Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co zrobić, żeby CB jak najmniej przeszkadzało?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
76 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 11 stycznia 2010 - 21:57

No raczej tak, bo tam za popiołką nie ma za dużo miejsca. :)

#42 OFFLINE   JackArs

JackArs

    JackArs

  • 40 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Głogów

Napisany 14 stycznia 2010 - 23:13

Ja mam radyjko Midland-a 199. Antena oryginalna President Florida :p Nie narzekam :)

#43 OFFLINE   pawon

pawon
  • 49 postów
  • Dołączył: 04-08-2008
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 lutego 2010 - 12:01

Ja mam radyjko na prawej sciance pod nogami i nie przeszkadza mi w niczym... nawet lydka sie nie opiera ani nic w tym stylu:p


Podobnie jak ja też mam tak usytuowane jest dobrze słychać i nie przeszkadza ;)

#44 OFFLINE   cannabis89

cannabis89
  • 28 postów
  • Dołączył: 12-02-2010
  • Skąd: Kielce

Napisany 17 maja 2010 - 13:02

ja sobie zamontowałem kolo fotela pasażera, słychać ok, jest po ręką i do tego zawsze moge je szybko wyjąć i schować.

#45 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 17 maja 2010 - 13:20

a ja mam zamontowane na stale w schowku... minusem jest to ze teraz wszystkie klamoty musze wrzucac w kieszenie drzwi i to ze jak uzywam CB to schowek musi byc otwarty.. ale da sie z tym zyc.

#46 OFFLINE   zereb

zereb

    2t rider

  • 85 postów
  • Dołączył: 01-02-2010
  • Skąd: Wrocław

Napisany 17 maja 2010 - 18:48

Ja mam wciśnięte między tunel a fotel pasażera mniej wiecej na wysokości zaczepu pasa bezpieczeństwa. Pod ręką i nie przeszkadza. Widziałem niedawno w omedze zamontowane na desce nad nawiewami. Ale nie wiem czy na stałe. Kabelki elegancko dyndały wzdłuż konsoli środkowej.

#47 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 18 maja 2010 - 12:03

a ja mam zamontowane na stale w schowku... minusem jest to ze teraz wszystkie klamoty musze wrzucac w kieszenie drzwi i to ze jak uzywam CB to schowek musi byc otwarty.. ale da sie z tym zyc.


Zdemontuj klapkę :) Jak kupiłem moją Omkę to brakowało klapki schowka i na początku też tam woziłem radyjko. Minusem jest to, że trzeba daleko sięgać oraz że kabel dyndał mi przez środek kabiny (mam antenę na końcu samochodu).

#48 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 maja 2010 - 12:08

a ja mam zamontowane na stale w schowku... minusem jest to ze teraz wszystkie klamoty musze wrzucac w kieszenie drzwi i to ze jak uzywam CB to schowek musi byc otwarty.. ale da sie z tym zyc.


możesz kupić sobie takie radio które pozwoli tobie na odczepienie panelu i zamknięcie schowka :)



 


#49 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 18 maja 2010 - 12:45

mi sie elegancko zamyka schowek tylko musze odkrecac za kazdym razem mikrofon. A musze miec otwarty schowek by dobrze bylo slychac.
Kabel anteny poprowadzilem "tylem schowka" poprzez zrobiony otwor a nastepnie idzie pod dywanikami kolo progu az do bagaznika wiec kabelek nie przeszkadza ani troche. Czyli nawet antena jest przykrecona do radia na stale, chcac wykrecic antenke musze wyjac schowek:D fakt troche niewygodnie sie operuje ale zawsze radio jest na swoim miejscu :)

#50 OFFLINE   Batervit

Batervit

    Mów mi Bercik

  • 203 postów
  • Dołączył: 04-02-2010
  • Skąd: Żukowo

Napisany 18 maja 2010 - 15:14

To jest dość ciekawe radio, i problem z głowy.
www.cb-radio.info.pl/sklep/radiotelefony_cb_radio/samochodowe/rid,541.html

#51 OFFLINE   robek86a

robek86a

    Zbanowany

  • 75 postów
  • Dołączył: 20-07-2008

Napisany 18 maja 2010 - 16:53

a ja wpadlem na taki pomysl aby radyjko podwiesić na podsufitce przy lampce ( oczywiście dotyczy to modeli bez szyberdachu) ;)a widzialem takie rozwiązanie u taxiarza , i kabelki nie dyndają :D jak zrobię to prześlę foty:p
"tylko twardziele pierdzą przy laniu":pet:

#52 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 maja 2010 - 16:58

zrób zrób - bo to ciekawe :)



 


#53 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 18 maja 2010 - 17:04

Jak zrobisz to napisz manuala :D Bo sam to kiedyś rozważałem, ale nie miałem czasu. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest też, że złodzieje raczej nie szukają pod sufitem :D

#54 OFFLINE   miha

miha
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 maja 2010 - 13:14

A czy ma ktoś cb wsadzone zamiast tych środkowych kratek nawiewu,bo ja tak sobie myślę że tam by dobrze pasowało,tylko nie wiem czy tam jest odpowiednia głębokość żeby wpuścić cb.

