Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pytanie o Windows


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
17 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 28 marca 2007 - 09:21

Mam takie pytanko, czy jeśli posiadam komputer z oryginalnym windowsem i mam naklejkę licencyjną z podanym kluczem, to czy mogę wgrać windowsa w innym pakiecie językowym i podać ten klucz, czy to musi być taki sam windows (jeśli był angielski to ma być angielski) ?


Dodany obrazek

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 09:22

klucz nie będzie pasował.

#3 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 28 marca 2007 - 10:00

Czyli pozostaje mi zainstalować windowsa w wersji językowej takiej jak była wcześniej.
Dodany obrazek

#4 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 10:33

Dokładnie tak jak napisal cita, klucz pasuje tylko do takiej wersji do jakiej został przeznaczony (czy to językowo czy wersjii np. klucz od XP SP1 nie pasuje do SP2)

#5 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 28 marca 2007 - 10:55

Dzięki za odpowiedzi.
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 marca 2007 - 19:03

Ale mozesz poszukac nakladki jezykowej i ja zainstalowac:) tylko to nie bedzie juz orginal... Chyba z emasz wresje multi lingual..

wiecej http://www.sterownik...topic.php?t=156

http://forum.dobrepr...pic.php?t=73320

 


#7 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 28 marca 2007 - 19:25

no nie wiem panowie czy macie racje.
znam taki przypadek
komp ze szwajcarii, język DE, miał oryginalnego XP Home E., w polsce był robiony format, wgrany był na nowo XP H.E. ale z innej płyty, przy instalacji był wpisany ten sam klucz jaki był w Swiss a który naklejony jest na obudowie tegoż kompa. XP w ten sposób instalowany chodzi ok
Klucze będą pasować do danego systemu, ale klucz musi być np. do XP H.E. i płyta musi zawierać ten sam program XP H.E

#8 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 19:31

Też tak myślę, ponieważ kiedys miałem klucz do XP Pro wersji niemieckiej i pasował do takiej samej wersji XP Pro ale w jezyku polskim.
Najlepiej to poprostu spróbować, najwyżej stracisz te 40 minut na ponowna instalkę. :mrgreen:

#9 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 marca 2007 - 20:28

Witam.. Wydaje mi się, że mylicie pojęcia kluczy....
Klucz dostarczany z oryginalną płytą Windows pozwala jedynie na 30 dniowe uruchamianie systemu...
Po 30 dniach należy system zarejestrować u przedstawiciela Microsoft (rejestracja systemu)
Dopiero po tej czynności otrzymuje się pełnosprawny system.. :grin:
Nie mówię tu o kluczach odblokowujących, których cała masa jest dostępna w necie...
Poza tym każdy system ma tzw. unikalny numer systemu, który jest wpisywany w rejestr windows podczas instalacji i którym system posługuje się podczas próby aktualizacji. Stąd swojego czasy były komunikaty o pirackiej kopii systemu.. :smile:

#10 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2007 - 20:39

Witam.. Wydaje mi się, że mylicie pojęcia kluczy....
Klucz dostarczany z oryginalną płytą Windows pozwala jedynie na 30 dniowe uruchamianie systemu...
Po 30 dniach należy system zarejestrować u przedstawiciela Microsoft (rejestracja systemu)
Dopiero po tej czynności otrzymuje się pełnosprawny system.. :grin:
Nie mówię tu o kluczach odblokowujących, których cała masa jest dostępna w necie...
Poza tym każdy system ma tzw. unikalny numer systemu, który jest wpisywany w rejestr windows podczas instalacji i którym system posługuje się podczas próby aktualizacji. Stąd swojego czasy były komunikaty o pirackiej kopii systemu.. :smile:

Nie jest tak w przypadku Win XP , bo ja nie rejestrowalem nigdzie i mam jednak pełnosprawny ( i jestem pełnoprawnym użytkownikiem) system, a jednak od kilku juz lat dzialam na XP Pro.
Jeśli masz piracki klucz, który jest zablokowanyw microsofcie, to wtedy masz info że oprogramowanie jest pirackie.
W Win-XP liczy się właściwy klucz.
W wersji XP liczy sie klucz, a teraz w Viscie liczy sie zarejestrowanie w ciagu kilkunastu dni.
Myslę, że miałeś na myśli terażniejszy system Vista. :mrgreen:

#11 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 marca 2007 - 21:46

Nie jest tak w przypadku Win XP , bo ja nie rejestrowalem nigdzie i mam jednak pełnosprawny ( i jestem pełnoprawnym użytkownikiem) system, a jednak od kilku juz lat dzialam na XP Pro.

