Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z szumami na cb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2009 - 19:39

Witam.
I ja wtrącę swoje co nieco...
Uniden... Moim zdaniem PRO 520 XL jest lepiej dopracowany niż 510 XL. Jednak problem tkwi w braku homologacji na te urządzenia na terenie UE. Wczoraj miałem kontrolę policyjną mojego pojazdu służbowego i policjanci poprosili mnie o wyciągnięcie radia (TTI TCB 880) i okazanie deklaracji zgodności. Zapytałem przy okazji o kwestię w/w Unidenów. Policjant pokazał mi rozpiskę radii, których używanie jest zabronione. Sporo tego tam było, między innymi oba Unideny. Zapytałem również o radio, które wożę w Omedze. Jest to President Jackson starszej generacji. Mam na niego homologację bezterminową więc by się nie czepiali.
:)

Może jeszcze słówko o antenach, z którymi miałem styczność.
Przewinęło się tego sporo. Ostatnią anteną była President Colorado. Kupiłem ją w 1997 roku i używałem do 2008. Niestety, nie wytrzymała i pękło mocowanie promiennika tuż nad cewką. Jednak to była najlepsza antena jaką kiedykolwiek miałem. Owszem, cena jest bardzo duża ale naprawdę polecam.
:)

#42 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 27 listopada 2009 - 20:41

Wczoraj miałem kontrolę policyjną mojego pojazdu służbowego i policjanci poprosili mnie o wyciągnięcie radia (TTI TCB 880) i okazanie deklaracji zgodności.

Byl kiedys o to halas i wyszlo (jesli dobrze pamietam, prosze mnie poprawic w razie co) ze nie maja prawa Ci tego sprawdzic i zabrac radia.

To samo bylo z NAVI - nie ma prawa sprawdzic co w nim masz i Ci go zabrac.

#43 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 listopada 2009 - 21:57

nie ma prawa sprawdzic co w nim masz i Ci go zabrac.



Nie chodziło mi o zabranie. Skontrolowali numery seryjne i sprawdzali w bazie danych czy nie ma go w ewidencji rzeczy skradzionych. :)

#44 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 27 listopada 2009 - 22:28

Nie chodziło mi o zabranie. Skontrolowali numery seryjne i sprawdzali w bazie danych czy nie ma go w ewidencji rzeczy skradzionych. :)

No to tak, a w razie gdyby cos to wtedy moze je zabrac.

#45 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 16 maja 2010 - 12:44

witam mam unidena 520xl i alaske na magnesie na środku dachu wszystko zestrojone a radyjko i tak strasznie szumi co może być przyczyna wcześniej miałem na klapie hustlera i tak mi nie szumiało.Albo co zrobic zeby szumów nie bylo?

#46 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 maja 2010 - 12:46

Albo co zrobic zeby szumów nie bylo?

Zmienic radio na takie ktore ma filtry , RF, gaina chociaz :)

#47 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 16 maja 2010 - 12:49

Zmienic radio na takie ktore ma filtry , RF, gaina chociaz :)

RF, gaina to jest w unidenie :Dogolnie z radia jestem zadowolony posiadam je juz 3 lata nie wiem czy to cos z antena nie jest

#48 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 maja 2010 - 13:02

RF gain to jest w wiekszosci radiach troche lepszej klasy bo dla przykładu Alan 78+ nie ma nic po za 400 kanałami a to samo Alan 48+ ma wszystko RF-gain MIG - gain i filtry i nie szumi tylko ze MIG-gain to skracasz siebie czyli mikrofon ale to tak przytoczyłem ,,,,

#49 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 16 maja 2010 - 13:16

RF gain wbrew pozorom az tak czesto nie wystepuje. To jest pierwsza opcja do wywalenia przy niskobudzetowych konstrukcjach.

CB szumiec musi i tyle. Jak je rozkrecisz i wylaczysz filtry to bardzo rzadko sie zdarza zeby byla cisza (choc zdarza sie). Jak ma dobre filtry to po ich wlaczeniu juz jest cicho, a jak kiepskie to niestety ale musisz skrecic troche rf gain i squelch, wyjscia nie ma.
A ilosc szumow zalezy tez od pogody, ostatnio propagacja sie rusza to mozesz slyszec cala europe i stad wrazenie ze mocno szumi.

#50 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 maja 2010 - 17:10

no wlasnie ostatnio zauwazam coraz wieksze szumy w CB. mam dwa zestawy CB i wszedzie tak samo. z tym ze wiecej szumi w ciagu dnia.
juz tez kombinowalem, ze moze mi sie cos zepsulo, ale jak zaczelem slyszec miejscowosci, ktorych normalnie nie slyszalem to stwierdzilem ze cos sie propagacja musiala poprawic.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#51 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 16 maja 2010 - 17:37

Jest jest, ostatnimi dniami sporo, a jak jeszcze przytrafi sie jakaś burza to calkiem.
Latem niestety (dla mobili) nalezy oczekiwac jeszcze nasilenia zjawiska.