#55 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 29 maja 2010 - 16:42

Nie sadze zeby zatykanie nawiewow to byl dobry pomysl...:nie:

Niemniej troche miejsca tam jest, najprosciej to wyjmij kratki, odkrec dwie sruby i juz masz kanaly nawiewu (5 minut roboty), zobaczysz jak to tam wyglada i moze cos dopasujesz bo ja niestety nie pamietam teraz...

#56 OFFLINE   miha

miha
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 maja 2010 - 17:10

Tyle co w życiu aut przerobiłem to w żadnym nie używałem tych nawiewów ,zawsze miałem zamknięte.Więc trzeba to teraz może jakoś wykorzystać.

#57 OFFLINE   lojes

lojes
  • 186 postów
  • Dołączył: 17-02-2010
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 31 maja 2010 - 19:59

a ja zamontowałem pod podłokietnikiem na rzep (nie inwazyjna metoda) nie przeszkadza, dobry dostęp i zasadniczo nie rzuca się w oczy podnoszę podłokietnik podnosi się i radio a gruszka pod ręką przy ręcznym

#58 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 maja 2010 - 21:53

a nie prościej jest wyjąć CB na stałe? Wtedy na pewno nie bedzie przeszkadzać
no to się teraz zacznie:bud:
na co Wam te CB?

żeby uniknąć kontroli,
żeby wyprzedzać nawet na 4-go?
czy po to żeby się wyzywać i wymieniać poglądy o pogodzie?
bo na nic innego w osobówkach jest to nie potrzebne i żadne ale to ŻADNE argumenty do mnie nie przemuwią w tym temacie!!
Zaśmiecacie,blokujecie kanał 19-ty obrażając sie wzajemnie a wystarczy że za miedze przejedziecie to kultura że hohoooooooooo,
i żeby nie było traktorzystów i kombajnistów z żelaz tez to dotyczy szczególnie na 28AM
(kanał drogowy a nie pogadóchy kto komu i kto kogo i kto ten ........tego)


No to jak już wywołałem burze, wojne to moge iść spać;)
a wszystkim wojownikom o zaśmiecanie kanału 19 i 28 życze miłej nocy:)




ps. oczywiscie nie chciałem nikogo urażić, ale każdy ma prawo wyrażenia swojej opini, szczegolnie na radiu gdzie jest (powiedzmy) anonimowy ( tylko tak Wam się wydaje)
ale i tak poleca epitety na mmie i podobnych mi;)
NIE ZAPOMINAJ ŻE 19AM TO NIE POGADUCHY o nic wiecej nie proszę:o

#59 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 maja 2010 - 22:11

....


tylko kim Ty jestes, zeby pisać takie słowa używając zwrotu "Wy"?!

Zastanów sie następnym razem zanim coś napiszesz.

ps. ale niech będzie - a po co Wam, w dużych mobilach, CB? Zeby uniknąć krokodylków?
(mozesz se dokladnie te same pytania i odpowiedzi dopisac)...

Brak słów

#60 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 maja 2010 - 22:23

A ja napiszę że 19 mało co słucham jak jeżdżę to na Alfa Tango (27,555MHz) wczoraj podczas przejazdu przez Tomaszów Maz w stronę Piotrkowa pogadałem sobie z Francją konkretnie z Jankiem, Akurat było oberwanie chmury i takie warunki się otworzyły na zachód że 15 min później Hiszpanie przykryli mi respondenta. Więc mój drogi piniu78 mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią, ale nie do końca... Właśnie dużo kierowców ( sądzę że nim jesteś) dużych wozów podobnie uważa, ale pamiętaj że to nie jest wina użytkowników tylko urzędników państwowych którzy znieśli pozwolenia radiowe. Również wielu forumowiczów może przyszyć taką samą etykietkę kierowcom dużych aut. Więc każdy kij ma dwa końce. Koniec OT :p

A ja mam zwyczaj nie zostawiania radia w aucie tym bardziej że staje na parkingu strzeżonym. A byłem na tyle bezczelny, że nakleiłem rzepy na deskę i radio mam w wygodnym miejscu dobrze widoczne nikomu nie przeszkadza przy jeździe. Przed wszystkim nie kuszę losu do straty szyby i sprzętu