Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

czarne soczewy do omegi


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 29 stycznia 2007 - 17:38

powiem ci ze ja mam depo i nie narzekam regulacja swiecenie i wogole wszysttko bdb mam zamiar tylko je przemalowac na czarno
:idea: :idea:

#22 OFFLINE   Pauollo

Pauollo
  • 9 postów
  • Dołączył: 19-08-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 29 stycznia 2007 - 20:02

A więc może opcja max, czarne soczewki plus xenon?:)
Przejrzalem komplety do montażu xenon HID, jak sie to ma do oryginalnych zestawow?
Czy widzial juz ktos jak to dziala?

#23 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 29 stycznia 2007 - 20:52

a macie moze pomysl jakiej farby do tego uzyc? jaka bylaby najlepsza..
fajne lamcie
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#24 OFFLINE   sebajary

sebajary

    #60 WETERAN !!!

  • 1 251 postów
  • Dołączył: 11-09-2006
  • Skąd: Wawa-Mokotów!/ Radzymin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 stycznia 2007 - 21:14

Ja bym w DEPO nie wchodził wszyscy na nie narzekają a to że coraz słabiej świecą a to że regulacje do d...y coś jednak w tym jest.Ja strzeliłem sobie soczewy hella(od C) i jestem bardzo zadowolony. :yes_yes:

#25 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 29 stycznia 2007 - 21:21

mam lampy depo ale ze zwyklym kloszem (moze ktoś chce?tanio sprzedam:) )ja mam oryginalne soczewy helli a zarabiscie wyglada czarny wklad..cholernie mi sie podoba..jaka farba?
pozzdro
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#26 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 29 stycznia 2007 - 21:34

Ale być może niedługo wsadze do nich Xenon HID i wtedy dopiero będzie porządne światło :razz:


Randall - kurde dawaj znać jak coś wykombinujesz :wink: Bo jak coś to x2 :mrgreen:

na spocie były głównym obiektem zainteresowania :tere-fere:


Już tak sobie nie cukruj, że niby najładniejsze lampy miałeś :razz: Hahah

Ale jak będziesz wsadzał HID Xenon do depo to może malniesz sobie na czarno lub ...pomarańczowy jak bambinoo :razz:

Pamiętaj o mnie z tym zestawem :metal:

Pozdrawiam :mrgreen:

#27 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 stycznia 2007 - 22:06

jestem na etapie mailowania z kolesiem, ktory zajmuje sie malowaniem motocykli, pytam go, czy jest w stanie fachowo pomalowac odblysniki...

jak bede cos wiedzial, to napisze... :cool:


 


#28 OFFLINE   Randall

Randall
  • 49 postów
  • Dołączył: 20-07-2006
  • Skąd: P-śl

Napisany 29 stycznia 2007 - 22:23

Ale jak będziesz wsadzał HID Xenon do depo to może malniesz sobie na czarno lub ...pomarańczowy jak bambinoo


Jak będe wkładał HID to nie będe rozklejał lamp bo nie ma po co - one są w miejsce żarówek. A mam takie podejrzenia że jak się rozklei DEPO (chyba że są na zatrzaski) to zaczną parować na 100%

Pamiętaj o mnie z tym zestawem


Będe pamiętał :wink:

jestem na etapie mailowania z kolesiem, ktory zajmuje sie malowaniem motocykli, pytam go, czy jest w stanie fachowo pomalowac odblysniki...

jak bede cos wiedzial, to napisze...


Ale po co tyle zachodu ? Na wszystkich forach ludzie sobie sami to malują :smile: I to zwykłym akrylem :razz:

#29 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 stycznia 2007 - 22:31

Randall - kurde dawaj znać jak coś wykombinujesz Bo jak coś to x2

Ale to nie będzie za dobrze świeciło przy ryflowanych szkłach i na dodatek brudnych. Taka jest brutalna rzeczywistość. No chyba że porządnie wypolerujesz i usuniesz ryflowanie. Choć wtedy wolałbym szukać szkieł od soczewek lub xenonów (bez ryflowania).

rozklei DEPO (chyba że są na zatrzaski) to zaczną parować na 100%

Jak dobrze skleisz to niekoniecznie :)

#30 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 30 stycznia 2007 - 10:37

lord_craven jeżeli bym brał się za taką przeróbkę, to albo na kloszach depo albo helli ;)

Ale to narazie nic nie wiadomo :razz:

Jak dobrze skleisz to niekoniecznie :)


"Co kropelka sklei sklei, żadna siła nie rozklei !" hahahahha :mrgreen: napewno... :razz:

Pozdrawiam :wink:

Ale chyba pewnei już ktoś coś takiego robił, więc pewnie będziemy ogladać efekty w Lidzbarku :metal:

#31 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 stycznia 2007 - 10:42

Ale chyba pewnei już ktoś coś takiego robił, więc pewnie będziemy ogladać efekty w Lidzbarku

No może Exec zdąży zrobić przed zlotem w Lidzbarku ;)

#32 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 30 stycznia 2007 - 12:39

siema.ja wlozylem ten zestaw HID do depo i jestem zadowolony bardzo!!!teraz naprawde mam jasniutko przed autkiem :lol: faktycznie trzeba dbac o to by klosz byl zawsze czysty bo jak nie to swiatlo zatrzymuje sie na brudzie a do tego oslepia!ale to nie jest az taki duzy problem zeby czesciej lampki przecierac :wink: montaz tego jest bardzo prosty i kazdy powinien sobie z tym poradzic!polecam barwe swiatla 6000k bo jest najbardziej zblizona do oryginalu i nie"rozplywa"sie w deszczowa pogode.

