]
i jak te stuki? sprawdzałeś coś?