Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rejestracja anglika w Polsce bez przekladki!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
85 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 października 2009 - 13:27

Jeżeli auto ma 25 lat lub więcej to zarejestrujesz je bezproblemowo :) jako zabytek rzecz jasna ale koszty są niemiłosierne. Najpierw muszą sprawdzić czy minimum 90% części w autku jest orginalnych i kosztuje to 2500zł dalszych kosztów nie znam.

#42 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 23 października 2009 - 18:06

Ok , ale Ja nie pisałem o zabytku .

#43 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2009 - 19:16

Mnie doszły słuchy , że jakiś gość podobno w Gdańsku zarejestrował 2 VX po przedstawieniu jakiś dokumentów/paragrafów :), ale czy to prawda nie wiem ? Może plotka :)?


w czestochowie byl przypadek ze gosc zarejestrowal anglika
tyle ze przekladki nie bylo zalatwil opinie rzeczoznawcy i przeglad i tak sobie jezdzil do momentu az mu nauka jazdy w **** nie wjechala, przyjechala policja sprawa poszla pod sad i tak sie skonczylo ze rzeczoznawca i diagnosta stracili uprawnienia a gosc sie dalej po sadach wluczy bo mu bylo szkoda na przekladke i chcial cwaniaka grac ze ma kiere po drugiej stronie:D
ale dokladnie to nie wiem jak tam bylo, to co pisze to uslyszalem niedawno jak na celnym bylem od kogos z rodziny diagnosty

kolejna sprawa jest taka ze jak sie bedzie angole dalo rejestrowac to napewno ceny aut poleca do gory i czesci pewnie tez, nie mowiac o wzroscie liczby wypadkow bo angolem sie nie da wyprzedzac wiekszego auta a pasazer ani cb radio nam wlasnego oka nie zastapia;)

#44 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 23 października 2009 - 20:26

angolem sie nie da wyprzedzac wiekszego auta a pasazer ani cb radio nam wlasnego oka nie zastapia


Heh.. kolejny stereotyp.....
A nie łaska odjechać trochę do tyłu i dopiero wtedy wychylić się ?
Jeździłem już po Polsce i jakoś mi nie za bardzo przeszkadzało to, że mam kierę po tej "drugiej" stronie. Po prostu - jak nie jestem pewien, czy mogę bezpiecznie wyprzedzić - to NIE WYPRZEDZAM :D

#45 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 24 października 2009 - 15:25

Widzę , że coraz więcej ludzi jezdzi anglikami po Polsce więc chyba nie takie straszne jest jezdzić anglikiem, a wyprzedzać też europejczykiem trzeba umieć :). Do wszystkiego można przyzwyczaić, do anglików też :)

#46 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 października 2009 - 17:00

Heh.. kolejny stereotyp.....
A nie łaska odjechać trochę do tyłu i dopiero wtedy wychylić się ?
Jeździłem już po Polsce i jakoś mi nie za bardzo przeszkadzało to, że mam kierę po tej "drugiej" stronie. Po prostu - jak nie jestem pewien, czy mogę bezpiecznie wyprzedzić - to NIE WYPRZEDZAM :D


to nie stereotyp tylko prawda, wiele osob boi sie okreslic odleglosc przy wyprzedzaniu
a co dopiero jak ludzie pokupia angle to wogole bedzie meksyk jak nie beda dobrze widziec co jest grane

sa drogi w polsce bardzo waskie i ruchliwe na ktorych trzeba miec szczescie zeby wyprzedzic na przyklad autobus ktory wlecze sie 40 km/h wtedy wiadomo nie dosc ze malo widac to jeszcze nerwy dochodza
przez poltora roku jezdzilem vectra b angolem po polsce zrobilem okolo 25tys mil i mimo ze jestem nerwusem za kierownica dzieki opatrznosci mi sie nie stalo nic zlego, ale wystarczylo zeby moja luba wsiadla do angola to byl sajgon co sie dzialo
nie oszukujmy sie nie wszyscy sa dobrymi kierowcami i nikt mi nie powie ze jak sobie kupi lebek bez fantazji swiezo po prawku angola to nie bedzie wypadkow to samo ze starszymi dziadkami ktorzy autem robia 5 tys na rok a zawziecie do jazdy z mlodych lat im zostalo
ja viki sprzedalem 3 miechy temu znajomemu mojego ojca ktory jest po 70 i uwiezcie mi ten gosc naprawde sobie nie radzi

jesli chodzi o normalna jazde anglikiem na co dzien to nawet wydaje mi sie ze lepiej jest sidziec od strony pobocza :D ale jest ten minus wypredzania ktore nie jest napewno wygodne

#47 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 24 października 2009 - 17:22

nie oszukujmy sie nie wszyscy sa dobrymi kierowcami i nikt mi nie powie ze jak sobie kupi lebek bez fantazji swiezo po prawku angola to nie bedzie wypadkow to samo ze starszymi dziadkami ktorzy autem robia 5 tys na rok a zawziecie do jazdy z mlodych lat im zostalo


A czy ja piszę coś innego?
wiadomo - technika jazdy autem z kierą po prawej stronie w krajau takim jak Polska jest całkiem inna. Zresztą jak ktoś ma w głowie zamiast rozumu sieczkę, to czy auto będzie miao kierę po lewej czy po prawej stronie, to i tak będzie on zagrożeniem na drodze.
A tak na margnesie: czy wyprzedzanie kogokolwiek na krętej, wąskiej drodze jest bezpieczne? Prędzej czy póxniej taki manewr spowoduje co najmniej stłuczkę...

