Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Homologacja butli lpg


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
45 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   szokol

szokol
  • 311 postów
  • Dołączył: 04-06-2007
  • Skąd: Będzin

Napisany 13 listopada 2007 - 20:45

Mam problem. Kupiłem furke - dostałem do niej cały wypis rzeczy wchodzących w skład LPG. Pojechałem dziś na przegląd i d*pa. Kolo powiedział że musze mieć jakąś małą książeczke z homologacją na zbiornik.
Podobno da się to dostać u producenta - w tym przypadku PZWM S.A. Grodków.

Czy ktoś może mi coś doradzić w tej sprawie.

Dodam że poprzedni właściciel (trep) gdzieś to posiał. Instalacja jest ze stycznia 2007 a butla ma wybity 2006 - 12 - 16

Dzięx
www.elektra-bedzin.pl


Jest jedna rzecz dla której warto żyć - MV6 i nie zmieni się nic

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 listopada 2007 - 20:55

Dodam że poprzedni właściciel (trep) gdzieś to posiał

możesz jechać do firmy która zakładała gaz i przez nich starać się o nową legalizację ale to potrwa - drugie wyjście to "nowy zbiornik"

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 listopada 2007 - 20:56

Dzwoń do godkowa i dowiedz się o najbliższy zakład montujący gaz - oni Ci tam wystawią homologację bez problemów



 


#4 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 listopada 2007 - 20:58

trzecie wyjscie - zmienic stacje diagnostyczna. Koles potrzebuje nr butli zeby wbic w kompa i date konca homologacji. W Twoim przypadku homologacja jest wazna na 10 lat (od daty ktora podales) a nr jest wybity pod ta data. Trafiles na nie zyciowego diagnoste....
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#5 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 listopada 2007 - 21:00

http://www.gzwm.com.pl/kontakt.php3
wypełnij formularz.. napisz, że zgubiłeś homologację butli i poproś o duplikat
dostaniesz potem na maila tabele.. wypełnij ją (potrzebne dokładne dane z tabliczki znamionowej z butli).

Potem płacisz przy odbiorze... nie pamiętam dokładnie, albo coś ponad 30zł, albo nie całe 50zl.. jedyny minus to czekanie.. ok 2-3 tygodnie.

Przerabiałem to w czerwcu z tą samą firmą :D

#6 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 16:53

Panowie mam pytanie chce zalozyc używana instalacje BiGAZ ale nie ma do niej papierow czy da sie jakos je zrobic butla firmy Stako

#7 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 21:59

jedyny papier jaki potrzebujesz to homologacja na butle - reszte gosc odpisze z poszczegolnych elelemntow
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#8 OFFLINE   fragos

fragos
  • 29 postów
  • Dołączył: 18-11-2008
  • Skąd: kielce

Napisany 18 lutego 2009 - 22:02

Załatw sobie homologacje na butlę, koszt ok 200zł (przynajmniej ja tyle płaciłem)

#9 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 lutego 2009 - 22:34

homologacja na butle okolo 60 zl (duplikat) , uzywana butla z homologacja na 4 lata i z wielozaworem do 150
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#10 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lutego 2009 - 21:27

i to wystarczy????????

co mam powiedzieć u gazownika ze tylko mam homologacje......

#11 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lutego 2009 - 22:02

ja ostatnio u mojego gazownika montowalem do moich atosow lpg i byly tam montowane nowe parowniki i centralki lpg oraz uzywane butle i wielozawory. W pudelkach z centralka lpg i parownikiem nie bylo zadnych homologacji (a jesli bylo cos zapisane w instrukcji obslugi to moj gazownik przy wypisywaniu faktury nie bral tego pod uwage). Kazal mi dac homologacje na butle. Do faktury i papieru ktory on wystawial , wpisywal tylko numery poszczegolnych elementow
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#12 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lutego 2009 - 10:27

Kurcze a mnie parę lat temu wmawiali że homologację - nierozłącznie- otrzymuje całe auto z instalacją.

