Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie Głośniki -> ktos wymieniał??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2006 - 00:43

wtącając się do pogawędki zapytam jakie tweetery polecacie na przód w miejsce orginalnych?

dziwnie to zabrzmi, ale niezbyt potrafie odpowiedziec na to pytanie... ja kupilem caly system, aby miec pewnosc, ze wszystko bedzie zgrane...

w zasadzie wybralbym cos jakiejs znanej firmy, patrz tylko, zeby tweeterek byl z kondensatorkiem...


 


#22 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 29 sierpnia 2006 - 09:00

Poradziłem sobie niestety poległa jedna osłona rygielka :( zwrotnice tez dałem w tej piance. Teraz musze to pod wzmak podłączyć bo radio nie daje rady, dzisiaj kolejny wieczór zabawy. Tak to teraz wygląda :
Dodany obrazek

Dzięki za odpowiedz.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#23 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 01 września 2006 - 10:40

wtącając się do pogawędki zapytam jakie tweetery polecacie na przód w miejsce orginalnych?

dziwnie to zabrzmi, ale niezbyt potrafie odpowiedziec na to pytanie... ja kupilem caly system, aby miec pewnosc, ze wszystko bedzie zgrane...

w zasadzie wybralbym cos jakiejs znanej firmy, patrz tylko, zeby tweeterek byl z kondensatorkiem...


co to znaczy kupuje jednej firmy zeby bylo zgrane?

Fabryczne zwrotki w zestawach nie sa rewelacyjne. Ot sa uniwersalne aby zagraly jakos w kazdym aucie:) Zwrotki z prawdziwego zdarzenia sa robione po pomiarach i obliczeniach w danym aucie i z danymi glosnikami, na dobrych komponentach. To tak po krootce. Jak cos wiecej potrzeba to sluze.
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#24 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2006 - 07:13

Fabryczne zwrotki w zestawach nie sa rewelacyjne. Ot sa uniwersalne aby zagraly jakos w kazdym aucie:) Zwrotki z prawdziwego zdarzenia sa robione po pomiarach i obliczeniach w danym aucie i z danymi glosnikami, na dobrych komponentach. To tak po krootce. Jak cos wiecej potrzeba to sluze.


tak, dlatego zmienilem kondensatory w zwrotkach na Jantzena... co do pomiarow, to jeszcze nie ta klasa sprzetu...


 


#25 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 04 września 2006 - 17:23

Fabryczne zwrotki w zestawach nie sa rewelacyjne. Ot sa uniwersalne aby zagraly jakos w kazdym aucie:) Zwrotki z prawdziwego zdarzenia sa robione po pomiarach i obliczeniach w danym aucie i z danymi glosnikami, na dobrych komponentach. To tak po krootce. Jak cos wiecej potrzeba to sluze.


tak, dlatego zmienilem kondensatory w zwrotkach na Jantzena... co do pomiarow, to jeszcze nie ta klasa sprzetu...


Dobre i to na poczatek. Daje duza poprawe wzgledem seryjnej zwrotki na niezbyt dobrych komponentach:)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#26 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2006 - 21:52

Dobre i to na poczatek. Daje duza poprawe wzgledem seryjnej zwrotki na niezbyt dobrych komponentach:)


no daj spokoj tym zwrotnicom, ja jestem zadowolony (na poczatek :) ), wiele rzeczy jeszcze jest istotnych... np porzadne wygluszenie drzwi - ja tego nie robilem (jeszcze), nie bylo czasu i kasy, a akurat omy i tak sa niezle wygluszone, wiec ta operacja jest przesunieta na pozniejszy termin :)


 


#27 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 04 września 2006 - 22:10

Dobre i to na poczatek. Daje duza poprawe wzgledem seryjnej zwrotki na niezbyt dobrych komponentach:)


no daj spokoj tym zwrotnicom, ja jestem zadowolony (na poczatek :) ), wiele rzeczy jeszcze jest istotnych... np porzadne wygluszenie drzwi - ja tego nie robilem (jeszcze), nie bylo czasu i kasy, a akurat omy i tak sa niezle wygluszone, wiec ta operacja jest przesunieta na pozniejszy termin :)