#33 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 30 stycznia 2007 - 12:41

a powiedz czy nie stopia sie klosze i jesli mozesz podac link gdzie kupiles i ile zaplaciles

#34 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 30 stycznia 2007 - 12:45

no z tego co zaobserwowalem to w depo klosze sa szklane(mialem ta nieprzyjemnosc widziec lampe zbita :cry: ) kupilem zestaw za 700zl ale na fakturke wiec mi wacik odszedl i wyszlo mnie...570zl wiec nie az tak duzo! :lol: a tu jest link do tej aukcji http://moto.allegro....nia_ksenon.html

#35 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 30 stycznia 2007 - 12:54

a powiedz ja to zamotowac czy trzeba cos przerabiac zcinac skrobac i co powiesz o tym zestawiehttp://www.allegro.pl/item160525370_xenon_xenony_h1_h4_h7_9005_9007_od_importera.html

#36 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 30 stycznia 2007 - 13:08

z takich rzeczy to tylko trzeba w tych gumowych zaslepkach lampy co zarowke przyslaniaja otwory ok 1,5cm wyciac zeby przewody poprowadzic.tak to nic wiecej nie trzeba ciac.przetwornice zalozylem na te plastikowe opaski do karoseri wiec nic nie wiercilem,kabelki polaczylem,zamontowalem zarnik i...odpalilem :mrgreen: naprawde jestem b.zadowolony!!! aten link co dales to niestety nie aktualny :cry:

#37 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 stycznia 2007 - 13:16

Paweł a bys mogl jakies fotki zapodac jak to wyglada i jak swieci ?

Było by suuuppperrrr

#38 OFFLINE   Marino

Marino
  • 56 postów
  • Dołączył: 28-01-2007
  • Skąd: Skierniewice

Napisany 30 stycznia 2007 - 14:29

No Panowie wreszcie trafiłem na swój temat :) kurcze szukam i szukam takich czarnych soczewek do Omeśki ,a tu prosze już macie namiary na takie cudo, ale z tego co przeczytałem piszecie że trochę te lampki do kitu więc jak to jest warto te 600zł wydać bo ja bym je brał dajcie jakiś link na sprzedawce takich czarnych soczewek, może weźmiemy kilka to puści coś taniej?jak myślicie?

#39 OFFLINE   Mus

Mus
  • 32 postów
  • Dołączył: 29-08-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 30 stycznia 2007 - 16:15

Witam!
Przed przeróbkami na ksenony proponowałbym wszystkim poczytać :
http://www.altech.co...ing/xen_hid.htm

jest tam sporo i konkretnie :roll:
a najbardziej podoba mi się określenie:

... załugują co najwyżej na obicie ryja i zepchnięcie do rowu - prosto na te wypaśne lampeczki ...



sam też się nad tym zastanawiałem, ale ponieważ jest prawnie zabronione korzystanie z tak przerobionych świateł na drogach publicznych zarówno u nas jak i w UE, to dałem sobie na wstrzymanie.
Jak mnie złapią w kraju - zabiorą dowód, mandat, nowy przegląd, łażenie po urzędach - po prostu kicha.
A co jak za granicą ?? - np. w szwabowie ??
po prostu strach myśleć jakie mogą być koszty takiej zabawy.

Co do Depo
Absolutnie nie warto ładować w nie ksenonów bez wymiany projektorów.
Sam mam Depo - kominacji żeby świeciło co niemiara, również regeneracja odbłyśnika, wsadzanie 100W na przekaźnikach ...
Efekt ZEROWY, po prostu kształt odbłyśnika projektora jest w depo spieprzony - co by nie robić dają dwa wąskie i nierównomierne snopy światła, a reszta ... szkoda gadać.
Ostatnio kupiłem na Allegro używane projektory pod H7 do chyba Audi B4 ? - długość może być, trochę przerabiania punktów mocowania, a kształt odbłyśnika po prostu inny. Ogólnie jakość wykonania o niebo lepsza od Dupo.
Strumień światła na drodze jest wreszcie normalny :smile:

Jak ktoś chce mieć ksenony w dupo i podniesioną adrenalinę przy każdej kontroli to jedynie po wymianie na projektory przystosowane fabrycznie do lamp ksenonowych.
Bo i tak nie jest to LEGALNE !!!

Pzdr.

#40 OFFLINE   uukasz

uukasz

    AKTUALNIE BRAK OMESZKI

  • 271 postów
  • Dołączył: 03-08-2006
  • Skąd: radom

Napisany 30 stycznia 2007 - 16:22

to co to oznacza ze to jest zle nie rozumiem
:cool: