Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2012


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2009 - 20:01

wiecie z kąd to sciągnąć czy za szybko jeszcze bo nigdzie nie moge znalesć tego
link do trailera;)
http://www.sonypictu...om/movies/2012/

jak dla mnie filmik pierwsza klasa:)

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2009 - 20:37

skąd Ty chcesz to sciągać, jak dziś byla premiera w kinie dopiero?

ps. swoją drogą czy taka pierwsza klasa to ja nie wiem. Jest gorszy niż Szklana Pułapka 4.0 pod względem naciaganego scenariusza.
Owszem fajnie zrobiony i nie czuć jego długości (ponad 2,5h) ale bez jaj ... ilość mega nierealnych scen sięga granic mozliwości.
Poza tym nieralność to jedno, a głupota dzialań bohaterów typu "swiat sie wali, ale dzieciom ze stoickim spokojem wytłumaczymy, dlaczego tatuś tetraz pójdzie ratować swiat i że sie spieszy, bo ma na to tylko kilka sekund"
Fatalnie to pod tym względem wypada.
Już 'Pojutrze' bylo bardziej sensowne.

W ogolności nie twierdze, ze film jest zły ... ale patos, nierealność, oraz przeżywający wszytsko i wszędzie główny pohater ... szkoda gadac - to trzeba zobaczyc.

Jak ktoś widzial Szklaną pułapke 4.0 i pamięta scene z harierem wiszącym bez pilota nad autostradą, na ktorego skrzydła spada Bruce Wilis ... to niech wyoborazi sobie, ze tego typu scenek jest pół filmu w 2012 :D

Ten film jest jak zwykły banan ... nic więcej.

Tak na marginesie - 2012 Doomsday oraz 2012 to dwa różne filmy.

#3 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2009 - 20:54

skąd Ty chcesz to sciągać, jak dziś byla premiera w kinie dopiero?

są pewne miejsca;) Dystrykt 9 widziałem miesiąc przed premierą ale 2012 niema już wszystko przekopałem

Tak na marginesie - 2012 Doomsday oraz 2012 to dwa różne filmy.

dokładnie ten link co podał pysio to 2012 a nie 2012 Doomsday jest jeszcze 2012 Supernova

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#4 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2009 - 22:14

2012 Doomsday

pomyłka z mojej str.chodzi mi o link

#5 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 listopada 2009 - 22:46

są pewne miejsca;) Dystrykt 9 widziałem miesiąc przed premierą ale 2012 niema już wszystko przekopałem


dokładnie ten link co podał pysio to 2012 a nie 2012 Doomsday jest jeszcze 2012 Supernova


a ten dystrykt 9 masz w wersji dvd czy z kamery?

#6 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 listopada 2009 - 22:54

pierwszy miałem avi z napisami ale ponieważ żona nie lubi czytać ściągnąłem RMVB z lektorem ale kijowy ten lektor

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#7 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 listopada 2009 - 22:57

a jakieś źródełko?

#8 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2009 - 23:19

Właśnie wróciłem z kina. Myśle, że Cita napisał to co najważniejsze. Efekty bardzo dobre widać ogromny postęp komputerów :) Naprawde robią pozytywne wrażenie mimo, że błędów nie brakuje. Co do scenariusza... pan Roland Emmerich byc moze jest dobrym rezyserem ale jego scenariusz mozna o kant tyłka rozbić. Głowny bohater radzi sobie niczym rambo, jest niezniszczalny i tam gdzie on tam są największe katastrofy. Niektore sceny powalają.... głupotą (jego wyjscie z przepaści, walka z kablem w maszynowni itd.:brawo: :zaklopotanie:). Oczywiście nie brakuje hollywoodzkich wstawek (sic! durni amerykanie) z "happy endem" głównych bohaterów. Pomijam tu lekarza, bo przecież przez jego śmierci główny bohater może wrócić do swojej ex w trybie natychmiastowym :mrgreen: :) Na dodatek mało jest pokazanych relacji między zwykłymi rodzinami, cały film skupia się na paru głównych bohaterach nie oddając przy tym zbyt dobrze dramaturgii końca świata (było by to ciekawsze niż robienie z filmu momentami komedii). Ale za to ckliwych wystąpień prezydenta USA i jego bohaterstwa jest w filmie pełno. Jest to tylko moja osobista opinia na temat filmu i jeżeli miał bym go komuś polecić to tylko dla efektów bo tutaj absurd goni absurd... to tak w dużym skrócie ;)

P.S

1.Filmu na RS jeszcze nie znalazłem ale pewnie niedługo (wkońcu juz po premierze) będzie wysyp linków...
2. Pysio zmień tytuł tematu bo wprowadza w błąd...

#9 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 listopada 2009 - 16:57

a jakieś źródełko?


http://tnttorrent.in...63f6ccf72c.html :) RMVB z lektorem

http://tnttorrent.in...2c7d60ea2b.html ;) DVDRip z napisami

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#10 OFFLINE   W.D.M.A

W.D.M.A

    Ciocia Wiola

  • 287 postów
  • Dołączył: 28-06-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 12 listopada 2009 - 17:54

Sorka ze w tym temacie ale ma ktoś może film Galerianki ?? Albo wiecie skąd to ściągnąć ?

