Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co to jest dokładnie w bagażniku


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 23 marca 2010 - 19:21

Witam jestem tu nowy i mam pytanko do znawców omeg co to jest w mojej omedze kombi w bagażniku po prawej stronie w schowku jest metalowa puszka jakiś moduł chyba do GPS bo na tym module pisze GPS receiver unit do której to puszki są podpięte 2 kable jeden jakby antena i drugi to wtyczka 18 pinowa.
Po drugie w tym samym chowku są jescze jakby 2 kable jeden to kabel zakończony 12 pinową wtyczką a drugi to takie 2 małe wtyczki okrągłe ala coś do radia tylko mniejsze.

I teraz jeszcze jedno na wyświetlaczu kompa po prawej stronie na dolnej części mam napis który się świeci cały czas gps nie wiem czy to ma do tego mojego pytania znaczenie ale pisze bo może ma

Po 3 jakby to jest Gps to czy można to uruchomić i ew gdzie wogule jest antena do niego .
Z góry dziękuję i pozdrawiam Zbyszek

#2 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 23 marca 2010 - 19:30

ja tez to mam kolego w sedanie i tez to pewnie moglo dzialac ale mysle ze z oryginalnym radiem ma to cos wspolnego ale ja juz takowego nie mam i dalem sobie z tym spokoj moze ktos bedzie wiedzial jak to uruchomic i jak tego uzywac

#3 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2010 - 19:35

ja tez to mam kolego w sedanie i tez to pewnie moglo dzialac ale mysle ze z oryginalnym radiem ma to cos wspolnego ale ja juz takowego nie mam i dalem sobie z tym spokoj moze ktos bedzie wiedzial jak to uruchomic i jak tego uzywac

Co ma radio do tego?

I teraz jeszcze jedno na wyświetlaczu kompa po prawej stronie na dolnej części mam napis który się świeci cały czas gps nie wiem czy to ma do tego mojego pytania znaczenie ale pisze bo może ma

Jaki napis? "Check"? Sygnalizuje ubytek płynu, przepalenie się żarówki, bądź starcie klocków. Jakiś komunikat wyskakuje jak odpalisz auto? Check nie gaśnie jak wciśniesz hamulec?

Po 3 jakby to jest Gps to czy można to uruchomić i ew gdzie wogule jest antena do niego .

Jak kupisz wyświetlacz, to pewnie tak. Masz pokrętło w podłokietniku? Antena od GPS nie jest czasem w antenie od radia?

#4 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 23 marca 2010 - 19:54

Jaki napis? "Check"? Sygnalizuje ubytek płynu, przepalenie się żarówki, bądź starcie klocków. Jakiś komunikat wyskakuje jak odpalisz auto? Check nie gaśnie jak wciśniesz hamulec?


Jak kupisz wyświetlacz, to pewnie tak. Masz pokrętło w podłokietniku? Antena od GPS nie jest czasem w antenie od radia?


To znaczy z tym napisem na wyświetlaczu kompa to napisałem że jest cały czas napis "GPS".
A w takim razie czy szkopy poprostu montowali moduły GPS bez odpowiedniego wyświetlacza czy może ktoś podmienił bo z tego co rozumiem powinienem wymienić wyświetlacz kompa tak.

A pokrętła w podłokietniku nie mam a przy najmniej nie spotkałem się z żadnym i myśle że chyba nie ma bo by zauważył mój szwagier co u was już długo siedzi i co mnie zaraził omegami

#5 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 23 marca 2010 - 19:57

ww

#6 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2010 - 19:59

Czekaj, czekaj, nie zrozumieliśmy się. Sory za pomyłkę, masz GID-a, stąd GPS na wyświetlaczu koło licznika. Navi powinno działać po wgraniu mapy na Polskę.

#7 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 23 marca 2010 - 20:03

Czekaj, czekaj, nie zrozumieliśmy się. Sory za pomyłkę, masz GID-a, stąd GPS na wyświetlaczu koło licznika. Navi powinno działać po wgraniu mapy na Polskę.


aha fajnie dzięki czyli muszę teraz poszukać kogoś do wgrania takiej mapy dzięki za info
a co do tych pozostałych kabli luzem to nie będą one do zmieniarki czasem

ponowie prosbe czy moglibyscie mi powiedziec co to jest w tym bagazniku
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 13.jpg Wyświetleń: 64 Rozmiar: 33.2 KB ID: 2432

cos takiego masz?


coś albo u ciebie albo u mnie bo nic się nie pokazało

#8 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 23 marca 2010 - 20:16

U mnie w tym miejscu jest telefon komórkowy.