#13 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lutego 2009 - 17:35

oczywiscie ze homologacje otrzymuje cala instalacja i jest wydawana razem z faktura zakupu przez gazownika ktory montowal. jednak wszystkie elementy zuzywaja sie przeciez i podlegaja wymianie........ Gazownik przy montazu wystawia swiadectwo homologacji ale na montaz a nie na poszczegolne czesci. w tym swiadectwie wpisuje oczywiscie wlasciwe numery urzadzen, ich typ oraz nr homologacji butli.
Do codziennego uzytkowania lpg jest potrzebny dowod rejestracyjny z wbitym LPG i homologacja na butle. Ale zeby uzyskac wpis w dowod potrzebna jest faktura z montazu z zalaczona homologacja z montazu + homologacja na butle. Gazownik wystawiajac fakture , wystawia tez homologacje do ktorej wpisuje numery i typy poszczegolnych elementow
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#14 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 lutego 2009 - 15:55

Gazownik w zgierzu nie chce mi wbic w dowod jak mu powiedzialem ze bede mail homologacje............ Lipa

#15 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2009 - 11:09

zeby uzyskac wpis w dowod potrzebna jest faktura z montazu z zalaczona homologacja z montazu + homologacja na butle. Gazownik wystawiajac fakture , wystawia tez homologacje do ktorej wpisuje numery i typy poszczegolnych elementow


wyraźnie i czytelnie.
dzięki kczech

#16 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 listopada 2009 - 20:51

Do codziennego uzytkowania lpg jest potrzebny dowod rejestracyjny z wbitym LPG i homologacja na butle. Ale zeby uzyskac wpis w dowod potrzebna jest faktura z montazu z zalaczona homologacja z montazu + homologacja na butle. Gazownik wystawiajac fakture , wystawia tez homologacje do ktorej wpisuje numery i typy poszczegolnych elementow

jeżeli gaz jest już wbity w dowód i będziemy chcieli przerejestrować taki samochód to już nie będzie nam potrzebna faktura z montażu? wystarczy tylko homologacja na butlę, tak? a w razie jak nie ma tej homologacji to na przeglądzie mogą odczytać datę ważności z butli czy musi być koniecznie homologacja? zakładając, że pan na diagnostyce będzie chciał zrobić wszystko dokładnie i przepisowo, a nie że przymknie oko. homologację można uzyskać od producenta, gazownika, który ja zakładał, bądź też firmy, która zajmuje się przedłużaniem ważności takich butli? potrzeba jeszcze jakiś świstków od gazu, żeby samochód przeszedł przegląd? i ostatnie pytanie tak ciut z innej beczki: jak przerejestrowuje się samochód z innego województwa z ważnym przeglądem jeszcze na prawie rok, to trzeba robić go ponownie?

#17 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2009 - 22:22

- do sprzedazy potrzebne jest dowod rej z wbitym lpg + swiadectwo homologacji butli
- przy przegladzie musi byc homologacja na "papierze" - diagnosta ma obowiazek sprawdzenia zgodnosci numerow butli z homologacja oraz wprowadzenia do systemu numeru homologacji
- jak kupisz auto z przegladem waznym do wydzial komunikacji przepisze w Twoj dowod waznosc tego przegladu a wiec nie musisz go ponownie wykonywac
- jesli kupisz auto z lpg bez "papieu na butle" to musisz wystapic do producenta o wystawienie dupikatu (to jest platne , chyba 60 zl)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#18 OFFLINE   Lukas-l61

Lukas-l61
  • 330 postów
  • Dołączył: 27-03-2008
  • Skąd: Działdowo

Napisany 23 marca 2010 - 23:15

Witam i pytam.
Więc tak.Na butlę,która jest zamontowana papiery od niej diabli wzieli.Nieopłaca się zwracac z prośbą do producenta z wydaniem duplikatu,ponieważ ważna jest do września.I teraz pytanie jest takie:Czy jak zamontuje używkę z papierem(w dowód wbity jest gaz)to badanie techniczne przejdzie czy nie??Czy jest może na homologacji od butli(na papierku)informacja o samochodzie do którego zamontowany był gaz??
Jest to pilna sprawa bo w niedziele mi przegląd wyszedł,a na nową butle narazie kaski brak.

#19 OFFLINE   Amorek111

Amorek111
  • 194 postów
  • Dołączył: 10-03-2010
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 marca 2010 - 06:11

Witam jak miałem taki sam problem, wystarczyło zmienic butle tylko zebys miał wszystkie dokumenty od butli. I przegląd przejdziesz bez problemu.

#20 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2010 - 06:12

ale to nie jest istotne bo jak kupisz butle z papierem to masz ok, bo niema homologacji na calość instalacji tylko na poszczególne elementy.