#11 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 14 listopada 2009 - 09:42

W ogolności nie twierdze, ze film jest zły ... ale patos, nierealność, oraz przeżywający wszytsko i wszędzie główny pohater ... szkoda gadac - to trzeba zobaczyc.

Narzekasz :) To jest kino popcornowe, masa wybuchow, super-bohater, wszedzie i zawsze na czas, zeby uratowac sytacje itp itd :) Tego typu filmy sie oglada z paczka chipsow i piwem w reku i nie szuka sie dziur "a ten samochod tak szybko nie jedzie" :) Kiedys koles byl na Skarbie Narodow jak tylko bylo to w kinach. Po wyjsciu nie mogl przezyc faktu, ze w jednej scenie (tej z drewniana winda i schodami jak ktos kojarzy) byl taki piekny blyszczacy gwozdz, ktory powinien byc skorodowany na wylot po takim czasie. No normalnie z nim sie nie da ogladac filmow. Tzn w kinie siedzial cicho, ale w domu to jest masakra :]

No pogadalem sobie :)

#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2009 - 10:12

Narzekasz :) To jest kino popcornowe, masa wybuchow, super-bohater, wszedzie i zawsze na czas, zeby uratowac sytacje itp itd :) Tego typu filmy sie oglada z paczka chipsow i piwem w reku i nie szuka sie dziur "a ten samochod tak szybko nie jedzie" :) Kiedys koles byl na Skarbie Narodow jak tylko bylo to w kinach. Po wyjsciu nie mogl przezyc faktu, ze w jednej scenie (tej z drewniana winda i schodami jak ktos kojarzy) byl taki piekny blyszczacy gwozdz, ktory powinien byc skorodowany na wylot po takim czasie. No normalnie z nim sie nie da ogladac filmow. Tzn w kinie siedzial cicho, ale w domu to jest masakra :]

No pogadalem sobie :)



NIE NIE NIE.
Ja jestem duzym zwolennikiem filmów lekkich łatwych i przyjemnych (czyt. hamerykańskiej komercji).
Ja naprawde lubie takie filmy i jest ich cała masa. Taki gatunek nadrzędny nad konkretnymi rodzajami filmów.
Nie komentuje nieprawdziwości filmowej i fikcji literackiej - bo taką to nawet w filmach dokumentalnych mozna znaleźć.

W filmie 2012 jak i w w Szklanej pułapce 4.0 - fikcja i nierealność działań głównego bohatera po prostuprzyćmiła całkiem fajny film. Gdyby nie to wyolbrzymione superhero ... film naprawde bylby fajny.
NIestety w każdej scenie przez powiedzmy 3/4 filmu (czyli jakies prawie dwie godziny) główny bohater ma nadprzyrodzone zdolności unikania smierci.

I gdybym nie lubił takich filmów, to moja krytyka bylaby nieobiektywna. Niestety lubie takie kino, lubie wstawki humoru sytuacyjnego (ktorych tu tez nie brakowało - choćby odpalanie bentleja), lubie filmy z happy endem i nie lubie, kiedy główny bohater ginie. Lubie kiedy nielubiąca sie na początku para bohaterów na koncu "wchodzi w ślimaka" i żyją długo i szczęsliwie.
Nie lubie jednak przesady w tej sielance i przesadzie bo staje sie to ... nudne, przewidywalne itd.
Oglądajac 2012 w połowie filmu wiedzialem, ze murzyn i córka prezydenta bedą razem, że Jurij nie wsiądzie na statek oraz ze główny bohater znów będzie z zoną (no i mógłbym wymienic jeszcze kilka gównych wątków filmu) ...
Ochydztwo.

#13 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 14 listopada 2009 - 10:59

No to pewnie gust filmowy mamy podobny :piwo2:

#14 OFFLINE   taktownie

taktownie
  • 69 postów
  • Dołączył: 11-01-2009
  • Skąd: Nidzica

Napisany 14 listopada 2009 - 13:17

Oglądajac 2012 w połowie filmu wiedzialem, ze murzyn i córka prezydenta bedą razem, że Jurij nie wsiądzie na statek oraz ze główny bohater znów będzie z zoną


miałem tak samo, ale mimo tego i innych śmiesznych scen, własnie takich typowo superbohaterowych, szczegolnie jak uciekał ta limuzyną na początku :D to bardzo mi się film spodobał, wzbudził we mnie dużo refleksji, takich co ja bym zrobił, jakbym się zachował, siedział mi ten film do wczoraj w głowie, także jest na + :)

#15 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 listopada 2009 - 14:08

badziewne zakonczenie:p

#16 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 listopada 2009 - 14:59

Wracajac do pytania tworcy tematu - 2012 mozna sciagnac juz w wersji CAM

 


#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2009 - 15:07

co ja bym zrobił, jakbym się zachował


napewno rpzejechalbyś przez nieznany budynek trzymajac but w podłodze :D

#18 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 listopada 2009 - 17:39

napewno rpzejechalbyś przez nieznany budynek trzymajac but w podłodze


Tak jak w Zabojczej broni 4:D

#19 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 listopada 2009 - 18:22

też znalazłem 2012 CAM - XVID - MAX http://tnttorrent.in...53997a7f4d.html

za free:)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#20 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 listopada 2009 - 19:25

cinka wersja na pebie >> http://peb.pl/lq-ts-...9-camrip-3.html