Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Poducha se pierdykła, tak o z niczego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   areczek80

areczek80
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2011
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 03 lutego 2012 - 11:59

Witam mam taki problem Dziś chciałem odpalić omege mv6 3.0 98rok ale padła bateria wiec podjechal kolega i chcielismy odpalic z kabli . Podpielismy i chwile poczekalismy aby troszke sie naładowal po 3-4minutach kolega wsiadl do swojego auta i troszke podniusł swoje obroty ja chcialem odpalic omege a tu nagle wystrzal i wystrzelilo poduszke boczna od pasazera czy ktos wie o co chodzi?:o

#22 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2012 - 16:24

zdarza się .....przyczyna... skok napięcia np. na nie stykających przewodach rozruchowych itp.

#23 OFFLINE   areczek80

areczek80
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2011
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 03 lutego 2012 - 18:09

szkoda :( dzieki

#24 OFFLINE   Fawlik

Fawlik
  • 109 postów
  • Dołączył: 20-07-2011
  • Skąd: Wieprz, woj. Małopolskie

Napisany 03 lutego 2012 - 20:34

mam ten sam problem, dzisiaj rano było -23 st, auto nie odpalałem od kilku dni i jak przekręciłem kluczyk, dwa razy zakręcił leniwie rozrusznik, kontrolki pomrygały i pierdut. Jasiek od fotela pasażera poszedł :( Czy znalazł ktoś w którym miejscu wiązka się przeciera? Bądź co sprawdzić przy xenonach?

#25 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 lutego 2012 - 22:38

Podobny przypadek miał kolega w Astrze-G. Poduszka wywaliła w w/w okolicznościach: zimno, rozruch silnika (z poważnym spadkiem napięcia), kilka sekund pracy i ŁUUP. Po prewencyjnym wyczyszczeniu kostki pod fotelem, założeniu innej sprawnej poduszki, wykasowaniu błędu Op-Comem jak dotąd spokój. Osobiście uważam, że wpływ na to ma spadek napięcia w instalacji (lampka od poduszek nie gaśnie po uruchomieniu silnika) w połączeniu z zwiększonym oporem na stykach pod fotelem a być może potem szybki wzrost napięcia od pracującego alternatora/naładowanie się kondensatorów w ECU poduszek po zaprzestaniu kręcenia rozrusznikiem- chyba ECU od poduszek głupieje i odpala ładunek.

#26 OFFLINE   adamesce

adamesce

    Omega: Never ending story

  • 595 postów
  • Dołączył: 22-02-2010
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 14 lutego 2012 - 12:49

czy jak odepne kostki pod fotelami w celui wyczyszczenia to blad poduszek zniknie? czy komp aby wykasowac? Ja ostatnimi czasy jak jeszcze Omega odpalala czyli jakies 2 tyogdnie temu przy drugim, trzecim kreceniu zaswiecala sie kontrolka poduchy. Ale na szczesacie takich przygod nie mialem. Czy ewentualne czyszczenie kostki moze w jakis magiczny sposob choc troche to ryzyko zniwelowac?

#27 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 lutego 2012 - 15:04

Błąd poduszek kasujemy komputerem, niestety; tylko błędy od spadku napięcia po ponownym uruchomieniu nie zapalają kontrolki-zazwyczaj. Wyczyścić kostki zawsze można, najlepiej byłoby podejrzeć rezystancję każdej poprzez zerknięcie w bloki pomiarowe - czy jest potrzeba. Wydaje mi się, że magicznym sposobem na uniknięcie problemu z tematu jest sprawny akumulator.