Być może w przypadku starszych edycji systemu (bez SP2) nie było takiej potrzeby, jednakże ja kupiłem system XP Pro w grudniu ub.r i po instalacji wyskoczył mi komunikat, że mam 30 dni na zarejestrowanie systemu...
Podobnie się sprawa miała, gdy kupiłem w lutym XP Home...
Tak samo kupiłem w GB laptopa i po instalacji systemu - podobny komunikat...
Oczywicie cały czas mówię o legalnych systemach :grin:

#12 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 marca 2007 - 11:43

Kurcze czy wszyscy maja tu oryginalne systemy? Ja oryginalu nawet nigdy w reku nie mialem a kompa mam 7 lat :oops: Szczerze mowiac to sie troche balem jak w okolicy nagonke na piratow policja robila, zrobilem format dysku, wszystkie plyty schowalem w garazu. heh ale byla nerwówka :razz:


 


#13 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 marca 2007 - 18:27

Kurcze czy wszyscy maja tu oryginalne systemy? Ja oryginalu nawet nigdy w reku nie mialem a kompa mam 7 lat :oops: Szczerze mowiac to sie troche balem jak w okolicy nagonke na piratow policja robila, zrobilem format dysku, wszystkie plyty schowalem w garazu. heh ale byla nerwówka :razz:


A Ty myślisz, że dlaczego ja kupiłem oryginała... :lol:
Zresztą ja chciałem kupić home a dali mi pro - w tej samej cenie... cóż, nie ja się pomyliłem.... i od tamtej pory śmigam na Pro...
Pozdrawiam

#14 OFFLINE   Sojer

Sojer
  • 99 postów
  • Dołączył: 02-10-2006
  • Skąd: Żabno / Praga

Napisany 29 marca 2007 - 22:03

Ja mam jednego oryginała po angielsku, a pozostałe 3 kompy w domu śmigaja na lewych "Polakach".
Dodany obrazek

#15 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 marca 2007 - 22:49

A Ty myślisz, że dlaczego ja kupiłem oryginała... :lol: Pozdrawiam

Hyhyhyhyhy :mrgreen: :piwo: :kumple:


 


#16 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 01 kwietnia 2007 - 11:48

Nie jest tak w przypadku Win XP , bo ja nie rejestrowalem nigdzie i mam jednak pełnosprawny ( i jestem pełnoprawnym użytkownikiem) system, a jednak od kilku juz lat dzialam na XP Pro.

Być może w przypadku starszych edycji systemu (bez SP2) nie było takiej potrzeby, jednakże ja kupiłem system XP Pro w grudniu ub.r i po instalacji wyskoczył mi komunikat, że mam 30 dni na zarejestrowanie systemu...
Podobnie się sprawa miała, gdy kupiłem w lutym XP Home...
Tak samo kupiłem w GB laptopa i po instalacji systemu - podobny komunikat...
Oczywicie cały czas mówię o legalnych systemach :grin:


tak, nawet jak instalujesz z kopii oryginału, to system wywali komunikat, że jest 30 dni na rejestracje. Ale jest na to sposób, jakaś nakładka, czy program. Nie wiem dokładnie, ale powoduje to, to, że komunikat znika

#17 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 01 kwietnia 2007 - 15:19

tak, nawet jak instalujesz z kopii oryginału, to system wywali komunikat, że jest 30 dni na rejestracje. Ale jest na to sposób, jakaś nakładka, czy program. Nie wiem dokładnie, ale powoduje to, to, że komunikat znika


Wystarczy podczas instalacji systemu podać klucz klucz aktywujący... :grin: ale to nie znaczy, że wtedy masz legalny system... a zresztą po co taki zabieg jak się ma oryginała? a jak masz pirata, to przewaznie masz i klucz aktywujący...
Konieczność zarejestrowania systemu wystąpi tylko po instalacji systemu z kluczem dostarczonym razem z tym systemem..
Pozdrawiam.

#18 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 kwietnia 2007 - 16:50

WGA Notification v1.5.708.0 AIO New

LegitCheckControl1.5.532.0.fixed

lub nowsze wrsje uzywam do aktywacji windowsa