Trochę więcej wyobraźni na drodze i przewidywanie sytuacji trochę bardziej "do przodu" - kierowcy dużych aut wiedzą co mam na myśli - świadomość tego, że autko trochę więcej wystaje z lewej strony no i oczywiście brak szaleństwa za kółkiem i większość normalnych kierowców poradzi sobie bez problemu :) .

#48 OFFLINE   elmoblacknight

elmoblacknight
  • 7 postów
  • Dołączył: 24-10-2009

Napisany 26 października 2009 - 15:25

Chłopaki pytanie mam :D
Nie przejdę w Polsce przeglądu technicznego auta z kierownicą po prawej stronie? :D

#49 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 października 2009 - 16:22

Nie ma takiej opcji

#50 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 października 2009 - 17:08

A ja właśnie znalazłem taką ciekawostkę http://www.otomoto.p...ow&id=C10371703
Chyba jednak można :ok:

#51 OFFLINE   elmoblacknight

elmoblacknight
  • 7 postów
  • Dołączył: 24-10-2009

Napisany 26 października 2009 - 21:33

A ja właśnie znalazłem taką ciekawostkę http://www.otomoto.p...ow&id=C10371703
Chyba jednak można :ok:


Z czym ciekawostkę? :D
może zarejestrował na firmę ;d tak jak widzisz "Obecnie samochód nie posiada OC i przeglądu, gdyż nie jeżdżę tym samochodem, bo posiadam drugie małe autko. " :D

#52 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2009 - 15:52

może zarejestrował na firmę ;d tak jak widzisz "Obecnie samochód nie posiada OC i przeglądu, gdyż nie jeżdżę tym samochodem, bo posiadam drugie małe autko. " :D


A jak różnica przy rejestracji na firmę lub prywatnie?? Anglik to anglik. A że nie ma obecnie przeglądu i OC to już inna sprawa.

#53 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2009 - 15:56

"Obecnie samochód nie posiada OC i przeglądu"


jak nie posiada OC to i tak ktoś je będzie musiał zapłacić ...

ps. poza tym pytanie klucz - kiedy był rejestrowany i dlaczego nie ma przeglądy (bo moze dlatego, ze nie ma takiej - już - mozliwości)

#54 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2009 - 16:04

ps. poza tym pytanie klucz - kiedy był rejestrowany i dlaczego nie ma przeglądy (bo moze dlatego, ze nie ma takiej - już - mozliwości)


Po blachach widać że rejestrowany był już po wejściu do UE.
Chyba z ciekawości zadzwonię i się popytam ;)

#55 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 października 2009 - 21:38

Być może zrobił sobie przegląd po znajomości, przez kolege, ukrył to że nie ma przekładki i jeździł sobie a że panowie w białych czapeczkach go nie wychaczyli to jego fart jedynie i tyle.

#56 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 października 2009 - 21:42

Chłopaki pytanie mam :D
Nie przejdę w Polsce przeglądu technicznego auta z kierownicą po prawej stronie? :D

Przegląd przejdziesz , tylko nie zarejstrujesz auta z kierą po prawej w mojej byłej firmie nie jedno takie auto wjezdzało na przegląd techniczny...:)

#57 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 01 listopada 2009 - 21:35

a ja słyszałem że jakiś koleś z lublina zaskarżył prawo że nie może zarejestrować auta z prawą strony kierownicy. i niby mają przepisy pozmieniać ( w jakimś radju słyszałem) bo tak naprawdę to jest chore żeby się nie dało rejestrować takich aut.
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#58 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 listopada 2009 - 19:28

To nie jest chore. Po prostu Polska łamie przepisy UE

#59 OFFLINE   priv86

priv86

    Fomek

  • 326 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Koźmin Wlkp

Napisany 07 listopada 2009 - 22:18

zgadzam się...
Fomasz
CB PrEsIdEnT wAlKeR + pReSiDeNt AlAbAmA :)
http://pl.youtube.co...h?v=Dd-hPKc1V30

#60 OFFLINE   walka78

walka78
  • 2 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Koszalin

Napisany 24 kwietnia 2010 - 20:44

Witam,kontynuując temat pracowałem kilka lat w Szwecji i tam nie mają problemów z autami <anglikami>.Większość listonoszy ma auta z kierownicą po prawej stronie i rozwożąc listy podjeżdżają pod skrzynki pocztowe i nie wysiadając z auta wrzucają pocztę<tam skrzynki nie są zamykane>

Jak kiedyś mawiał ZULUGULA polska to jest PIĘKNY KRAJ