#9 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2010 - 20:53

U mnie w tym miejscu jest telefon komórkowy.

I na pewno masz na nim napisane "GPS reciver unit"...

#10 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 23 marca 2010 - 21:35

nie nie mam :),sory nie doczytałem

#11 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 13 kwietnia 2010 - 19:09

Więc tak ta puszka metalowa w tym schowku co pytałem z tym napisem GPS coś tam coś tam to jest moduł do telefonu w radju kture po włożeniu dużej karty telefonicznej działa bez zastrzeżeń i nie ma żadnego simloka .
A ta wtyczka w tym schowku 8 pinowa to jest do zmieniarki CD .
Nie wiem tylko jeszcze do czego będą te 2 małe okrągłe wtyczki ale to jest szczegół najważniejsze że tel w radju działa teraz tylko musze zmienić język w radju bo mi niemiecki nie leży i przeszkadza tym bardziej że go wogule nie kojaże .
Pozdrawiam Zbyszek

#12 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 13 kwietnia 2010 - 19:34

To jednak dobrze pisałem:)

#13 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 13 kwietnia 2010 - 20:08

Na to wychodzi że tak i tak jak napisałem ja tel uruchomiłem w aucie świetna sprawa super działa

#14 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 13 kwietnia 2010 - 20:18

Dokładnie fajna sprawa,szkoda tylko że nie można sklonować tej karty którą się ma w komórce wtedy byłby pod tym samym numerem a tak trzeba mieć dwa numery.

#15 OFFLINE   Batman

Batman

    Zbanowany

  • 15 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Kraków-Węgrzce Wielkie

Napisany 14 kwietnia 2010 - 10:53

Z tego co ja wiem to się da mieć dwie karty tyle ze jak będziesz miał 2 aktywne to ci będą dzwonić jakby 2 tel
Po prostu wyrabiasz klona swojej karty i heja zapytam kumpla jak to jest dokładnie

#16 OFFLINE   raczka100

raczka100

    602762968

  • 171 postów
  • Dołączył: 07-05-2008
  • Skąd: zabrze

Napisany 14 kwietnia 2010 - 13:13

Z tego co ja wiem to się da mieć dwie karty tyle ze jak będziesz miał 2 aktywne to ci będą dzwonić jakby 2 tel
Po prostu wyrabiasz klona swojej karty i heja zapytam kumpla jak to jest dokładnie


Witam
jak mozesz miec dwa te same numery?popytaj i dopytaj sie bo jak ja wiem to nie jest realne,gdyz siec na to nie zezwoli.Jest jeden numer 9 cyfrowy aktywny i niema innego takiego samego tez aktywnego ....logiczne?
pozdro
daj znac czy sie myle a ja jestem pewny ze nie

#17 OFFLINE   TOMIX

TOMIX

    -=TOMEK=-

  • 661 postów
  • Dołączył: 28-06-2008
  • Skąd: Usedom Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 kwietnia 2010 - 13:34

Witam
jak mozesz miec dwa te same numery?popytaj i dopytaj sie bo jak ja wiem to nie jest realne,gdyz siec na to nie zezwoli.Jest jeden numer 9 cyfrowy aktywny i niema innego takiego samego tez aktywnego ....logiczne?
pozdro
daj znac czy sie myle a ja jestem pewny ze nie

http://www.era.pl/pl...laczenia/tandem

#18 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 kwietnia 2010 - 19:29

Więc się da mieć dwie karty, Panowie technologia idzie na przód.

#19 OFFLINE   bombka

bombka
  • 177 postów
  • Dołączył: 30-01-2010

Napisany 14 kwietnia 2010 - 19:31

no włąśnie tylko era oferuje taką usługę,niestety.
Wiem też że gdzieś kiedyś robili klony kart sim ale w moim cudownym mieście nie mogę nikogo znaleźć.

#20 OFFLINE   Remus1

Remus1
  • 98 postów
  • Dołączył: 23-10-2006
  • Skąd: Wałcz

Napisany 14 kwietnia 2010 - 19:39

Witam

Wy macie w Erze, ja zaś mam w Orange. Tam nie ma mozliwości żadnego klona karty. Można zatem ustawić przekierowanie rozmów w komórce na samochód. Kilka sygnałów i przerzuca na auto. Sprawa bardzo prosta, i nie muszę mieć żadnego zestawu głosno mówiącego, i mam zapewniony komfort swobodnej rozmowy.
Korzystam z tego rozwiąanie już od dłuższego czasu i bardzo to sobie chwalę. pozdr.
Irek
:spor: