Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Autronic AL-700 resistive czy bingo S4


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sliz1

sliz1
  • 115 postów
  • Dołączył: 29-06-2008
  • Skąd: Przysucha

Napisany 06 grudnia 2009 - 21:26

Witam!!Od długiego czasu borykam sie z problemem pracy na benzynie po jezdzie na lpg.Obecnie mam elektronike loveco.Postanowiłem to wymienic na cos dobrego zeby to normalnie jezdziło na benzynie jak i na gazie.Wyczytałem na forum że dobre bedzie Bingo S4 i Autronic AL-700 resistive.I może doradzicie które z tych będzie lepsze.Mam zamiar sam to zamontować a więc proszę o jakieś porady z tym związane.Parownik już wymieniłem na Tomasetto 140HP i została mi tylko elektronika i zastanawiam się jeszcze nad mikserem bo w tej chwili mam zamontowany między przepływką a kolanem przepustnicy i nie wiem czy kupic taki co zaklada sie na przepustnice czy zostawic ten??
sliz

#2 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 grudnia 2009 - 22:27

Bingo S4 nie współpracuje z sondą 5V... a taka jest w X20XEV.
więc chyba pozostaje Autronic...
ja mam u sibie Bingo S4 i sonda stoi w miejscu po przełączeniu na LPG... za jakiś czas bede chyba zmieniał na Autronica...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#3 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 06:42

miałem autronica w megi i był problem jak było zimno miała problemy z przełączeniem się na LPG po przeniesieniu centralki do środka problem znikną.

#4 OFFLINE   matimon

matimon

    Miłośnik modelu...

  • 200 postów
  • Dołączył: 23-04-2009
  • Skąd: Busko Zdrój

Napisany 07 grudnia 2009 - 07:29

Bingo S4 nie współpracuje z sondą 5V... a taka jest w X20XEV.
więc chyba pozostaje Autronic...
ja mam u sibie Bingo S4 i sonda stoi w miejscu po przełączeniu na LPG... za jakiś czas bede chyba zmieniał na Autronica...


Kolega BINGO S4 na pewno współpracuje z sondą 5V!! A co do pracy sondy w Twoim autku - to pewnie jest zużyta! Jeśli wszystko podłączone ok, silniczek sterujący dawką gazu ustawiony na pracę(nie na stała pozycje) to jeśli sonda sprawna - musi pracować!!!

#5 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 grudnia 2009 - 11:09

to pewnie jest zużyta!

nie jest zużyta, to już druga sonda... poza tym na PB chodzi w porzadku...

Kolega BINGO S4 na pewno współpracuje z sondą 5V!

masz/miałeś u siebie tą centralkę i chodziła?
podaj jakiś konkretny przykład... nie chce zabić sterownika komputera, póki co mapy się nie rozjeżdzają.... ale chce zmienić na autronica jeżeli bingo nie podoła.

w x20xev jest uklad siemens i sonda 5V cyrkoniowa... sprawdzałem już na dwóch sondach... i na LPG sonda stała w miejscu...
więc pozostaje złe wpięcie się w sonde gazowników... ale gazownik się upiera, że wie co i jak z tą sondą i, że wpiął się w dobry kabel...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#6 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 12:10

W X20XEV jest sonda tytanowa, a Bingo-S4, Stag-150, Autronic resistive doskonale współpracują z Simtekami. Wystarczy w opcjach emulacji zaznaczyć, aby czas emulowania ubogiej lambdy był dłuższy niż bogatej, np: H=0,5s, L=1,5s. W swojej nie mam, ale znajomemu z powodzeniem gaz ustawiłem na Bingo. Wiele tematów tego forum traktuje o prawidłowej współpracy w/w sterowników LPG z Omegami.

#7 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 grudnia 2009 - 13:39

teraz to ja już zgłupiałem... jedni mówią tak a drudzy całkiem odwrotnie... :dziura:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#8 OFFLINE   sliz1

sliz1
  • 115 postów
  • Dołączył: 29-06-2008
  • Skąd: Przysucha

Napisany 07 grudnia 2009 - 14:05

Mam pytanko.Własnie montuje bingo S4 i teraz który wtrysk jest pierwszy, ten od strony kabiny czy od przodu samochodu?Mam jez zarobione wtyczki na kablach.
sliz

#9 OFFLINE   matimon

matimon

    Miłośnik modelu...

  • 200 postów
  • Dołączył: 23-04-2009
  • Skąd: Busko Zdrój

Napisany 07 grudnia 2009 - 15:30

Mam pytanko.Własnie montuje bingo S4 i teraz który wtrysk jest pierwszy, ten od strony kabiny czy od przodu samochodu?Mam jez zarobione wtyczki na kablach.


ten od strony rozrządu

nie jest zużyta, to już druga sonda... poza tym na PB chodzi w porzadku...


masz/miałeś u siebie tą centralkę i chodziła?
podaj jakiś konkretny przykład... nie chce zabić sterownika komputera, póki co mapy się nie rozjeżdzają.... ale chce zmienić na autronica jeżeli bingo nie podoła.

w x20xev jest uklad siemens i sonda 5V cyrkoniowa... sprawdzałem już na dwóch sondach... i na LPG sonda stała w miejscu...
więc pozostaje złe wpięcie się w sonde gazowników... ale gazownik się upiera, że wie co i jak z tą sondą i, że wpiął się w dobry kabel...


Kilka razy montowałem Bingo S4 w X20XEV i było ok.

#10 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:00

Florek oraz matimon widzę, że znacie BINGO S4.. powiedzcie mi w takim razie jak ją ustawić..
sprawdzałem wpięcie gazownika i wychodzi na to, że jest ok.. ale sonda stoi cały czas na poziomie 2.58 (na PB) a na LPB około 4.8 :/

Ustawienia z programu bingo:
Typ Sondy: 0-5+
Punkt neutralny sondy: 2.54
Typ emulacji: Przebieg
Czas emulacji H: 0.500
Czas emulacji L: 1.500
Typ zapłonu: 4 cylindry 2 cewki
Punkt przełaczania na gaz: 2000

i chyba tyle z tych najważniejszych ustawień :/

#11 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:09

Z tego co pamiętam typ sondy "0-5 -" a punkt neutralny ustawiłbym na środku wskazań sondy, bo każda nieco inaczej pracuje. Sonda na benzynie, po rozgrzaniu silnika musi pracować od ubogiej do bogatej i odwrotnie inaczej nie zaczynam regulacji.

#12 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:11

no u mnie właśnie na pb nie chodzi, ale to już 2 sonda, więc nie sądze, zeby była uwalona.. obie stoją w tym samym miejscu, moze gazownik się jednak źle wpiął?

#13 OFFLINE   sliz1

sliz1
  • 115 postów
  • Dołączył: 29-06-2008
  • Skąd: Przysucha

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:14

wszystko podłączone według schematu,lecz nie chce przerzucic na lpg.Podpięty tez czujnik temperatury.Czy bez podłączenia pod kompa da rade to ruszyc??I jeszcze zauważyłem że z centralki nie wychodzi przewód masowy na cewki lpg na tą przy parowniku i na filtrze,jest tylko przewód + niebieski.Czy masa z karoserii wystarczy bo tylko taka jest podłączona?
sliz

#14 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:44

Podłączenie elektryczne centralki LPG u chomiczka do przejrzenia, reset ECU benzyny np, Op-Comem i podejrzenie jak pracuje sonda na benzynie po resecie. Masy, prawidłowość podpięcia sondy (filet-LPG na czarny kabel od sondy, szary-LPG na czarny kabel biegnący do ECU benzyny). A czy sonda po podpięciu do powiedzmy Op-Coma chodzi? Aha, masa z karoserii musi wystarczyć, bo z centralki nie wychodzi.

#15 OFFLINE   sliz1

sliz1
  • 115 postów
  • Dołączył: 29-06-2008
  • Skąd: Przysucha

Napisany 07 grudnia 2009 - 17:58

Ok,ale czy to powinno ruszyc bez ingerencji w ustawienia przez kompa??I gdzie tam jest gniazdo diagnostyczne??Czy trzeba wyciągnąć tą wtykę od wtrysków i te dolne piny to jest właśnie to??
sliz

#16 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 18:10

miałem autronica w megi i był problem jak było zimno miała problemy z przełączeniem się na LPG po przeniesieniu centralki do środka problem znikną.



ja mam autronica , centralka jest w skrzynce z przekaźnikami i wszystko jest OK :)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#17 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 grudnia 2009 - 21:03

no to u mnie jest całkiem inaczej.. bo na Pb sonda chodzi a na LPG leży... więc

filet-LPG na czarny kabel od sondy, szary-LPG na czarny kabel biegnący do ECU benzyny

to dla mnie najcenniejsza informacja :)

rano już byłem skłonny przekładać na autronica, ale jeszcze się pobawie z bingo... szkoda, że mam do Was tak daleko...

i z tego co pamiętam to u mnie na OP-comie sonda nie chodziła.. a na komputerze gazownika podobno tak... :o
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#18 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 grudnia 2009 - 21:08

posluchajacie koledzy - wiele centralek , gdy jest zle wpiete powoduje zaburzenie pracy lambdy. Odepnijcie centralke lpg od sondy , zlaczcie przeciety kabel sygnalowy lambdy i wtedy sprawdzcie czy sonda lata. Jesli ok to wpinajcie w czarny kabel sondy. Tniecie go i do dwoch koncow podlaczacie kabelki tak jak na schemacie - i ma laltac!!!
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#19 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2009 - 21:09

W programie od Bingo jest schemat podłączenia, zaś dodam, że w Omedze czarny kabel sondy jest sygnałowym, przecinamy go i fiolet na sondę, szary na ECU benzyny. Jaką masz wersję programu Bingo? Może warto zajrzeć: http://oldwww.kme.eu/programy.html

kczech mnie nieco wyprzedził ;)

#20 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 grudnia 2009 - 21:46

no to już wszystko wiem...
ostatnie moje pytanie... bo za kostką zmienia on kolor... i chodzi o czarny który wychodzi od sondy, tak?
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