#52 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 maja 2010 - 10:29

Jest jest, ostatnimi dniami sporo, a jak jeszcze przytrafi sie jakaś burza to calkiem.
Latem niestety (dla mobili) nalezy oczekiwac jeszcze nasilenia zjawiska.


no wlasnie. zawsze sie zasieg poprawial jak byla ladna sloneczna pogoda. przewaznie jak byly niskie chmury i do tego opady to zasieg spadal.
tym razem jest dokladnie odwrotonie. dziwne.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#53 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 19 maja 2010 - 07:41

mam pytanie do posiadaczy unidena 520 czy w miejscu gdzie pokazuje kanał jest tez miarka zasiegu czy czulosci radia macie na niej zawsze choc jeden kwadracik czy zdaza sie ze niem nic?? mialem wszystko ustawione wczoraj wieczorem jak nie bylo tyle mobilkow na radiu to sobie grzebalem a dzis rano patrze raz sie swieci a raz nie kumpel mowil ze to musi sie swiecic a moim zdaniem swieci sie jak ktos nadaje chyba

#54 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 19 maja 2010 - 21:39

Miarka mocy sygnalu (te 4 diody) swieci sie zaleznie od mocy odbieranego sygnalu. Moze to byc zarowno mobil jak i zaklocenia. Gdy wjedziesz do miasta z tramwajami to raczej bedzie sie swiecic cos (masa zaklocen dookola), ale na wolnej przestrzeni powinna byc cisza (diodki nie swieca).

Skrecanie RF gaina zmniejsza czulosc odbiornika, a co za tym idzie takze ilosc swiecacych sie diodek. Takze przy mocnym skreceniu nawet przy mocnym sygnale mozesz slabo go slyszec i wtedy bedzie tez mniej diodek sie swiecilo.

Jak nadajesz to swieca sie z reguly wszystkie, jesli nie, to jest jakis problem. Wieść gminna glosi, ze zwykle chodzi o slabe zasilanie (nadajesz na postoju ze slabym aku).

#55 OFFLINE   mózg

mózg
  • 76 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 01 lipca 2010 - 13:52

ten szumofon z chin jest prawie nie do wyleczenia ale poczytaj tu http://gut.nazwa.pl/...l=uniden, szumy


Kolego mówisz że uniden 520 to szumofon tak więc zaproponuj coś lepszego do 500zł

witam mam unidena 520xl i alaske na magnesie na środku dachu wszystko zestrojone a radyjko i tak strasznie szumi co może być przyczyna wcześniej miałem na klapie hustlera i tak mi nie szumiało.Albo co zrobic zeby szumów nie bylo?


Szumi ci tak samo na włączonym i wyłączonym silniku? Jeśli tak i różnicę zaobserwowałeś po zmianie anteny to by znaczyło że nowa antena więcej zbiera:) a jeśli to jest przyczyną to w mieście możesz zmniejszyć czułość radia rf gainem choć jeśli szumi strasznie bez względu na silnik i miejsce (miasto, wioska) podjedz do jakiegoś serwisu z radiem niech zobaczą czy nic ci nie padło...

Miarka mocy sygnalu (te 4 diody) swieci sie zaleznie od mocy odbieranego sygnalu. Moze to byc zarowno mobil jak i zaklocenia. Gdy wjedziesz do miasta z tramwajami to raczej bedzie sie swiecic cos (masa zaklocen dookola), ale na wolnej przestrzeni powinna byc cisza (diodki nie swieca).

Skrecanie RF gaina zmniejsza czulosc odbiornika, a co za tym idzie takze ilosc swiecacych sie diodek. Takze przy mocnym skreceniu nawet przy mocnym sygnale mozesz slabo go slyszec i wtedy bedzie tez mniej diodek sie swiecilo.

Jak nadajesz to swieca sie z reguly wszystkie, jesli nie, to jest jakis problem. Wieść gminna glosi, ze zwykle chodzi o slabe zasilanie (nadajesz na postoju ze slabym aku).


Aku napewno nie ma nic do rzeczy... bo jego radio bierze tak mało prądu że by nie mógł odpalić auta a nadawać by mógł:) (dla przykładu nie raz słychać w zimie jak ktoś krzyczy przez radio że mu bateryjki siadły i prosi o pomoc kogoś z kablami ) pozatym owe diody nie koniecznie muszą świecić się wszystkie bo to zależy o tego jak takie 2 śrubki w radyjku przękrcisz :D nie mniej jednak jakiś to punkt odniesienia jest hehehe

A co do tej mocy nadawania gdyby niektórym z was zmierzyć moc nadawania w radyjkach wyszło by że nadajecie nie z 4w a np. z 3 czy 1,5 czy nawet 0,5 i to normalka :)

#56 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 01 lipca 2010 - 20:05

Aku napewno nie ma nic do rzeczy... bo jego radio bierze tak mało prądu że by nie mógł odpalić auta a nadawać by mógł:) (dla przykładu nie raz słychać w zimie jak ktoś krzyczy przez radio że mu bateryjki siadły i prosi o pomoc kogoś z kablami ) pozatym owe diody nie koniecznie muszą świecić się wszystkie bo to zależy o tego jak takie 2 śrubki w radyjku przękrcisz :D nie mniej jednak jakiś to punkt odniesienia jest hehehe

A co do tej mocy nadawania gdyby niektórym z was zmierzyć moc nadawania w radyjkach wyszło by że nadajecie nie z 4w a np. z 3 czy 1,5 czy nawet 0,5 i to normalka :)

Ja tylko powtorzylem co zaslyszalem, sam tego empirycznie nie sprawdzilem, a przynajmniej nie zauwazylem.

Co do nadawania jak nie mozesz odpalic no to nie przesadzajmy...W duzym masz 2 aku i instalacje 24V z przetwornica na 12V wiec musialby byc spory spadek zeby cb nie ruszylo. Poza tym nie ma co porownywac prądu idącego do rozrusznika w duzym mobilu do pradu w malym benzyniaku a juz o cb to nie wspomne :]

#57 OFFLINE   mózg

mózg
  • 76 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 01 lipca 2010 - 21:13

Ja też się nie określiłem jaki to miałby być mobil :) ale to bez znaczenia :)