No wygluszenie to podstawa, poprawny montarz glosnikow, polozenie kabli i dopiero pozniej dlubanie w zwrotkach. Dla mnie to oczywiste, ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony. No ae grunt ze jest w planach wygluszenie:)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#28 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 września 2006 - 22:20

Dla mnie to oczywiste, ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony. No ae grunt ze jest w planach wygluszenie:)

grunt, ze ktos wie o tym, ze tak robi i wie co powinien zrobic :) (podobnie jak z lamaniem przepisow np. na drodze - bezpieczniej jest, jesli ktos to robi swiadomie, niz nieswiadomie)

koszt kondensatorkow byl znikomy w porownaniu do kosztow wygluszenia...

z montazem audio to dluga historia, nastepnego dnia byl wyjazd na wczasy, podczas montazu okazalo sie, ze mam w tylnych drzwiach duzo mniejsze otwory, niz glosniki (13cm vs 16cm :mrgreen: ), a kable radio-wzmacniacz leza w domu i czekaja na lepsze czasy :)


 


#29 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 września 2006 - 22:21

o wygluszenie to podstawa, poprawny montarz glosnikow, polozenie kabli i dopiero pozniej dlubanie w zwrotkach. Dla mnie to oczywiste, ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony. No ae grunt ze jest w planach wygluszenie:)


Nyny, powiedz dlaczego jeździsz VECTRĄ?? ja nie rozumie ludzi którzy tym jeżdżą.. jeździ to jakoś.. ale nie ma tego czegoś co by ta jazdę dopełniło (zaznaczam że nie chodzi tu instalacje audio bo do omegi czy lepszego auta możesz sobie ją też założyć)...

rozumiesz teraz? wybrałeś VECTRE, ona Ci w zupełności wystarcza wiedząc jak np jeździ OMEGA czy inne, a jeździ/jeżdżą niestety lepiej.

Ja też wiem jak gra dobre audio.. ale nie musze go mieć, i nie mów

ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony.

bo się żygać chce słuchając takich durnot... jesteś napalony na audio to sobie bądź, ale nie obraź się... za wybór samego auta zabrałeś się od d*py STRONY!!

moze teraz zrozumiesz i ściągniesz klapki z oczu bo nie każdy musi podzielać Twój punkt widzenia..
'

#30 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 września 2006 - 00:56

Nyny, powiedz dlaczego jeździsz VECTRĄ?? ja nie rozumie ludzi którzy tym jeżdżą.. jeździ to jakoś.. ale nie ma tego czegoś co by ta jazdę dopełniło (zaznaczam że nie chodzi tu instalacje audio bo do omegi czy lepszego auta możesz sobie ją też założyć)...

rozumiesz teraz? wybrałeś VECTRE, ona Ci w zupełności wystarcza wiedząc jak np jeździ OMEGA czy inne, a jeździ/jeżdżą niestety lepiej.


Bc30se, A miałeś kiedyś Vectre że sie wypowiadasz :neutral: Bo jak nie to skończ za przeproszeniem pieprzyć głupoty :wink: I co ty porównujesz Vectre do Omegi bo to nawet nie te same segmenty, teraz to chyba ty sie od d*py strony do tego zabrałeś :wink:

Pozdrawiam i sie już nie wypowiadam bo sie denerwować nie zamierzam :smile:

Make Peace Not War :razz: :mrgreen: :mrgreen:

#31 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 07:21

Bc30se, A miałeś kiedyś Vectre że sie wypowiadasz :neutral: Bo jak nie to skończ za przeproszeniem pieprzyć głupoty :wink: I co ty porównujesz Vectre do Omegi bo to nawet nie te same segmenty, teraz to chyba ty sie od d*py strony do tego zabrałeś :wink:



A czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem??? chyba nie... i właśnie zabrałeś się do tego od d*py strony, bo ja nie neguje wyboru jego samochodu, a niestety NYNY neguje wybory ludzi co do budowania włąsnego audio pod swoje potrzeby, nie rozumiejąc, że nie każde auto musi grać na zlotach CAR AUDIO.

POnadto, zajrzyj w inne wątki i je poczyta..... bo wypaliłeś ni z gruchy ni z pietruchy...

http://forum.omegakl...hread.php?t=284

#32 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 07:45

Panowie spokój :!:

Muszę się tutaj zgodzić z BC, liczy się, że człowiek wie co powinien zrobić, ale czasami się nie da. Przyczyny jak zawsze różne, kasa, czas itp.

Na tym forum porady i sugestie są mile widziane, ale najeżdżania na siebie i obelg nie będę tolerował :!:


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#33 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 08:36

zrobić, ale czasami się nie da


czasami się da, ale dla danej osoby nie ma aż takich wymagań. Więc NYNY, cenie sobie chęć twojej pomocy. Ale traktujesz to "nadgorliwie". Na pewno znajdziesz na tym forum osoby, które podzielają TWoją opinie, ale swoją odpowiedź na przykładowy temat typu "Jakie głośniki do..." powinieneś zacząć od "czego oczekujesz i ile masz kasy"? Jeśli ktoś Ci powie, że chce samochód na zloty CAR AUDIO to wtedy jedziesz.... w innym wypadku wyhamuj i kieruj się rozsądkiem a nie żąrliwą miłością do tematu CAR AUDIO.

#34 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 września 2006 - 09:22

BC, dziwi mnie że akurat tobie przeszkadzają wypowiedzy NYNEGO, on podchodzi do kwesti Audio jak ty do silników, proponuje najlepsze rozwiązania. Ty też sie nie pytasz do czego komuś samochód jest potrzebny przy zakupie, tylko odrazu mówisz KUPUJ MV6. Ta sama zasada moim zdaniem.
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#35 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 14:22

o wygluszenie to podstawa, poprawny montarz glosnikow, polozenie kabli i dopiero pozniej dlubanie w zwrotkach. Dla mnie to oczywiste, ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony. No ae grunt ze jest w planach wygluszenie:)


Nyny, powiedz dlaczego jeździsz VECTRĄ?? ja nie rozumie ludzi którzy tym jeżdżą.. jeździ to jakoś.. ale nie ma tego czegoś co by ta jazdę dopełniło (zaznaczam że nie chodzi tu instalacje audio bo do omegi czy lepszego auta możesz sobie ją też założyć)...

rozumiesz teraz? wybrałeś VECTRE, ona Ci w zupełności wystarcza wiedząc jak np jeździ OMEGA czy inne, a jeździ/jeżdżą niestety lepiej.

Ja też wiem jak gra dobre audio.. ale nie musze go mieć, i nie mów

ale widac nie wszyscy tak rozumuja i ze sie wyraze zabieraja sie od tylka strony.

bo się żygać chce słuchając takich durnot... jesteś napalony na audio to sobie bądź, ale nie obraź się... za wybór samego auta zabrałeś się od d*py STRONY!!

moze teraz zrozumiesz i ściągniesz klapki z oczu bo nie każdy musi podzielać Twój punkt widzenia..
'

Wybralem vectre bo omega nie jezdzi!!! Jest to limuzyna w ktorych nie gustuje. Ot moze kombi do przewozenia smieci ale bez przesady. I jezeli juz to z 3.0 V6 pod maska. Jezdzilem omega bardzo doozo i naprawde szalu nie ma, ot toczydelko jakich wiele na drogach. I jakbym mial malucha-merca czy innego maybacha to zrobilbym tam porzadne audio bo to podstawa w codziennej podrozy.Bo to jest moje hobby. I tu sie ma nijak teoria od d*py strony...

Poza tym jezdze vectra jedyna w swoim rodzaju i raczej drugiej takiej nie ma, ale pewnie powiesz ze niestety to zawsze vectra ale dla mnie to jest wlasnie jej zaleta ze jest VECTRA!!
Vectra jest tylko moja i sluzy mi jako auto gdzie odpoczywam i relaksuje sie, a na zakupy i dla narzeczonej jest corsa w ktorej rowniez zrobilem porzadne granie.

I gdybanie kto czym jezdzi jest bez sensu, ot polubilem vectre i nie to ze mnie nie stac na lepsze auto tylko dlatego ze ona ma to cos. I jak zmienie to jak juz kiedys pisalem na innych forach na Audi RS4 oczywiscie w kombi....

A co do popularyzowania dobrze naglosnionego samochodu to dlaczego nie naprowadzac i podpowiadac ludziom. W koncy po co maja wydac pieniadze w bloto, jak moze to zrobic rozsadniej i miec jako takie granie..
peace
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#36 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 14:29

zrobić, ale czasami się nie da


czasami się da, ale dla danej osoby nie ma aż takich wymagań. Więc NYNY, cenie sobie chęć twojej pomocy. Ale traktujesz to "nadgorliwie". Na pewno znajdziesz na tym forum osoby, które podzielają TWoją opinie, ale swoją odpowiedź na przykładowy temat typu "Jakie głośniki do..." powinieneś zacząć od "czego oczekujesz i ile masz kasy"? Jeśli ktoś Ci powie, że chce samochód na zloty CAR AUDIO to wtedy jedziesz.... w innym wypadku wyhamuj i kieruj się rozsądkiem a nie żąrliwą miłością do tematu CAR AUDIO.


Nie nadgorliwie ale pomagam wybrac im dobra droge. I nie toleruje blednego myslenia w tym temacie. I sie uparles naglasniania imprez, naprawde dobre CA nie na tym polega. Co do pomocy zwyklym wyjadaczom to nie ma sprawy znany jestem z wielu for ze nie unikam tego typu zagadnien. Ale jak juz napisalem wpadlem najpierw zrobic tutaj porzadeczek i nakierowac na dobra droge coponiektorych, a nie naskakiwac. Ale nie moge zostac obojetny wobec herezji jakie sa gloszone....
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#37 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 14:35

Ale jak juz napisalem wpadlem najpierw zrobic tutaj porzadeczek i nakierowac na dobra droge coponiektorych, a nie naskakiwac. Ale nie moge zostac obojetny wobec herezji jakie sa gloszone


to ja Cie zczne może nakierowywać, zmień samochód bo błądzisz... VECTRA to dla mnie herezja.... to jheździ tak jak nie gra według Ciebie audio bez suba....

#38 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 14:59

Ale jak juz napisalem wpadlem najpierw zrobic tutaj porzadeczek i nakierowac na dobra droge coponiektorych, a nie naskakiwac. Ale nie moge zostac obojetny wobec herezji jakie sa gloszone


to ja Cie zczne może nakierowywać, zmień samochód bo błądzisz... VECTRA to dla mnie herezja.... to jheździ tak jak nie gra według Ciebie audio bez suba....


sie chyba niedogadamy czytaj 2 posty wyzej i mozemy dyskutowac? na co mam zmienic? efektowna jest, ladnie gra, jakos sie zbiera, wiec czego jeszcze autu trzeba? jak juz pisalem vectra ma to czego oczekuje od auta i nijak ma sie tutaj analogia do suba.
Pisalem ze w porzadnym zestawie w aucie musi byc sub, a nie jako pierwsze co nalezy wrzucic do auta...
Poza tym to nie temat jakie kto ma auto tylko raczej temat o glosnikach..
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#39 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 15:51

a to czego oczekuje od auta i nijak ma sie tutaj analogia do suba.


przykładowy zestaw który złoże bez suba, bądź tak żeby mi wystarczał, będzie miał to czego oczekuje od systemu audio i nijak ma się tutaj twoje myślenie, patrzysz się tylko w jedną strone.

#40 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 16:15

a to czego oczekuje od auta i nijak ma sie tutaj analogia do suba.


przykładowy zestaw który złoże bez suba, bądź tak żeby mi wystarczał, będzie miał to czego oczekuje od systemu audio i nijak ma się tutaj twoje myślenie, patrzysz się tylko w jedną strone.



ale ta strona ktora propaguje jakos znajduje uznanie na calym swiecie....
..i jakos podstawa systemow ca w autach wlasnie bazuje na odseparowanym przodzie i subem jako uzupelnieniem podlaczone to wszystko do jakiegos wzmaka. i nie trzeba na to wydac majatku
to ze tobie pasuje tak jak ci gra nie oznacza ze to jest poprawny system i ze reszcie tez przypasuje. i o to w tym wszystkim chodzi..

....a twoje sugestie nad zmiana auta juz nie....
Podam jeden prozaiczny powod zeby skonczyc ta dyskusje
Taniej kupic suba niz zmienic na inne auto...

P.S.I miej na uwadze ze MV6 to jest tylko wozidelko nic wiecej, ani to limuzyna, ani scigant, ot zwykle szare miejskie auto tyle tylko ze z napedem na tyl...
I na placu z autami wcale sie nie wyroznia niczym szczegolnym od auto jakich wiele na drogach....
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl